Sultan Baybars' ı ne kadar taniyorsunuz?

Sultan Baybars bana gore bu günümüzü dahi etkileyecek kadar önemli basarilara imza atmış bir Türk lideridir. Anadolunun Türk yurdu olarak kalmasının en büyük mimarlarından biridir. Anadolu Selçuklu Devleti gibi güçlü bir Türk devletini dahi cok kolay yerle bir eden Moğolları durdurabilen ve geri püskürten bir liderdir Sultan Baybars. Bir çoğumuz eminim ki tanımıyor Sultan Baybars'ı. Türklüğün asaleti ve gücünü bu gunlere tasiyan tüm atalarimiza gereken degeri vermemiz gerekiyor. O yuzdendir ki ben Atam kelimesine karsiyim. Zira Atalarımız kelimesini kullanmamiz gerekli. Paylaşacagim videoda kelimeleri ve sozleri anlamıyor olabiliriz ancak içinde kesin Türklük var diyebilecegimiz bir ezgiye sahip. Bu eseri seslendiren kadindaki asil duruşa hayran kaldım.

https://m.youtube.com/watch?v=CKdoSNI7Dyo

Sizler Sultan Baybars'ı ne derece de taniyordunuz?

0|0
12

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• Arap yarım adasına bir köle olarak gitmiştir
    Seyislik ve at bakıcılığı ile büyümüş
    Ve dönemin Arap komutanıyla tanışmış
    Ve Askerlik hayatı başlamış
    Sonunda bir Türk köle bütün Arapları adam edip bir çatı altında toplamıştır

0|1
    0|0
  • moğolları severim ama konu Türk ise Tanrıyı bile ezer geçerim büyük Türk kumandanı mekanı uçmağ (cennet) olsun..

0|0
    0|0
    • Mekani uçmağ (cennet) olsun derken tanrıyı (Allah'ı) ezer gecerim cümlesi dogru olmadı. Zira cennet'i vaad eden yine tanrı (Allah) dır.

• cennet benim dini inancım Gök Tanrı inancındada var Gök Tanrı inancı islamdan çok daha eski bir dindir ve ailemde Tengrici

• Tamam iste mantiken cenneti vadeden tanrıyı gerekirse çignerim diyorsun ancak ayni zamanda mekani cennet olsun diyorsun.

Yükleniyor...