Resim çizme yeteneğiniz var mı?

Bulunan ilk resimler kesinlik içermemekle birlikte, ortalama 30 bin yıllık oldukları varsayılan, 1194 yılında #Fransa'nın #Chauvet Mağarası'nda keşfedilmiştir.

#Hristiyan dinine mensup batı resmi, milattan sonra dini konuları sembolik bir şekilde resmetmeye odaklanmıştır. Figürler hareketsiz, kompozisyonlar ise kuralcıdır.

#İslam dinine mensup olanlar, Allah'ın yarattıklarını taklit etmeyi insanoğluna yasakladığı için İslami resimler 18'inci yüzyılın ortalarına kadar daha çok soyut desenler ve yazının şekillendirilmesi hat, ebru ve minyatür sanatı ile sınırlı kalmıştır.

#Rönesans'tan sonra dini konuların dışına çıkılmaya başlanmış, ressamlar eserlerine vermek istedikleri anlamlara göre nüanslar katmaya başlamışlardır. Rönesans ile canlanan ve doğayı inceleyerek detaylı bir şekilde olduğu gibi resmetme arzusu perspektif tekniğinin geliştirilmesine yol açmıştır. Leonardo da Vinci'nin anatomi analizleri eşsiz kabul edilir.

#Osmanlı'da 1860-1869 döneminde, Osman Hamdi Bey, ülkesine döndükten sonra gerçekleştirdiği yapıtlar ve Sanayi Nefise Mektebi'ni kurmasıyla birlikte resim sanatı doğu toplumlarında yaygınlaşmaya başlamıştır.
Resim çizme yeteneğiniz var mı ?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• En alttakini sen mi çizdin

0|0
    0|0
    • Yeteneklerinin olması güzel değerlendir bunları

• Lütfen teşekkür etmeyin, teşekkürler.

En İyi Erkek Görüşü

• Evet aileden gelen genel genetik yetenek sayesinde resim çizerim.. Sulu boya harita yaparım ve el işi de yaparım..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kimse beni çizecek kadar sevmedi derdim hep kendime... bu yüzden kendimi geliştirdim yalnızca hayalimdeki kitap karakterlerini çiziyorum

0|1
    0|0
  • Evet, var. Ayrıca çizimin güzel olmuş

0|1
    0|0
  • Biraz.

0|0
    0|0
  • biraz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2