Hadislere ne kadar güvenebilirsiniz?

Hadislere nasıl güvenebiliriz?Okuyorum sinir oluyorum hadisleri.Kim yazmış?Bilmemne diye bir "imam". Yok müzik haramdır resim haramdır yok kadın şöyle olmalı filan sinir bozucu şeyler.

Sonuçta peygamberin şöyle şöyle söylediğini "peygamber olmayan insanlar" söylüyor.Nasıl güveneyim?

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• Nisa Suresi 80. Ayet : Kim peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur. Kim yüz çevirirse, (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik.

Allahü teala resulune itaat etmemizi şart koşuyor. Peki 21. yüzyılda peygamber hayatta olmadığına göre nasıl Resulune uyacağız ? Elbette hadis-i şeriflerle. Kimileri diyor ki : Kur'andan başka bir şey lazım değil aban diyerekten inançsızlığına Kur'anı kerim'i perde olarak çekmeye çalışıyorlar. Halbuki Kur'anı Kerim'i en iyi ve kusursuz tercüme eden peygamberimiz idi. O halde hadis-i şerifler Kur'andan bağımsız değillerdir. Ayrıca, hadisi şeriflerin değiştirilmiş olacağını Allah bilmiyor mu ? Elbette biliyor. Değiştirilmiş bir şeye bize uyun der miydi ayeti kerime de ? Hadisler Kur'andan bağımszık değillerdir zaten. Birtakım şeylerin bizler hikmetini bilmiyor olabiliriz. Bu bizim cahilliğimiz hadislerin uydurmasyon olması değil.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Kur'ana nasıl güveniyorsan öyle güvenmelisin çünkü ikisi de aynı kaynaklar tarafından kitaba dönüştürüldü. Hadisi inkar, Kur'an'ı inkar demektir. Dikkat et dinden çıkıp kafir olma.

0|2
    0|0
    • Bunu söyleyen ender insanlardan bir tanesi +1

• ben su zamandan bahsediyorum.!anlamamakta israr edip kafir yakistrysun.benm derdim gvenilirlik kaynak sorunu elimde 2 byuk hadis kitbi var.buhari de war merak etme.

• bellki arapça ögrensem okurum bilmyrum.kurani kerim de cok ayak alti oldu yasaklanmaya kalkisildi yani kurani istemeyen çok var neden olmasin

• Sana en ufak bilgileri vereyim

Kuran ı Kerimde Sünnet penis ile gelcek bütün hastalara karşı önlem almaya yarıyoryu

Kuran ı Kerimde Karınız ile Anal ilişki yaşamak haramdi sonradan Anal Fissür diye hastalık yaygınlaştı aslında Kuran-I Kerim insanlara yol gösteren bir rehber gibi bunu iyi yönden bakmanız önemli asıl saygılar.

0|0
    0|0
  • Seni eden hadislerde haram olan şeylerin işine gelmemesi mi yoksa hadislerin güveniliriliği mi

Eğer ikincisi ise uzun bir açıklama yazmam gerekecek

0|1
    0|0
  • Cok sağlam sahih yani güvenilir gerçek hadis kitapları var bunlara güvenebilirsin.Her ne kadar çarpık hadis olsada burdakıler gerçek ve sağlamdır.Ayarıca o hadısı nakleden kısılerın guvenılır olması ıcın peygamber olmasına gerek yokkı zaten hadıslerı bızlere aktaranlar bıyerde toplayanlar Peygamber efendımızın S.a.V arkadasları yani onunla her anı gecmıs bır omur gecırmıs ınsanlar yedıgı ıctıgı bır olan ınsanlr yanı burdan guvenebılırsın ...

0|0
    0|0
  • Hadisler; Kuranı Kerimin özüne ve sözüne uygun olduğu müddetçe İslamın geçerli kaynaklarından birisidir. Bir konu hakkında Kuranda bilgi bulamıyorsan Hadislere yönelmek gerekmektedir. Hadisin sıhhatli olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, Kuranı Kerimin özüne ve sözüne uygun olup olmadığının denetlenmesidir. Bir çok konu Kuran' da düzenlenmiştir. Sorununa Kuran' ın cevap vereceği kanısındayım...

0|0
    0|0
  • Sahih hadis olduğu sürece elbette itibar edilmeli.

0|0
    0|0
  • sağlam HADİSLER varmış onlara bak

0|0
    0|0
  • araştırarak bulabilirsin.

0|0
    0|0
  • işine gelmiyosa, yapma

0|0
    0|0
  • siz işinize gelene inanabilirsiniz ama bunu islam olarak adlandıramazsınız

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• iyi ki sordun güvenemeyiz tabi nasıl güvenelim.ayrıca resim okuyorum.öyle hadislere de güvenmiyrum.sanat kabiliyeti Allah ın bir lutfudur.

0|0
    0|0
  • Sen bence ilk o hadislerin nasıl toplandığını öğren. Adamların öyle bir sistemi var ki. Öğrensen dudakların uçuklar. Git araştırmanı düzgün yap.

0|0
    0|0
  • Çok iyi araştırma gerekir. Sahte hadisler baya çoğaldı.

0|0
    0|0
  • Her hadise gvenmeyelim .kuran en iyi kaynaktır.hadislerde peygambermzn 6 yasinda kiz aldgi bile troylenir.bknz hz aişe.ben hadislere inanmıyorum.siyasi olay geliyor bana.nitekmde öyle.

0|0
    0|0
    • Sahih hadislerin olduğu kitaplar bellidir. Bu konuda bilgi edinebileceğin de birçok katnak mevcut.

• bu zamandan bahsettiğini anlıyorum zaten ama 2 kendini bilmezin yaptıkları koca İslam alemini nasıl bağlar? aklın mantığın mı yok senin? ayrıca 28 Şubat süreci ile ilgili siyasi olaylar olduğu ortaya çıkmıştı zaten. bunun bu konuyla alakası ne onu da anlamadım. o hadisler nasıl toplanmış onu araştır dedim ben sana güvenirliliğini anlaman için, ama sen kurana da değişmiş diyorsun, kuran değişmiş diyorsan zaten kafirsin, bunu ben değil kuran söylüyor:

• Şüphesiz o Zikr’i (Kur’an’ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz. Hicr 9. Sen değiştirildiğine inanıyorsan bu ayeti inkar etmiş oluyorsun dolayısıyla kuranı inkar demektir bu. benim dediğim bir şey değil yani.

• Bence yapabileceğin en güzel şey Kuran mealini okumak ..

0|0
    0|0
  • ilginç..

0|0
    0|0
Yükleniyor...