Kapat

Yazım kurallarına dikkat edilmemesi sinirinizi bozuyor mu?

Tabii ki kimse yanlışsız yazsın demiyorum, elbette yanlışımız olur; ama en azından soru eklerini ayırın yahu 😩
"Yapıyormusun?" yerine "yapıyor musun?"
yazsanız ölür müsünüz 😄

Şu 'da', 'de' eklerini de bir ayırın 🙄
V harfi yerine W harfini kullananları saymıyorum bile... Direk iletişimi kesiyorum.

Yha yazanlar :(((

Malesef bu konuda hoşgörülü olamıyorum. Denedim.. "Ne olacak, sanki o kadar önemli bir şey mi?" dedim kendi kendime; ama bu düzgün yazmayanlardan hep bir bozukluk çıkıyor. 😄 Beni hep pişman ettiler.

Arkadaşlar bunun okuyup okumamakla bir ilgisi yok.. 'de' 'da' ekini ayırmasa bile
"ewet yha" tarzında konuşmasın en azından diyorum 😔

Güncellemeler:
Ben hatam yok demedim yahu bu ne öfke 😄

2|1
33|10

En İyi Erkek Görüşü

• dıkkat edenler siinr bozucu :S

1|0
    0|0
    • Niye ki 😄

• Nokta vs kullansıgını görmedim cümle sonuna suanlık yok :d

• Cümle sonunda nokta pek kullanmıyorum zaten, sanki sinirli söylemişim gibi anlaşılmasın diye 😄

En İyi Kız Görüşü

• kisiye göre degisir, olaya tünel bakisiyla bakmamak gerekir. Online platformlar da mektup vs gibi kati kurallar yoktur, insanlar serbest takilabilir. Dil özgür birakilmali, cünkü sürekli degisen ve kendini yenileyen bir olaydir kendisi ;) Belki bundan 20-30 yil sonra o "de da" ekleri bitisik yazilacaktir, bunu sadece o dili konusan kisilerin kullanimi belirler. Nasil ki hic kimse konusurken tam anlamiyla hecesi hecesine "gitmeyecegim" demiyorsa gelecekte de bu "gitmicem" gibi versiyonlarla degistirilebilinir...

1|0
    0|0
    • İşte biraz da bu yüzden düzgün yazıp, düzgün konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. Dilimiz bozuluyor gittikçe... Kelimeler değişiyor...

• hayir bozulmak gibi bir sey yoktur, sadece degismek vardir. Bir filolog olarak bu tip düsüncelerden kurtulmamiz gerektigini düsünüyorum. Nasil bundan belki 80 yil önce insanlar türkceye fransizca kelimelerin girmesini bir "bozulma" olarak nitelendiriyorduysa, simdi de o kelimeleri kullanmamiz o kadar normal sayiliyor (asansör, lise, kuaför, vs) Üzgünüm ama ilerde de senin "bozulma" olarak nitelendirdigin degisimleri bu kadar normal karsilayacagiz.

• Normal karşılayacağımıza eminim zaten... Belki yanlış bir düşüncedir fakat bana bozulma ve basitleşme gibi geliyor.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 9

• hemde çoooooooooooookkkkkkk

1|0
    0|0
  • Çok önemsemiyorum kimin nasıl yazdığını ama ben elimden geldiğince düzgün yazmaya özen gösteriyorum.

1|0
    0|0
  • Birde bunları konuşmasında da kullanan modeller var ben her ikisinden de nefret ediyorum.

1|0
    0|0
    • de ayrı :)

• Biz gelmeden evvel buralar hep dutluktu chat sayfasına çevirdik :D hayde gidelum.

