Kapat

Kitap Okumanin Faydasi Varmi?

Kafayi calistiriyormu matematik falan cozerken eskiden cok okurdm test cozmezdm ortalama 75 di mat calistm test cozdm kitabi biraktm 95 oldu :D yeniden baslamayi dusunuyom fikriniz nedir

1|0
15|6

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 15

• Tabi ki var.
    Hani bir şeyler söylemek ister de kimi zaman aklındakini dile dökemezsin ya... hah kitap okumak bu soruna çok büyük çözümler getirir. Demek istediklerini başkalarının kalemlerinde gördükçe, senin de düşüncelerin şekillenir.

Dilini daha ince, daha zarif, daha anlaşılır kullanmayı öğrenirsin. Mesela yakup kadri ve refik halit gibi yazarlar insana türkçe adına çok şey katar.

Özellikle birbirine zıt kitaplar okuyarak, tez-antitez den kendi sentezini yaratır, kendi düşüncelerine sahip olursun.

Çok daha iyi bir tartışma yeteneği kazanır, kendine has bir üslup oturtursun.

Pek çok düşünce ile ufkunu genişletirsin, insanı toplumu doğayı daha iyi tanıyıp hayata daha hazır olursun.

Tabii bunları ancak düzgün kaliteli kitaplar seçerek elde edersin.. Kış bahçesi, yaz böğürtleni, haremin kızları, ye iç sev gibi şeyleri okuyarak değil. Türk ve Dünya Klasikleri okuyarak, araştırma-inceleme kitapları okuyarak...

0|0
    0|0
  • Soru saçma olmuş bence. "Kitap okumanın ne gibi faydası var" diye sorsan daha iyi olurdu. Çünkü kitap okumanın faydası vardır. Ama sorduğun alana pek bir faydası yok. Sadece soruları daha iyi, daha çabuk anlamana yardımcı olur. Ne derler bilirsin, sorunun yarısını soruyu anlayarak çözersin.

0|0
    0|0
  • Kitap okumayı faydasız göstermemek lazım. Okumak zihni açar.

0|0
    0|0
  • Kitap okumak kesinlikle çok iyidir

0|0
    0|0
  • kitap okumak matematikte uzun ve karisik problemleri anlamamizi koylastiriyo yani en azindan ben oyle biliyorum

0|0
    0|0
  • Kitap okuman sadece sınava değil tüm hayatinada faydalı. Kendini gelistiri, herkesten farklı düşünmeye başlarsın.

1|0
    0|0
  • Evet ben çok faydasını gördüm

0|0
    0|0
  • Varr

0|0
    0|0
  • hayirrrrrrr falseee

0|0
    0|0
  • kesinlikle var matematiğe var mı bilmiyom ama türkce paragraf için harika

0|0
    0|0
  • Kitaplarin sayisiz faydasi var ama yazmaya usendim 1 ara hatirlat

0|0
    0|0
  • Matematik degilde turkcede metin sorularinda yarar

0|0
    0|0
  • Lise mi okuyorsun

0|0
    0|0
  • sınava girmeden önce mülk süresi 14. ayetini oku, soruları bak nasıl yapacaksın, bu bilgiyi unutma

0|0
    0|0
  • kuran oku her hatim zekanı geliştirir ufkunu açar
    çok kitap oku bilgini tazeler ve geliştirir
    çok pratik yap düşüncelerin gerçeğe dönüşür

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Çok var hemde diksiyonun güzelleşir, konuşma tarzın gelişir, etkileyici konuşmaya başlarsın, geniş düşünmeye başlarsın vs vs liste uzar.

0|0
    0|0
  • Elbette kitap okumanın faydası var ama faydali kitaplar okumalısın düşünme kabiliyetini arttırıyor beyini sürekli düşünmeye sevk ediyor okuduğunu anlama kabiliyeti katıyor

1|0
    0|0
  • Kitap okumak daha doğrusu bende; hayata ve insanlara karşı bakışaçımı değştirdi. Ne olursa olsun bir şeye Ön yargıyla bakmamamı sağladı. Sabrım arttı. Mantıklı düşünmemi sağladı. Ve akademik olarak çok geliştim.

0|0
    0|0
  • Var evet

0|0
    0|0
  • Genel kultur olarak var bana gore vizyonunu ve hayal dunyani genisletir...

0|0
    0|0
Yükleniyor...