Söyledigim söz yemin olarak geciyormu? Eger yemin olarak gecipte bozduysam ne yapmaliyim?

Eski sevgilimle en son konusurken söyle bir cümle kullandim "seninle bidaha konusursam ölüyüm" dedim ama yemin lafi gecmedi cümlede. O an icimden yemin ettimmi tam olarak bilmiyorum ama cümlede kullanmadim yemin lafini. Dün konusmak zorunda kaldim onunla mecburiyetten. Simdi basima kötü bisey gelirmi? Tam olarak yemin olarakmi geciyor dedigim ya da gecmiyormu? Eger geciyorsa bozdugum icin ne yapmaliyim? Ve dün konustuktan sonra gercekten bidaha konusmamak icin "bidaha konusursam allah belami versin dedim" ama yemin lafi yine gecmedi ama allah lafi gectigi icin tam emin degilim. Icim hic rahat degil cevaplarinizi bekliyorum.

0|0
11

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• 3 gün oruç tut

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Yemin sayılmaz. Ama dikkat et. Cümlenin içinde eğer Allah'ın adı gecmiyorsa, onun şahitliğiyle alakalı mesela"Allah şahidim olsun" falan demiyorsan olmuyor. Olur da bir gün yeminini bozarsan aklında kalsın. Para vermen gerekiyor, durumun yoksa da 3 gün oruç tutman gerekiyor. Velhasıl kelam yemin değildir, ama dikkat etmen gerekir 😊

1|0
    0|0
Yükleniyor...