• Al işte kovulduk bile. Sen de hemen kaçtın gittin ama ev sahibi böyle mi yapar. Az kalsaydın bizimle iki muhabbetin belini kırsaydık. 😂😂

• takıntılıyım. Hastayım

1|0
    0|0
  • Kahrolsun klavyeler doğru yazmıyorlar

1|0
    0|0
  • BeNiM bÖYle seyl Erle i sim olmaz. Mühendis kafadayI m BEN

1|0
    0|0
    • Mühendisleri sevdiğim için affettim seni 😄

• Ağzını yüzünü kırasım geliyor ama işte yapamıyoruz 😂

1|0
    0|0
  • Hemde Nasıl :D

1|0
    0|0
  • Çok haklısın. Bu kurallara dikkat etmeyen yazı yazmasın.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 32

• Resmı yazısmalar dısında dıkkat etmıyorum takılmıyorum da

1|0
    0|0
    • Yazıların düzgün duruyor genel olarak

• Kuralları biliyorum ama dikkat etmiyorum çünkü gerek yok kasmaya 😄😄

• Zaten ben de çok kasmıyorum, bu soruda da yanlışlarım olmuş hatta; ama yine de etsinler bee 😄

• Bu arada, 'direk' degil, direkt yazilir. :)

1|0
    0|0
    • Bir de, maal demek yuksek demektir. Esef ise, uzuntu belirttiginden malesef yanlis bir yazimdir. Dogrusu maalesef olmali. :) Kendimi Baudelaire ailesindeki Josephine Teyze gibi hissettim.

• Ahahah 😄 Bu yanlışları aşağıdaki yorumlarda da göstermişlerdi, o yüzden cevap yazmadım 😄😊

Dikkat edeceğim 😁

• Evet

1|0
    0|0
  • Çok sinirimi bozuyor özellikle de bana asılan erkeklerin Türkçe'yi katletmesine sinir oluyorum bu yazıyla beni tavlayacağını falan sanıyor canım 😒

1|0
    2|0
  • Tabi değil tabii
    Direk değil direkt
    Malesef değil maalesef
    Bu arada başlıktaki soru eklerini falan küçük harfle yazılıyor diye biliyorum.

1|0
    1|0
  • Bende dogru kullanmayi severim ama yanlis kullanana gicik olmam

1|0
    0|0
    • Ya gıcık olmak değil de pek hoşuma gitmiyor 😔 ama senin gibi olmak daha doğru tabi

• Insanlari takmaya degmez bosver :D

• Ahahah 😄

• Ben kısaltmalara tahamül edemiyorum 🌺

1|0
    0|0
  • Ben çok sinir oluyorum ya tahammül edemiyorum

1|0
    0|0
  • evet. hem de çok.

1|0
    0|0
  • evet

1|0
    0|0
  • basliklarda soru ekleri küçük harfle yazılır önce kendini geliştir sonra geri kalanı eleştirirsin😘

1|0
    0|0
    • Değişiyor diye biliyorum, araştıracağım 👍🏻
      Hem benim de yanlışlarım olabilir tabii ki, yazının başında belirtmiştim.

• değişmiyor 🤗

• Ana başlıklar: Tamamı büyük harflerle ve koyu yazılmalıdır.

Ara başlıklar: Tamamı koyu olarak yazılacak; ancak her kelimenin ilk harfi büyük olacak ve başlık sonunda satırbaşı yapılacaktır.

Alt başlıklar: Tamamı koyu olarak yazılacak; ancak başlığın ilk kelimesindeki birinci harf büyük sonraki kelime/kelimelerin ilk harfi küçük olacak ve başlık sonunda satırbaşı yapılacaktır.

Böyleymiş... Ben hepsini büyük harflerle yazdığımda çirkin göründüğü için ara başlık biçiminde atıyormuşum.

• Evet, özellikle bağlaç olayı deli ediyor bazen 😁

1|0
    0|0
  • Hem de nasıl! de ayrı :) ve direk değil direkt :))

1|0
    0|0
  • Bozuyor dikkatimi çektiyse uyariyorum

1|0
    0|0
  • Bence de birazcık dikkat edilmeli. Türkçemizi düzgün kullanalım diye boşuna ders görmüyoruz😂

1|0
    0|0
  • beni düzeltene sinir oluyorum. ben mükemmel değilim kimseyi eleştirmiyorum kimse de beni eleştirmesin

1|0
    0|0
  • Evet çok sinir olurum

1|0
    0|0
  • Yo bozmaz

1|0
    0|0
  • Takılmam ben istwdigim gibi. de yazarım ztn bakmadan yazar yollarim genelde

1|0
    0|0
  • Sonuna kadar katılıyorum.