Meslek yüksek okuluna baraj gecmeden girilir mi?

Arkadaslar baraji gecemedim ben barajsiz istedigim bir bolume gidebilir miyim yuksek meslek okuluna?

Güncellemeler:
düz liseyim bu arada

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• gidersin ya takma kafanı tercihini yap kendi bölümünde tabi :D bende direk geçiş yaptım :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• öyle karakaş karagöz yemiyor ünide barajı su toplasın diye koymadılar oraya :)

0|0
    0|0
  • guncelıyıp durma haaaa

0|0
    0|0
  • sanırım girebilirsin

0|0
    0|0
  • ben barajı gecıp gırmıstım ama bılemem oyle gırılırmı kı

0|0
    0|0
  • gdersn tabıkı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Meslek lisesi çıkışlı olanlar geçiş yapabiliyor

0|0
    0|0
  • evet girilebiliyor 100 puana alan okullar var iyice araştırmalısın kaç puan yapmıştın ?

0|0
    0|0
    • en yüksek 170şu anistedigim bolum tutuyor ama baraji gecmek önemli degil mi?

• ben önemli değil diye biliyorum yanlıl yönlendirmek istemem ama 170 puanla öğrenci alan bir okul baraja neden baksın ki

• Hayır gidemezsin tabiki onlarında bir puanı var ne sandin. Ancak meslek liseli cikisliysan gidebilirsin sınavsız.

0|0
    0|0
    • O zaman gidemezsin.

• eğer atml veya meslek lisesiysen, kendi meslek lisenin dalına ait, sana sunulan iki yıllıklara sınavsız geçiş hakkını kullanarak sadece okul basarii puanınla girersin. sınava bile gerek yok yani.

0|0
    0|0
    • duz liseyim ancak baraji gecemedm ama istedigim bolume puanim yetiyor ben simdi baraji gecemedigim icin tercih yapamayacak miyim

• yapamazsn. seneye..

Yükleniyor...