Kapat

Hitler'in sanatçı kişiliği gerçek kişiliğini mi yansıtıyor sizce?

Hitler'in çizdiği tablolardan iki tanesi peki sizce Hitler'in sanatçı kişiliği gerçek kişiliği miydi yoksa zamanla değişmek zorunda mı kaldı? Bu kadar büyük bir değişim mümkün mü sizce?
Hitler'in sanatçı kişiliği gerçek kişiliğini mi yansıtıyor sizce?#Wipmy

1|0
9|21

En İyi Kız Görüşü

• Asıl sosyopatlar daha iyi sanatçı olabilir. ruhsal bozukluk=farklı iç dünya=sanat

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Katil ruhlu sanatçı olmaz demek değil ki bu. Belki kendi içinde ipince bir insandır bilemeyiz ama çizdiği resimlerin para etmediğini, Avusturya'da bir dönem inşaat halinde olan bir dairede kaldığını duymuştum. Sonra bırakmış çizmeyi gerisi malum zaten. Ama onunla ilgili en tuhaf şeylerden biri canını bir ingiliz askerin kurtarmış olmasıdır. Ölüme terk edilmemiş hayatta kalmış ve devamında milyonlarca insanın ölmesine sebep olmuş bir zat.

0|1
    0|0
    • "Suçlulara ve sanatçılara karşı garip bir zaafım var, her ikisi de hayatı olduğu gibi kabul etmiyor. Her hazin hikaye, gerçek hayattaki olaylarla çelişki içinde olmalı. İnsanı anlam arayışına iten şey bizzat hayatın anlamsızlığıdır." Stanley Kubrick

• En iyi görüş için teşekkür ederim

• rica ederim

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 8

• Narsist, sosyopat biri sanatçı da olabilir bu tuhaf değil.

1|1
    0|0
  • adamın tabloları ortada sanatçi bir kişiliği evet varmış ama içinde bir cani yatmasına bu engel değilmiş demek ki...

1|1
    0|0
  • Çift kişilikli olabilir... Ayrıca kötü insanlar da sanat yapar. Bir Türk filmi adı: Katiller de ağlar. :p

0|1
    0|0
    • daha önce başka bir soru daha sormuştum orada çoğu kişi kötü olarak nitelendirilen insanların sanat ile uğraşmayacağını söylemişti

• zaten onlar kişilere göre değişen kavramlar. Mesela iyi ama kime göre iyi ya da kime göre kötü mesela sende az önce kötülüğün dereceleri var dedin yani az kötü çok kötü ama bu yine de kötü olmadığını gösterir mi?

• Az çok değil kime karşı kötü. Bana kötü ama başkasına melek gibi davranıyor. Tam tersi de olabilir. Bana iyi davranır başkasına eziyet eder. Fakat her halükarda kötü olması sanattan anlamayacağı anlamına gelmiyor. Kötülük, iyilik nedir bilmemek değildir. Aynı şekilde iyilik de kötülükten bihaber olmak değildir.

• Kişilik tamamiyle değişmez kişinin aklı başında ise. Arka planda kalan şeyler ön plana çıkar veya ön planda olan şeyler arka plana geçer. Onda da öyle olmuş gibi.

0|1
    0|0
  • Sosyopat birinin sanatçı olması fikri bana biraz tuhaf geldi.
    Değişim yaşadığını da düşünmüyorum.

0|1
    0|0
  • Yahudi bir bebeğe bile evet bebeğe bile acımadığını görüyorum bu tablolarda

1|1
    0|0
  • Katil olup sanatkar olanlar da var. anormal bir durum değil gayet dogal birşey

0|1
    0|0
    • nerdeyse aynı şeyi yazmışız

• O kadar detaylı bilmiyordum. Ama kitapta da milliyetçi kişiliği öne çıkıyor sanatçı kişiliği pek ön planda değil.

• Filozof kişiliği de ön plana çıkıyor. Detaycılığı, mükemmeliyetçiliği, agresifliği vesaire vesaire. Gayet tutarlı düşünceleri var tutarlıdan kastım kendisiyle çelişmiyor. Ek olarak övgü maksadıyla söylemiyorum ama şu başlıktan diğer konularda da biraz fikir edinebilirsiniz seyler.eksisozluk.com/bir-donem-dunyayi-titreten-nazi-almanyasi-yoneticilerinin-sasirtan-iq-seviyeleri

• Bu portreler neden kabul edilmemiş acaba? 🤔

0|1
    0|0
    • ne konuda kabul edilmemiş?

• Hitler ressim yarışmasına katılmış zamanında , maddi durumu iyi olmadığı için. Şu portrelerdeki gördüğüm yeteneği neden kabul etmemişler acaba

Erkekler Ne Diyor 20

• Aslında KAVGAM kitabını okuduysaniz I. Ciltte
    Yahudiler hakkındaki, kendi fikirlerinin oluşması, gençlik evrelerini , siyasi fikirlerinin olusmasindaki etkenlere baktığımızda... Ve II. Ciltte de toplumsal düzen, sosyal yaşam, ekonomik sistem, gençliğin yetiştirilmesi, aile yaşamı, eğitim-öğretim, millet, ırk ve devlet gibi konular hakkında baktığımızda kendisi pek degismemis birbirini tutar bilgiler vermektedir. Ve adam değişime ugramamistir demek yerindedir... 😊adamın yahudilere olan nefreti hep diri kalmıştır 😊

0|1
    0|0
  • Anlaşılmayan bir şey var.

