Kapat

Kitap okumayan, okumayı sevmeyen biriyle evlenilir mi?

Sizce kitap okumayan, okumayı sevmeyen biriyle evlenilir mi 🙈?

Güncellemeler:
Güncelleme

0|0
23|37

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap okumayan sabretmeyi her cumleden tat almayi nereden bilsin. herseyin sonuna bakilmaz yasanir... kitap okumayan kiz alinmaz.

1|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• kitap okumayı çok severim sevmeyen biriyle yakınlık kurabileceğimi sanmıyorum dolayısıyla yakın olmadığım biriyle evlenmem de saçma..

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Sever sevmez orasını bilemem ama eşimin kitap delisi bir eşi olacak buna alışsa ve saygı gösterse iyi olur

1|0
    0|0
    • Kitap delisi biri anlaşabilir yanı kitapla arası olmayanla?

• Kitaba dalıp sevdiğini ihmal etmezsen sıkıntı olmaz. Tersi olursa bir hayal dünyasında yaşamaya başlarsın ki ilişkine de zarar verir.

• Neden kitaba dalıp sevdiğimizi ihmal edelim ki hepsinin yeri ayrı sonuçta

• Alemlerin Râbbi Allahin insanlara son peygamber olan Hz. Muhammet s. a. v efendimize ilk gonderdigi vahidir "oku" ... Okusun ve dusunsun...

1|0
    0|0
  • evlenmem
    1000 civarı kitabım var ve halende okuyorum. evlenince kütüphane odası yapıp çocuklarımla okumak isterken, sevmeyen bir kadın çocuklara kötü örnek olur. ve cahil bir anne istemem asla

1|0
    1|0
  • haayır

1|0
    1|0
  • illede okumak mı lazım

1|0
    0|0
  • Bence hayır kültürsüz insanlara tahammül edemiyorum

1|0
    1|0
  • ben evlemem

1|0
    1|0
  • yalan konuşan biriyle evlenmen çok muhtemel

1|0
    0|0
  • yani.. bilemedim tabi haklılık payı var

1|0
    0|0
  • Valla kitap işin yüzeysel kısmı ama bağlantılı kültür ve düşünce farkı oluyo kafalar uymuyo yani

1|0
    1|0
  • Ayır diyorum ben. Kesinlikle ayır. Manyak mısın lan😒

1|0
    1|0
  • Okumalı azda olsa

1|0
    1|0
  • Valla evleneceğim kişi bana saygı duysun, bana mani olmasın, kitabıma karışmasın yeter.

1|0
    0|0
  • Zor ya evlenilmez

1|0
    1|0
  • Nayır, nolmaz

1|0
    1|0
  • Özür dilerim kizmayin ama bizler melekleri göremezken seni görüpte çeken cihaz nasıl bir cihaz ki seni görüpte çekmiş anlamadım doğrusu gözleriniz cenneti vadediyor adeta 😊
    Maşallah sana emi

0|0
    2|1
    • Vay bee böyle koşma görülmedi 🙈🙈 teşekkür ediyorum

• Keşke bir Karadeniz'e de uğrasaydınız 😂😂

• senin orda olduğunu bilseydim inan seve seve gelirdim sevda gözlü bayan 😊

• Ben kitap okumayi severim karsimdaki kisiyle ortak noktamiz olsun isterim ama bu özellik her sey demek degildir

0|0
    0|0
  • :) mutlaka okumalı.

0|0
    1|0
  • yani okumuyorum pek ilgilenmiyorum kitaplara ayırıcak vaktim yok acıkcası evlenmicek olan bu sebepten evlenmesin :D

0|0
    0|0
  • Kitap okumak önemli ama yinede büyük konuşmamak lazım :)

0|0
    0|0
  • Tek kitap okusun okumasını bilsin o bana yeter :)

0|0
    0|0
  • Evlenen herkes bütün kitapları yalayıp yutuyor zaten

0|0
    0|0
  • Evlenilebilir

0|0
    0|0
  • Sevince her bk olur valla 😁😁

0|0
    0|0
  • Evlenilir

0|0
    0|0
  • nasip kısmet

0|0
    0|0
  • 1. si her kitap okunmaz 2. si çok okumakta hiç okumamak kadar zararlıdır.

