Okuduğunuz kitapta sizin için önemli olan hangisidir?

Kitap okurlarına ve ilgililerine merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum. Kitap okuduğunuzda sizin için önemli olan diyaloglar mı? sözler mi? (sözümden kasıt belki diyalogların içerisinde de değerlendirilebiiir ancak özlü söz gibi sözlerden bahsetmekteyim.) ya da olay (kurgu) mu?

0|0
3210

En İyi Kız Görüşü

• Bence önemli olan o kitabı okurken o karakter ağladığında senin de ağlaman Mutlu olduğunda Seninde olman , anlatım önemli belki kurgu çok farklı bir kurgu değildir ama yazar o kadar güzel anlatmıştır ki Kahraman'ların iç dünyasını okuyucunun iç dünyasına sızmayı başarmıştır

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Söz işçisiyim ben. Sözlere, üsluba çok fazla dikkat ederim. Kurgu eserin tümüne yayıldığı için (çoğu kitapta) bunun arayışında olmam. Diyaloglara pek takıntım yoktur. Ama eserde yazarın dili kullanma biçimine, söz oyunlarına, yapılan tasvirlere ayrı bir dikkat ederim. Ağır okurum edebi niteliği olan eserleri bu nedenle sözlere ayrı bir emek harcarım.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 31

• Kurgu önemli. Özellikle mantık hatası olup olmamasına önem veririm.

0|1
    0|0
  • Hepsi bütün bence. Sırf özlü sözle kitabı doldurmak kurguyu ezer gibi. Sadece kurguya yüklenirse baharatsız tatsız tuzsuz yemeğe benzer

0|0
    0|0
  • Bence önemli olan akıcılığı ve konu bütünlüğünü yakalamasıdır. Kimi kitaplar var konu güzel ama başında ve sonunda çok başka yerlere gitmiş, kimi kitaplar ise hep aynı kısır döngü içerisinde boş boş yazı okutuyor size. Dediğim gibi okuyucuda sonraki sayfaya geçme heyecanı uyandırabilmeli.

0|1
    0|0
  • dili çok önemli ve akıcılığı. tabiki konuya bakarak alınıyo genelede..

0|1
    0|0
  • Üslup ve yalınlık en önemlisi. Daha sonrası kurgu

1|0
    0|0
  • Kendimden bir şeyler bulmak... karakter olr, durum ya da olaylar olur. Bir söz de etkileyebilir.

0|1
    0|0
  • Böyle bir konuyu anlatır anlatır, sonra bir söz çakar ya, o söz her şeyi özetler. Anlatılmak isteneni lap diye kavrarsın. İşte o tarz kitaplara bayılıyorum 👌😊

0|0
    0|0
  • bana kattıkları

0|0
    0|0
  • Dialoqlara çok dikkat ederim ama yazarın işte özlü sözlerine hani alıntı diye bileceğimiz sözler daha önemlidir tabi

0|0
    0|0
  • Kurgusu önemli bana bir şeyler katmali

0|0
    0|0
  • hepsi önemli benim için ama sıkıldıysam devam edemem.

0|0
    0|0
  • Ikisi de onemli

0|0
    0|0
  • bana katığı ve sürükleyiciliği

0|0
    0|0
  • kurgu tabi ki

0|0
    0|0
  • Kurgu

0|0
    0|0
  • İyi bir şey öğrenmek hayatla ilgili

0|0
    0|0
  • Kurgu tabiki. Kitabın ne anlattığı daha önemli

0|0
    0|0
  • Kurgu

0|0
    0|0
  • İceriginde fantastik bisiler olmalı

0|0
    0|0
  • Kurgu

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    11

Erkekler Ne Diyor 9

• Öğüt veren hatta hayatımı değiştirebilecek sözler okudum. Benim için koca bir kitaptaki kısa bir söz bile önemli olabilir.

1|0
    0|0
  • Karakteri ve durumu analiz eden sebepleri ve sonuçları o diyaloglar arasında ufaktan okura yansıtan yazarların kitaplarını ilgi çekici buluyorum.

0|0
    0|0
  • Olay kurgu

0|0
    0|0
  • Okumuyorum kitap felan

0|0
    0|0
  • Hikayenin sürükleyiciliği.

0|0
    0|0
  • sürükleyici olması

0|0
    0|0
  • Trfsız olması

0|0
    0|0
  • Diyalogların sahici olması, kurgu, karakterler...

0|0
    0|0
  • Sözler

0|0
    0|0
Yükleniyor...