Niye İnternetten Kitap Satın Almıyorsunuz?

İdefix sitesi her ne kadar şu sıralar çökmüş olsa da, bir aralar bazı yayınevlerine bazen % 35-50 gibi büyük indirimler yapıyor.

Kitapyurdu sitesinde de her ay birkaç yayınevi % 35-40 indirimli oluyor. Kitaoyurdundan 3 ay arka arkaya alışveriş yaparsanız ayrıcalıklı müşteri konumuna yükseliyorsunuz, böylece aldığınız ürünler size % 2-4 daha ucuza geliyor. Örneğin %40 indirimle alacağınız ürünü % 44 indirimle almaya başlıyorsunuz. Ayrıca kitapyurdu sitesinden kitap aldıkça puan biriktirip, biriktirdiğiniz puanla bazı kitapları 2, 95 lira gibi ucuz kargo parası vermek şartıyla bedavaya satın alabiliyorsunuz.

Odakitap sitesinde de bazen bazı yayınevlerine % 35-40 gibi indirim yapılıyor. Birde üstüne bazen, alışveriş yapanlara sitelerinde önceden ismini duyurdukları kitaptan 1 tane hediye veriyorlar. Bana şu ana kadar alışverişlerimde 2 tane bedava hediye kitap verdiler.

İnternetten alışveriş yapmanın bütün bu avantajlarına rağmen bazıları gidip kitapları başta D&R gibi kitapçı mağazalarından ve dükkanlarından indirimsiz alıyor. Mesela, örneğk veririsek, bir kitabı internetteki bu sitelerden % 40 indirimle 21 liraya almak varken niye 35 lira gibi indirimsiz haliyle alırsın ki? Nesen ki indirimli haliyle internetten kitapalmak varken indirimsiz haliyle kitapmağazalarından kitaplarınızı alıyorsunuz?

0|0
43

En İyi Kız Görüşü

• Abim geri kafalı anlamıyor diyorum burda daha uygun yok illa s... İstiyor. Benim için no problem zaten o alıyor

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yurtdışında yaşadığım için Türkçe kitapları sadece internetten alabiliyorum ama yıllardır sipariş vermeme rağmen böyle ayrıcalıklar olmadı

0|1
    0|0
    • Hangi siteden sipariş verdiğine bağlı. Bazı sitelerde % 25-30 gibi, indirim bile sayılmayacak sözde indirimler yapıyorlar. Sana dediğim bu 3 site en çok inidirim yapan siteler.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben hep Kitapyurdundan alıyorum. Ama sanırım artık siteden almayacağım. Kargo ile ilgili sıkıntı yaşıyoruz. Düşünün 10 gün evvel aldığım kitaplara hala ulaşamadım. Şu anda hangi şubede olduğu bilgisine de ulaşamadım.

0|0
    0|0
    • Aynen, kargo şirketleri de kendilerini bozdu şu sıralar. İnternet üzerinden kargonun nereye geldiğini iyi takip etmek lazım. Sende kargo şirketini arayıp satın aldığın ürünün durumunu sor?

• Cünkü buraya kargo yok

0|0
    0|0
    • Orası neresi Hakkari filan mı?

• Yorumlar dumanaltı mı :-D O zaman çıkardığın bu gezi yazısı olan kitaptan elde ettiğin gelirle Duman konserine giderdin :-D Bir bilette bana ısmarlardın :-D

• Ortami bozmak istemezdim ama neden yorumunun devamını okuyamıyorum kii...

• kitap yurdundan alıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben internet alıs veriş yaparım genelde. Hatta AliExpress gibi sitelerden uluslar arası bile alışveriş yapıyorum. İnternet herzaman öncelikli tercihim

0|0
    0|0
  • Kitap yurdundan sipars verdm yarn elime gecer buyuk ihtimalle 😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...