0|0
    0|0
    • 1. si her kitabı okuyanlar sadece okumak olsun diye okuyanlardir 2. si çok okumanın zararlı olduğunu kim söylemiş 😂

• Kitap okuyan bir insanın sabit düşüncesi olmaz

• @Habits aynen kafa sabit oluyo ufku dar o zamanda her açıdan göremiyo olayı fikri sabit insan sevmem

• Kitap okuyup ta iki kelimeyi bir araya getiremeyen ufku genişlemeyen insanlar var.

0|0
    0|0
  • Ben okumuyorum :(
    O okusun ben dinlerim :)

0|0
    0|0
  • Evlenilebilr
    tercihen seven olsa
    Okumamak ayrı
    sevmemek sıkıntı getirebilir.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 22

• Sende kitap okumayı sevmiyosan olur

1|0
    0|0
  • valla evlenmem gitsin kendini eğitsin cahil

1|0
    1|0
  • Kitap okumayı seven birini isterim

1|0
    0|0
  • kime sorsam okumuyor.. sadece okuyanla da olmuyo. bilmiyorum ya

1|0
    0|0
    • Sen kitap okumayı seviyorsan bence çok sor kitap okumayan biriyle mutlu olabilmen

• Hayır evlenilmesin, lütfen. 🍁

1|0
    0|0
  • Ben hayal kurmayı, yazmayı çok severim ama nedense kitap okuma konusunda sıkıntı çekiyorum. Ne zaman kitaba başlasam bir şeyler dikkatimi dağıtıyor, zor okuyorum.

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum ya sevse güzel olur tabi.

1|0
    0|0
  • Kitap okuyup iki kelimeyi bir araya getiremeyenler ne olacak? Bu kadar ön yargılı olmayın. Belki de kitap okumayan biriyle olup ona bu alışkanlığı kazandırırsınız? Ayrıca ülkemizdeki kitap okuma oranını az çok hepimiz biliyoruz burda eline kitap almamış insanlar bol keseden sallamasın.

0|0
    0|0
    • Ön yargıyla ilgili bir durum olduğunu düşünmüyorum kardeşim gözlem faktörü daha etken rol oynuyor bazen bakıyoruz görüyoruz herkesin kendi fikri tercihidir saygı duymak lazım

• evet

0|0
    0|0
  • Kitap okumak araçtır amaç öğrenmektir. Öğrenmek isteyen hayatı okur, doğayı okur, evreni okur, insanı okur. Okuma illa kitapla olmaz. Evlenilir yani.
    Bkz: Nusr-et abimiz üni mezunu değil, yabancı dili de yok ama kendini geliştirmek isteyen bir şekilde öğreniyo.

0|0
    0|0
  • Hayır anlasamazsin ki. Bence kitap okumali ve sevmeli

1|0
    1|0
  • Hayır kesinlikle evlenilmez.

1|0
    1|0
  • Kitap okuyan biriyle evlenmek tabiki güzel ama şart değil neden evlenilmesin ki?

1|0
    0|0
  • bence evlenilir. tabi karşındakiye görede değişir. Kitap okumayıp genel kültür olarak bilgili insanlarda var kişinin kendini geliştirmesiyle alakalı diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Evet evlenilir

0|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    1|1
  • Kitap okumayan insan değil mi? Araştırmadan atıp tutan insanla evlenilmez bence.

0|0
    0|0
  • Benim için farketmez. Ben sevmiyorum, yani alışkanlığım yok öyle. Tabi bu çok büyük eksiklik biliyorum ama yapıcak bir şey yok. 😂

0|0
    0|0
    • Seven birinin sevmeyen biriyle anlasabilmesi zor bence

• Benim eski erkek arkadaşım bir sürü kitap okurdu ve aramızda en ufak bir fark yok. Tabi benden biraz daha genel kültürlü ama yani çok fazla etkilemiyor, farketmiyor diyebilirim.

• İste benim icin genel kültürü zengin olmayan adam anlaşamayacağım insan

• Farketmez.

0|0
    0|0
  • Hersey bitti bu mu kaldi

0|0
    0|0
  • evlenilir

0|0
    0|0
  • Evlenilir. Evlendikten sonra belki sever

0|0