4.Murat içkiyi neden yasakladı? Günah diye mi yoksa sebep siyasi miydi?

4.Murat içkiyi neden yasakladı? günah diye mi yoksa sebep siyasi miydi?

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Günah diye değil bence asayişi sağlamak,içip içip sapıtmaları engellemek için yaptı. Ama bir nevi günah olması da etkilidir tabi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Tabiki sosyal duzen için. Birde o dönemde sarhoslar yanginlara sebep oluyormus. Kisaca toplumsal düzen icin

0|0
    0|0
  • Kendisi benden çok içiyordu.

0|1
    0|0
  • Dinine çok düşkün bir adam bence günah olduğu için yasakladı..

0|0
    0|0
  • İstanbul'da yangın çıkaranların içkici olduklarını düşünmüş..Bu yüzden yasaklamış diye biliyorum.Ne kadar doğrudur tartışılır..

0|0
    0|0
  • Kendisi en çok içki içen padişah olduğu için yasaklamıştır. Yani asıl nedeni siyasettendir.

0|0
    0|0
  • Tütünü yangından dolayı yasakladığını biliyorum ama içkiyi bilmiyorum. Öğrenelim bakalım.

0|0
    0|0
  • İkisi de sebebidir ama ağırlık olarak siyaset.

0|0
    0|0
  • Annesi iç işlere karışmasın diye.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Rte'ye yalakalık olsun diye asdfghj. Çoğu insan gibi o da egolarına yenik düşmüş işte, ben öyle istiyorum öyle olacak mantığı. Şimdi ona bakarsan Osmanlı İmparatorları kendilerini kutsal sayarlardı, kanın kutsallığı bir başka sülalenin yönetime geçmesini engelliyordu, şimdi bu da mı gerçek mantıklı. Yok öyle bişey. 4. Murat ve rte, apırsanızda köpürsenizde içtik içeceğiz. Hesabımızı yaradana veriririz. herneyse, Ferman RTE ninse, PARKLAR bizimdir.

0|0
    0|0
  • bence dinin gereği olark yasaklanmıştır ama şimdi yapılan tamamen siyasi oy devşirme peşinde oldukları için

0|0
    0|0
  • 1631 de İstanbul da buyuk yangin oldu ,Ondan sonra kahve ve tutun ve içki yi yasakladi. Tabi kendisi içiyodu , belki de asiri kullanimindan oturu oldu ama yinede buyuk padisah. acimasizligini bir tarafa koyarsak :)) , gecenin ortasinda disari cikip sarhoslari oldurtuyodu , veya 4 kisiden fazla insan toplanamaz diye ferman yayinliyodu.Bunun nedenlerinden biri , kendinden once İstanbul da cok basibozukluk vardi .

0|0
    0|0
  • yeniçeri askerlerinin aşırı alkol tüketimi ve bu tüketim sırasında bir kaç sefer yangın çıkartmaları ayrıca isyanı teşvikte bulunup 3 kere darbe girişiminde bulunmaları bu girişimlerede bulunduklarında alkollü olarak bulundukları için alkolü yasak etmiştir. ayrıca kafa yapıcı her türlü maddeyi yasak etmiştir.

0|0
    1|0
  • büyük İstanbul yangınından sonra yasakladı yanılmıyorsam

0|0
    0|0
  • siyaseten yasakladı, kendisi de en fazla içki içen padişahlardan biriymiş

0|0
    0|0
Yükleniyor...