Kapat

Osmanli doneminde olsaydik, Hangi Padisah doneminde yasamak isterdiniz?

Buradaki kulturu yuksek insanlari gorelim bakalim ne yorum yapacaklar, boylece kizlarsoruyorunda genel kultur seviyesini olcmus oluruz.

Güncellemeler:
Verdiginiz samimi cevaplar icin herkeze Tesekkur ediyorum, Ozellikle Tarih bilen ve yorum yapabilen bayanlar Olmasi Beni cok sevindirdi. Burda ask mesk Hava su muhabbeti yapan ergenler disinda Akilli bilgili insanlarda bulunuyormus. Tesekkur ederim.

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• 4uncu murat doneminde bagdata gidip akkoyunlu cihan sahin kutlug ruhuna armagan edilmesi gereken kutlug galibiyette bir asker olmak isterdim... seyh cuneyt adindaki ibn-i sebeci capulcunun fikirlerinin tugrul beyin ayak ayak bastigi topraklara gomen 4 uncu muratin akkoyunlu cihan sahin emeklerini 7 kat goklere cikaran 4uncu murat zamani beni heyacanlandirir hep... ya da kapgan 2inci mehmedin emriyle italyanin otranto kalesini yikarak giren gedik ahmet pasa olmak isterdim... napoli kesislerinin kaynaklarina gore gedik ahmet pasa kalenin kuzey kismindan omzunda kiliciyla iceri girip son kalan napolili sovayeleride tek tek kutlug ordunun onunde kilictan gecirmesini kayitlara gecirmis ve tabiklik etmis turk tarihinin bu gok bori kani tasiyan alpinden olmak isterdim... o ani yasamak icin herseyimi verirdim... devlet-i aliyyeynin bu iki donemi benim icin hep zevkle okumusumdur...

0|1
    0|0
    • Yanliz 4. Murat zamaninda bagdatta akkoyinlular yok, safevi Devleti bulunmakta.

• iste safeviligi bitirmek icin sah cihandir ilk savasan osmanlinin doguda basina bela olan tarikattir.. ayse aticinin bu konuda guzel bir akademik calismasi vardir..

www.sosyalarastirmalar.com/.../atici_ayse.pdf

• Turkmenler Uzerinde cok etki yaratmis ve osmanliyi Cogu kez icerden ve arkadan vurmustur.

Kızlar Ne Diyor 8

• Selimi merak ediyorum ama ben osmanlıdan biraz daha eskiye gidip I. Osman Gazi dicem *-*

0|1
    0|0
  • yavuz sultan selim zamanında

0|1
    1|0
  • fatih sultan mehmet dönemini isterdim

0|1
    0|0
  • kanuni diyorum :D en parlak dönem sonuçta :D

0|1
    0|0
  • Sultan Süleyman döneminde olmak isterdim. Tam olarak yükselmişti osmanlı bildiğim kadarıyla sultan süleymandan sonra duraklama sonrada düşüşe geçiyor. Ondan dolayı Sultan Süleyman

0|1
    0|0
    • Hayir bilinenin aksine 17 yy kadar Osmanli en genis toprak seviyesine hakimdi, Buda 4. Murat donemine tekabul ediyor.

• anladım şimdi araştırdım dediğin gibi 2. selim ve 4. murat zamanındada yükseliş olmuş. Teşekkürler bu arada

• Ben Tesekkur ediyorum ilgin icin.

• sultan süleyman

0|1
    0|0
  • Osmanlı döneminde değilde, Metehan reyizin döneminde yaşamak isterdim.

0|1
    0|0
  • İstemezdim o dönemde yaşamak.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 10

Yükleniyor...