Merak ettigim birsey var neden musluman ulkelerin hepsi oruca ayni gun baslamiyor?

Mantiksiz geldi bana. Mesela araplar yarin basliyor. Sebep ne olabilir?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Senin aklın sinemaya kaçmış,aynı anda vizyonda ayakları :(

1|0
    1|0
    • Gayet mantikli bir soruydu halbuki. :/

Erkekler Ne Diyor 6

• Hicri takvim olgusalı olarak güneşe göre yorumlanarak miladi takvime gecıs yapılması.

0|0
    0|0
  • Mantıksız olan bir şey daha var .. kış aylarında ki oruç tutma zamanı ile yaz ayları arasında ciddi fark ! !

0|0
    0|0
    • Mantiksiz mi degil mi bunda bir fikrim yok ikisi arasindayim.

• Bumu yanı takıldığın Olay. Lütfen kendını bır yerden atarmısın

0|0
    0|0
  • onlar yanlış bizimkisi doğru .Ülkelerin genel ya da mezheplerin genel mantığı...Alakası da olmayabilir öyle yorum attım.

0|0
    0|0
    • Hep turkler haklidir zaten. ^ ^

• Saat farkı var,bugün dünyanın başka bir yerinde saat farklıyken Türkiye'de aynı olmuyor.Konum önemli.Güneşin ilk doğduğu yer Japonya'da oruç tutan bir insan Türkiye'ile aynı anda baslayamaz.

0|0
    0|0
  • Saat farkı olduğu için...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• saatle alakalı değil bu hilalle ilgiliymiş araplar hilali görünce başlarlarmış lübnan ve bu gibi ülkelerde bu yüzden geç başlıyorlar

0|0
    0|0
  • suudi kafasıyla giden sözde alimler yüzünden , ayı bazıları göremiyormuş...

0|0
    0|0
  • Hilalin görünmediğini söyledikleri için başlamıyor.. Eskiden Osmanlıda'da öyleymiş, hilalin görünmesini beklerlerdi.

0|0
    0|0
    • Turkiyede'mi beklemiyorlar simdi bu durumda?

• Benim yasadigim ulkedede bu polemik var araplar yarin basliycak ve turklerinde yarin onlarla beraber baslamasini isstiyor.

• saat

1|0
    0|0
    • Mantiksiz.

• her ülkenin saati farklıdır ama oruç zamanı aynıdır. mesela endenozyada saat bizden geç , onlar erken başlıyor

• Ay gec görünür.

0|0
    0|0
  • Saat farkı : /

0|0
    1|0
Yükleniyor...