Size bir söz yazacağım sizce neyi ifade ediyor? Düşündüklerinizi yazın...

Söz: 10 liraya kitap pahalı diye almayıp, 50 liraya fal baktıranların ülkesi Türkiye...

Hadi buyrun bakalım...

0|0
18|16

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 17

• aynen doğru

0|1
    0|0
  • acı bir gerçek...

0|1
    0|0
  • 50 liraya fal nerde :d

0|1
    0|0
  • Kitap okuyanları tatmin eden kitap sayfalarıyken falcının dedikleriyle hayatını şekillendiren insanlar var burda 5 in 10 un hesabı yok

0|2
    0|0
  • cehaleti ifade ediyor bu kadar basit ve cok haklı bir soz

0|1
    0|0
  • yani. kitapta asıl doğru şeyler yazılı.nasıl fala inanıyorlar geleceği görüyorlar vs.inanıyorlar aslında kitap okuyarak geleceğimizi kendimiz öğrenebiliriz.

0|0
    0|0
  • " kitap okuyarak harcayacağım zamanı, benim yerime düşünüp uyduruk şeyler söylerek beni avutacak bir işsize harcamayı tercih ederim. " kafası.

0|1
    0|0
  • onu diyen halt etmiş.her yerde hem okuyan hem okumayan insanlar vardır.benim ülkemi kimse aşağılamasın la :P

0|1
    0|0
  • neremi neremi...kus beynini...:D oyleleri icin bak sarki bile besteledim:D

0|2
    0|0
  • liberal ekonomi diyoruz biz ona türkiye adıyla romantikleştirmeye gerek olmadığını düşünüyorum

0|1
    0|0
    • Liberal ekonomide az oku diye bir kural yoktur..

• Benimsenen eksiksiz teoridir demedim.. Sana karışmaz dedim.. Adam sana cebindeki son lirayla fal baktır ya da git budaya altın parçacığı kondur demez.. Kültürün belirler bu işleri..

• iyi dedin hoş dedin de demeden önce yazışmayı bir gözden geçireydin iyiydi

• insanlar ihtiyaçlarına göre şekillenirler, bilinçli ve kendini yetiştirmek isteyen insanların azınlık olduğu bir toplumda yaşıyoruz.

0|0
    0|0
  • Kolaya kaçmak,kandırılmaktan alınan haz.

0|1
    0|0
  • neden kafani yoruyorsun, kimi kurtarmak istiyorsun ? (iste bu benim dusuncem)

0|1
    0|0
  • ne yazık ki doğru

0|1
    0|0
  • Fal meraklisi çok bu ülkede

0|1
    0|0
  • bugün yine formunuzdasınız sayın atakan evet benden örnek vermişsin bu gecede :D

0|1
    0|0
    • Anlamadım ben ? Önceden sorulmuş sorularda yoktu kızım ben napıyım ^^

• Yok ya duydum da ben fala inanmam ^^

• sen kitap al boşver :D

• soyutsal olaylar hoşlarına gidiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• İşte bunlar hep g*t kılı...

Ayda 300-400 tl. sigaraya, fala, bilmem neye para verir, sonra da kitaba verilen 20 tl'ye pahalı derler...

İnsanlar kültür edinmeyi, kültürel gelişmeyi parayla satın alamayacaklarının farkında değiller...

0|0
    0|0
  • insanlarımızın kültürsüz olduğunu...hala realistlikten uzak soyutsal kavramlarla ilgilendiğini ifade ediyor genç adam...aynı şeyi evde ailesine 5 lira vermekten erinip at yarışına kumara vs milyonları yatıran adamlar var bu ülkede gibi farklı bir şekildede dillendirebilrisin...neticede kültürsüzlük insani değerlerden uzaklık özgürlüğü iyiliği kenidne çok gören insanlar var bu ülkede...zoru sevmek adına gidipte boak batanlar var bu ülkede

0|0
    0|0
  • Hala büyücüden falcıdan medet uman var :(

0|0
    0|0
  • fal bir ibadet olsaydı herkesin cennete daha yakın olacağını ifade ediyor sadece :)

0|0
    0|0
  • Kanka bendee iddaya 50 lira basıyorum dondurma almaya gelirken 3 liralık cok az oldu heemde pahalı amk diyorum içimden

0|0
    0|0
  • Asgari ücretin 803 lira olduğu bir ülkede oturduğu yerden 17 bin lira maaş alan milletvekili zoruna gitmedide bu mu gitti

0|0
    0|0
  • harika demişsin. 5 yıldız verdim.

0|0
    0|0
  • Cehalet mutluluktur.

0|0
    0|0
  • Neden 200 yıl gerideyiz onun göstergesi

0|0
    0|0
  • CEHALET! Başka bir açıklaması yok.

1|0
    0|0
  • allahın kevaşeleri diorumm

0|0
    0|0
  • çok doğru söylemişsin

0|0
    0|0
  • Armut piş ağzıma düş

0|0
    0|0
  • Kültür bu.. "Felsefe yapma lan" replikleriyle yetiştirilmişliğin taşıdığı noktadır..

0|0
    0|0
  • Merak işte

0|0
    0|0
  • Genelde bunlar Demet Akalın, Serdar Ortaç dinlerler.

0|0
    0|0
    • aşk bu kızılötesi yaralı müzesi hareket edemem ıptıs ıptus xd xd xd xd (türkiyede böyleleri olması çok kötü çok)

Yükleniyor...