Anlatmak ve anlama hakkında kafa yoruyor muyuz?

birbirine benzeyen iki kelime gibi gözükse de aslında birçok konuda bizleri birbirimize düşüren iki kelime. biz sürekli anlatmayı seviyoruz, dinlemeyi ne kadar biliyoruz bu tartışılır, anlattığımızın karşımızdaki kişi veya kişiler tarafından KESİNLİKLE anlandığını varsayıyoruz

halbuki sizin neyi nasıl anlattığınızdan ziyade, karşınızdaki kişilerin nasıl anladığı ve algıladığı önemli değil midir? böyle şeylere kafa yormalı...

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Yorduğum da oluyor,yormadığım da.Herkes gibi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kimseye alabileceğinden daha fazlasını anlatmam. O ünlü söze dokundurarak, zira karşımdakinin anlayabileceği kadardır benim anlattıklarım diye içimden geçiririm. Dinleme konusunda iyi olduğumu düşünüyorum ve bu nedenle kapım ağlama duvarına döndü. Çoğu arkadaşım ve aile bireylerim de dahil, bir sorun olduğunda benim de fikrimi alırlar ve onları dinlediğimden %100 emindirler.

0|0
    0|0
  • Bu yazıyı okumak için de kafa yordum. Dinlemeye çalışırım ...Dinlerim yazamam.

Evet... Genellikle herkes karşı tarafı dinlerken kendini ve ne diyecegini düşünür.

0|0
    0|0
  • yoruyoruzz ama fazla değil...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Sen ne kadar anlatırsan anlat karşıdakinin anladığı kadarsın (H.z Mevlana)

0|0
    0|0
  • Anlamaya kafa yorarım.Pek anlatmam.Zaten beden diline merak saldım bu aralar.İyice düştü kelime sayılarım :))

0|0
    0|0
  • Ben elimden geldiği kadar, çift anlamlı sözler kullanmamaya dikkat ederim; ama karşımdaki insanın beyni dinlemeye hazır değilse o an, yapacak şey önemli konuları o an konuşmaktan sakınmaktır.

0|0
    0|0
  • Anlamaya kafa yorarim da anlatmak için uğraşamıyorum

0|0
    0|0
  • "ne kadar anlatırsan anlat karşındakinin anladığı kadarsındır" demişler doğru da demişler

0|0
    0|0
Yükleniyor...