Karamanoğulllular hakkında düşünceleriniz?

Arkadaşlar samimi olun hic kırilmam☺☺

0|0
28

En İyi Erkek Görüşü

• Selçuklunun gerçek varisi. Selçuklunun başkenti Konya'yı başkent yapmış ve tarihte Türkçeyi devletin resmi dili olarak ilan etmiş ilk Türk devletidir. Beylik diyen tarihten bihaber milletimiz Karamanoğullarının sınırlarını küçümsemektedir. Osmanlının yabancı karılarla dolu sarayına nazaren Karamanoğulları Devleti yabancu hatun almamıştır. Tek suçları Osmanlı sarayı gibi entrikacı ve yahudilere devleti peşkeş çekmemeleridir. Sonuna kadar mücadele eden Karamanoğulları halkını Osmanlı tekrar birleşip güçlenmesinler diye her tarafa dağıtmıştır. "Ferman Padişahınsa Dağlar bizimdir" Sözü Karamanoğulları Devleti bitmesine rağmen dağlarda Osmanlyıa karşı çatışan Karamanoğulları evlatlarının sözüdür. Afşar boyunun kurduğu bir devlettir.

1|0
    0|0
    • helal beee.. ilk defa boyle bilgili insan biliyorum.. ama. dagitilma sebeplerini ben osmanli dhaa com guclendiginden karamanogullari yediremeyip zorluk cikartmis ve osmanlida kin bitsin akraba olalim diyerek bize kiz vermis ve ceyiz niyetine balkan topraklarini verip gondermisler diye biliyorumm.

• Senin dediğin; Germiyanoğulları Beyliği'nin topraklarını çeyiz olarak Osmanlı Drvleti'ne vermesi olmasın?

• ben boyle biliyorum. hatta dedemin dedesi karamanda gelme. benim dedigim gibi diye bilyorum

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

Kızlar Ne Diyor 1

• Karamanın koyunu sonra çıkar oyunu. Ali cengiz oyunlarıyla Osmanlı Devletini canından bezdirmiştir bu beylik. Bence iyi de yapmıştır

0|0
    0|1
Yükleniyor...