Hangi ressamın eserlerini daha çok beğeniyorsunuz?

İki sanatçının aynı devirde yaşadığını ve sıkı rakipler olduğunu hatırlatmak isterim. Michelangelo hem ressam hem heykeltıraş idi ama heykeltıraşlığı daha çok seviyordu. Leonardo ise resim sanatını heykelden üstün görüyordu.
Ne olursa olsun ikisi de alanında harika bence.

• Michelangelo
    32%(12)34%(29)Oy Ver35%(17)
  • Leonardo Da Vinci
    68%(26)66%(57)Oy Ver65%(31)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Michelangelo leonardo'dan daha verimli , siparişlerini zamanında teslim eden bir ressam aynı zamanda heykeltraştı. leonardo işlerini sık sık geciktirir, hatta yarım bırakır başka işlere koyulurdu. bu yüzden bazı eserlerini çırakları tamamlamıştır denilir. bana göre michalengelo'nun figürleri daha dinamiktir ve anatomik olarak daha az kusurlu, komposizyonları enerji doludur (çizdiği taplolarındaki her konuyu tasvip etmesemde) ..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence rönesans döneminin en iyisi Da Vinci😊

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Leonardo şüphesiz iyidir hatta usta splinter ın en sevdiği ögrencisidir lakin hani eskiden kıvırcık saçlı bir amca çıkardı tv ye. Saçlarının arasında bir sincap beslerdi. Fırçayı eline aldım manyak manzara çizerdi hem de beş dakkada beşiktaş şeklinde. Ben o amcayı dha çok begenırdım.

1|0
    0|0
    • bob ross mu acaba

• Adını bilmiyorum ama bir nesil o adamla büyüdü. Çok sevimli bir amcaydı. Kafasında sincapla bir manzara çizerdi dudak ısırtırdı.

• Osman Hamdi Bey in tablosunu çok beğeniyorum Kaplumbağa Terbiyecisi bana hep unuttum birşeyi hatırlatır

1|0
    0|0
  • Ben kamyon sürüyorum leonardo da vinci

1|1
    0|0
  • Michelangelo

1|0
    0|0
  • Birinde deha daha önde. Fakat ikisi arasında Da Vinci. Şahsen en beğendiğim Klimt.

1|0
    0|0
  • Rönesans döneminin en iyisi bence leonardo da vinci mona lisa gibi birçok güzel ve yılların eskitemediği eserleri vardır eserlerinin bir kısmıda louvre müzesinde sergilenmektedir yakından ilgileniyorum konuyla :)

1|0
    0|0
  • Leonardo da Vinci eserlerinde gerçekliği ve duygularını yansıtıyor Leonardo da Vinci resimlerinde daha az fırça hataları var ve daha çok hayatıma anlam ifade ediyor ve birçok eserini yorumlamak çok zor bu yüzden Leonardo da Vinci dedim

1|0
    0|0
  • Leonardo...

1|0
    0|0
  • Da Vinci derim. Da vinci hem sanatçı hemde iyi bir mühendisti. Bu özelliği olan dünyada başka bir örnek yok.

1|0
    0|0
  • ikiside güzel ama sümer heykel resimlerini seviyorum.

1|0
    0|0
  • hiçbiri

1|0
    0|0
  • isa ve şakirtler 😃 son akşam yemeği güzel

1|0
    0|0
  • Tek favorim Dali..

1|0
    0|0
  • Bence tarihe isimlerini altın harflerle yazdırmış bu iki sanatçıyı kıyaslamak yanlış. yukarıdaki iki tabloyu da çok beğeniyorum

1|0
    0|0
  • Mikelenjelo amca işini daha ciddiye almış. Eserleri bana göre daha iyi, özgür ve zerafeti olduğuna inanıyorum. Bide leonordo amca mühendislik işlerine karissada yalnızca pek ünlü olmayan eser ve mühendislerden fikir hırsızlığı yapmıştır

1|0
    0|0
    • helikopter ve anatomi çalışmaları hakkında ne düşünüyorsun?

• Şimdi anotomi olarak hiç bakmadım ama helikopter tasarımı zamaninin ötesinde ancak yinede bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir

• picasso...

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • Başka isimleri ankettekileri ezmek için mi atıyorsunuz yoksa iyi niyetle mi

• Emin ol o insanları çok iyi tanımamışsın. "Son akşam yemeği" nde geçmiş olayları bilmiyorsunuzdur da. Bu nedenle yerli ve milli olan ve hiçbir iktilafı olmayan bu adamı tercih ettim.

• Fakat ankette onun adı yok. Eğer onun adı olan bir anket yapsaydım seçerdin. Ayrıca birini sevmek diğerlerini yok saymayı, ezmeyi gerektirmez. Bu bir savaş değil.

• Leonardo da vinci tabiki

1|0
    0|0
  • Ikiside ayırt edilemeyecek derecede başarılı.. Tabi asıl sanatkâr baska biri.

1|0
    0|0
  • Leonardo nun resimlerini severim ama michelangelo nun bu resmi daha iyi

1|0
    0|0
    • michelangelo tabloları güzel ama leonardo'nun heykelleri o kadar iyi değil bence. o yüzden michelangelo iki alandan da usta gibi görünüyor.

• Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 2

• ama michelangelo nun bu resmini sevmiyorum.
    Yüce Allahimizi resime dökmüs ve hz adem e hayat vermis pozu verdiriyor. bu tam bir hristiyanlar işi.

1|0
    0|0
  • Michelangelo'yu beğendim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...