Kavgam kitabını okuduğunuz zaman anlıyorsunuz. Hitler'de sanatçı bir kişilik yok. Hitler de uzun zaman bunun farkında varmadı ama Hitler'in çizimleri mimari çizimler. Mimar bir karakteri var. Tam tamına maddiyatçı bir kişilik.
    Mimari'de de sanat var ama bir tutam. Hitler ressam değil.

Bununla beraber gerçek anlamda bir sanatçı Hitler'den nefret eder. Hitler bir sanatçı olsaydı o da Hitler'den nefret ederdi ve Hitler'in bulunduğu ortamdan uzaklaşır, parti tarafından dağıtılan broşürlerini çöpe atardı. Hitler de Hitlerin fikirlerine karşı çıkar ve asi bir sanatçı damgasıyla Hitler tarafından kamplara atılabilirdi...

0|1
    0|0
  • Bence sorun kendisinde, resimlerinin beğenilmemesinde değil. Ben de ilkokuldayken öğretmenim çizdiğim bir resmi benim çizdiğime inanmayıp kulağımı çekmişti. Benze bir olay ortaokulda da oldu.

Ama ben kimseyi fırınlarda yakıp sabun yapmadım :)

Bence Hitler hep Hitler'di...

0|1
    0|0
  • Sanatçılar her zaman masum mu olmalı? Bu sorunun cevabı neyse cevap muhtemelen o. Bence olmayabilirler.

0|2
    0|0
  • belki iyi bir sanatci olabilirdi ama o farkli bir yol cizdi iste ;) ne diyecen

0|1
    0|0
  • Bir insanın güzel resim yapabilmeai güzel ahlak sahibi oldugu anlamina gelmez ki.

Hitler in icinde hep bir psikopatlik vardi. Güç elde edince ortaya cikti

0|1
    0|0
    • yine de sanat için ince bir ruh gerektiği konusunda hemen hemen herkes hemfikir olur. Ahlak konusu ayrı ama ortaya katliamları yapabilecek bir kişilik çıkması epey ilginç

• Hitler ülkesi için yapti o katliamlari. Zaten soykırım yapılan yerlere uğramazmis pek psikolojisi bozulmasin etkilenmesin diye. Adam da ince ruhluluk hala var

• iyi bir ressamdı ama hiçbir zaman başarılı olamadı..
    ben bir zaman sonra kendisinin de hesaplayamadığı kadar kontrolden çıktığını düşünüyorum..

0|1
    0|0
  • bu adama herkes düşman ama o olmasaydı türkiye diye birşey kalmazdı avrupa okadar teknolojileri ilerlemiş durumdaydı bizim üstümüzde kullanacaklardı taki hitler karşılarına çıkana kadar yaradan onları birbirne kırdırdı bir sözü var yahudulerin hepsini öldürmediğime pişman olcaksınız bir annenin gözleri önünde 10 yaşındaki yavrusunu israil askerleri katlederken aşağıdaki yorucular neden hiç sölemez yahudi leri öldürmüş iyi yapmış Allah rahmet eylesin

0|1
    0|0
  • Aslında babası Hitlere İt ismini koymuş oda sevmezmiş onu ama nüfus memuru kaba olduğu için Hit e çevirmiş oradan çıkart nasıl aile olduklarını

0|1
    0|0
  • Yaptığı eserleri hiç de psikolojisi bozuk birinin yapacağı türden değil. Oysa bir karalama kampanyasına göre psikolojik durumu hastalıklı bir kişiliği vardı.

0|1
    0|0
  • Yansıtmaz

0|1
    0|0
  • Sanat insanın kişiliğini birebir yansıtır ancak Hitler değişim yaşamamıştır düz bir karakteri var.

0|1
    0|0
  • Atlara karşı bir zaafı olduğunu gösteriyor bence 😂

0|1
    0|0
  • bana göre güzel sanat çıkaranlar asıl piskopatlardır.

olağan piskopatlar kitabını okuyun anlayacaksınız

0|1
    0|0
  • Hitlerin idolojisi sanatla çelişen bir ideoloji değildi. Sorduğuna cevaben söylüyorum bence Hitlerin kişiliği her zaman aynıydı.

0|1
    0|0
    • ideolojisinden bahsetmiyorum zaten eylemlerinden bahsediyorum. ideoloji olarak konuşursak aksine sanatı destekleyen bir düşüncesi var zaten.

• Yani katil, diktatör yahut vatanperver olması ve bu uğurda insan öldürmesi sanatla çelişecek bir durum değil diye düşünüyorum. Aksine belki ilham alıyordur bunu bilemeyiz. Ama öldürme şekli dahi sanat kokuyor. Yaratıcı bir adam.

• Hitler büyük insandı benim gözümde. Kavgamı okuyunca daha bir sevdim.

0|1
    0|0
  • Bence yanlış.

0|1
    0|0
  • Sanatçı Kişiligini Yansıtıyorlar Bence Çünkü Çok Fazla Ev Yapmışlar Zamanında

0|1
    0|0
  • yorumlarda hitler hakkinda sallayan sallayana. acaba bize anlatilan, soylenen, okutulan seyler ne kadar dogru diye bir defa dahi olsa soran var mi merak ediyorum...

http://www. thegreateststorynevertold. tv/

link veremedigimden dolayi alan adi baslangicindaki boslugu silip, yapistirin. belki gorupte faydalanan olur.

0|0
    0|0
  • Leni Riefenstahl hakkında ne düşünüyorsun?

0|1
    0|0
    • o da çok ayrı bir konu ya ama buna dahil edilebilir ona da tamamen kötü ya da iyi demek mümkün değil bence

Yükleniyor...