Ilkokul ve ortaokulda cinsel egitim dersleri verilmesi hakkinda?

Kankalar, bazi kankalarimizin annesi ya da babasi olmadigi icin, ergenlik donemi cok zor geciyor. Yani diyelim ki benim babam oldu ben 12 yasindayken, bana cinsel gelisimimde yardimci olacak kimse olmayacak. Haliyle cok yanlis hatalar yapabilirim, ya da olmadik insanlara sorar ya da kimseye demeden, kendi kendime dert edebilirim. Bu zorluklari tek tek anlatmak istemiyorum, kategori disine cikabilir.

Iste bunlarin yasanmamasi icin, ilkokul ve ortaokulda cinsel egitim dersi verilmesi gerek diye dusunuyorum. Siz ne dusunuyorsunuz?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Ebeveynlerim hayatta olmalarına rağmen, kimse benim varlık kaynağım olan cinselliğimle ilgili bilgilendirmedi beni. Bu da meraka ve araştırmaya yöneltti, seviyeli bilgiler edinebildim. Elbette soruda belirttiğin olasılığı da yaşayabilir bir genç, yanlış yönleyebilir kendisini. Velhasıl, bu eğitimin verilmesinden yanayım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bende lisede verilmeli en tehlikeli çağ

0|0
    0|0
  • cinsel eğitim mutlaka olmalı. anne babası olanlar için de gerekli, sanki anneler babalar çok mu biliyor da eğitim verecekler? bilenlerin de çoğu ayıp diye bişey öğretmiyor çocuklarına.

0|0
    0|0
  • Düzgün ve ahlaklı bireyler yetişmesine yardımcı olacaksa olmalı.

0|0
    0|0
  • toplumun buna alıması çok zor

benim ablamalr aolmasıan rağmen düşün regl bile bilmiyodum olmadan

sana eğitim veren olmuş muydu ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Verilmeli. Sonra sürtündüm, kıvılcım çıkar mı diye soruyorlar.

1|0
    0|0
  • Eğitimi toplumun tepkilerine, hoşuna gidecekleri şeye göre entegre eden bir devlet-hükümette bu dediğinin mümkünatı zor...

0|0
    0|0
  • sokaklar tecavüzcü ve o tecavüzcüleri serbest bırakacak hakim kaynıyorken yaşayarak öğreniyo zaten sabi sübyanlar gerek yok eğitime

0|0
    0|0
Yükleniyor...