Üniversiteliler yatay geçiş ?

ya yatay geçiş çok mu zor oturup inek gibi çalışsan ilk sene çok iyi bir not ortalması yapsan aynı üniversitenin farklı bölümüne yatay geçiş yapamaz mıyım ?

Güncellemeler:
mesela uludağ üniversitesinin çevre mühendisliğinden yine aynı ünide inşaat mühendisliğine geçmek çok mu zor
ya benim dediğim kurum içi yatay geçiş bir bakın konuşmadan önce

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• sız olayı cok farklı anlamıssınız yatay gecıs unıversıtenın farklı bolumune gecmek degıldır. Aynı bolumde daha farklı bır unıversıtteye gecmektır. yani gurbette ıken aynı bolumu memleketınde veya yasadıgın sehırde okumak gıbıdır.

0|0
    0|0
    • hayır üniversitelerarası yatay geçiş bu daha kolay oluyor

• zaten kontenja 2 kişilik oluyor ve üni kontenjan açmayabilir yani riski fazla ancak böyle bişey var araştır yani bir tanıdığım peyzaj mimarlığından normal mimarlığa geçti

• yanı umarım boyle bır sey vardır. Dedıgım gıbı olabilir ama ben duymadım. Hakkında hayırlısı olsun.

Erkekler Ne Diyor 10

• zor, imkansız değil

üniversiteler arası geçiş daha rahat

1|1
    0|0
  • öle bişey varmymş

0|0
    0|0
  • mühends ol :)

0|0
    0|0
  • yaparsın ama bence üni snavına çalış daha kolay olur

0|0
    0|0
    • hayır tekrar çalışmak istemiyorum

• ahaha erzurumun çevre mühendisliğine gitmicem istanbulu yazıcam bir bak bakayım puanı kaç sakarya gibi yerlerin inşaatı tutuyor zaten oralarda ben gitmem

• eskişehire gel mimarlığında olucam ben

• vay cahil .

0|0
    0|0
  • benm ömrüm yatay geçişle geçti 2 defa geçiş yaptım bu senede düşünüyorum :)

0|0
    0|0
  • yaty geçiş üniler arası olmuyo mu yav ?

0|0
    0|0
    • hayır aynı ünidede oluyor hemde çok daha kolay

• ya istediğin yere geçemiyosun zaten kafayı mı yedin diyorum ilk sene dersleri aynı olan bölüme geçebiliyosun çevreyle inşaat birbirlerine benzer ve dersleri aynı bu yüzden geçilebiliyor

• senin dediğin yan dal diye geçiyo onlara geçebiliyosun evet böyle desene.

• ben okuyamadım ama okusam da yatay değil yatar da geçerdim :))

0|0
    0|0
  • yapsan ne olur ki , iyi bölümse o ayrı tabi.

0|0
    0|0
  • Bölüm değistiremiyorsun diye biliyorum ama ben. Sadece aynı bölüm ama okul değiştirebiliyorsun diye biliyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sen yatay geçişi yanlış anlamışsın. Yatay geçiş aynı bölümü farklı üni.de okumak için yapılır. Ve evet kolay değil 3.50'ye yakın bir ortalama yapman gerekli 4 üzerinden. Ama üni.ye göre değişir şartları. onu üni.den öğrenmelisin

0|0
    0|0
  • Önce yatay geçişin ne olduğunu öğrenmelisin.

0|0
    0|0
    • hayır bu şekildede oluyor hemde daha kolay bir araştırın

• Yatay geçiş aynı bölüm farklı üniversiteye geçiş demek..Başka bir bölüme geçemezsin hiçbir şekilde.

• farklı bölüme nasıl geçiş oluyormuş ben orasını anlayamadım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...