Kapat

Yazım yanlışı yapanlara nasıl bakıyorsunuz?

Özellikle sosyal medyada yazım katliamı yapanlara nasıl bakıyorsunuz? Bana aşırı itici geliyor yahu.. Hani ufak tefek olur da bazıları hiç yazamıyor be..

Yazım yanlışı yapanlara nasıl bakıyorsunuz?

Bu da benden size gelsin öylesine ;)

0|0
28|16

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Birçok üniversite mezunun -de-da ekinin kullanımı hakkında hiçbir fikri yok

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 27

• Bende sinir oluyorum ama hatta o yazım yanlışını da düzeltiyorum mesela ben sinirliysem yanlış yazarım.

0|1
    0|0
  • Bariz hatalarsa rahatsız olurum. Eklerin ayrı yazımı falan değil de 'şey'i birleşik yazarlarsa "ya da" değil "yada" yazarlarsa gibi
    Gerçi ilgi duyduğum çocuk "birşey" yazıyor, o yazınca rahatsız olmuyorum ama olsun :D

0|1
    0|0
  • Yabancı arkadaşlarımı delirtmek için bazen bilerek yapıyorum🙄Ama genelde yapmamaya özen gösteririm. Yapanlara da pek bir sözüm yok, herkes klavyede bazen doğru yazamıyor. Görmezlikten gelirim.

0|1
    0|0
  • Cok takılmıyorum resmi yazışmalar dışında ben de cok dıkkat etmıyorum

0|1
    0|0
  • Yazım yanlışı yapmamaya çalışıyorum.
    Diğerleri beni ilgilendirmiyor.

0|1
    0|0
  • ben cok yapiyorum, bunun sebebi yurt disinda okudum, dogru duruts turkce dersler de almadim. Genelde hep diyorum instagram sayfamda imla katliamimdan dolayi sorry :D

0|1
    0|0
  • Hani her şey tam kurallı olsun demiyorum ama bari kısaltma kullanmasınlar deliriyorum ben..

0|1
    0|0
  • Kötü bakiyorum

0|1
    0|0
  • Aynen oyle. Bazen bende yapiyorum klavyeden dolayi ama ufak tefek hatalar onlar.

0|1
    0|0
  • haklısın aslında ama bazen klavye hatası olabiliyor yazmak istediğin seyin tam tersini ancak paylaştıktan sonra farkedebiliyorsun onlarıda yadırgamamak lazım

0|1
    0|0
  • Gecen gun biri "bağzı şeyler hic kolay değil " yazmış sinir oldum

0|1
    0|0
  • Ciddiye alamıyorum o kişiyi ne kadar ciddi bir konu hakkında konuşuyor olsak da.

0|1
    0|0
  • Yazım yanlışı yapmamaya dikkat ediyorum

0|1
    0|0
  • İtici geliyor

0|1
    0|0
  • Görüldü yaparım hxjskd okumak için uğraşamam

0|1
    0|0
  • bana da itici geliyor

0|1
    0|0
  • Bence de itici.. okurken rahatsız oluyorum.

0|1
    0|0
  • Aman onla mı upraşcam

0|0
    0|1
  • bAna Da Çoh itici Geliyolar?
    ama Bişi Olmas..
    ŞAKAYDI.
    Gerçekten bazen sinirim bozuluyor 😊

0|1
    0|0
  • İşte o yazamayanlar ve çok biliyormuş gibi noktalama işareti kullanmayı DENEYENLER itici!

0|1
    0|0
  • Gerçekten sinir oluyorum ben çok dikkat ederim çünkü.

0|1
    0|0
  • Evet ben dikkat ediyorsam karşımdaki etsin mümkünse

0|1
    0|0
  • Takipten çıkıyorum kendime bile yakıştıramıyorum. Bu kadar rahat olunmamalı bence.

0|1
    0|0
  • soru ekini bitişik yazanlara ayar oluyorum

0|1
    0|0
  • Hic uyarmam uyaranlarıda salak buluyorum

0|1
    0|1
  • türkçe ogretmenimi etiketleyecegim bundan sonra. yanlisimi duzeltsin

0|0
    0|2
    • O sana yanlışı doğruyu öğretti düzeltmesi sana kalmış

• Bilerek yapıyorlarsa itici. Yanlışlıkla yapabiliyorlar veyahut klavyenin azizligine ugrayabiliyorlar

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Herkez, şarz, muhattap, entellektüel, gibi şeyleri gördüm diyebilirim. Çok vardır daha tabii. Ya dostum üşeniyorlar genelde. Çok yanlış ama bu. Türkçemizi iyi konuşmalıyız ki, seviyemiz artsın. Konuşurken de böyle bu tipler.
    İnsan azıcık özenir. Zaten öğrendikten sonra doğrusunu, otomatik elin gidiyor iyi yazıyorsun...
    Ama nerede, sanal diye böyleler. Kısaltmalı yazanlar da oldukça var. Haydi noktalama işaretlerini boş ver. Bari kelimeleri doğru yazın, yeter.
    ''Herkes, şarj, muhatap, entelektüel.'' doğruları da bunlardır.

0|1
    0|0
  • Aynen öyle dostum. Sadece yazıya baksam iyi diksiyonuna da bakıyorum ben. İki kelimeyi bir araya getiremiyor bazıları. İşin komik tarafı da ne biliyor musun bu iki kelimeyi bir araya getiremeyenler var ya kız tavlıyorlar. Ben o kızın aklından şüphe ederim. :)

0|1
    0|0
    • O değil de ben bir ara Antalya Kemer'de çalışırken adamın (biri sadece Türkçe biliyor) Rus kız ayarlayıp restoranta getirmişti anlaşamıyordu bizim şeften yardım istedi en sonunda 😂

• Msn zamanı merhaba selam nbr :Dd

0|1
    0|0
  • Dikkat etmiyordur diyorum

0|1
    0|0
  • Yazım kurallarına özen göstermek gerek.

0|1
    0|0
  • Sıradan yazışmalarda belli başlı hususlar hariç pek dikkat etmem açıkçası.

0|1
    0|0
  • Türkçe önemli

0|1
    0|0
  • Hatasız kul olmaz asd

0|1
    0|0
  • Türkçe katili olarak bakıyorum...

0|1
    0|0
  • Dilimiz olduğuna bin şahit ister. Güzel söz.

0|1
    0|0
  • " Yapdım, giddim, ya da , bağzen, alalimmi, s. a " Gerçekten katlanamadığım ve o kişiyi gözümde bitiren yanlışlar.

0|1
    0|0
  • itici geliyor özellikle bağlaçları ayıramayanlar.

0|1
    1|0
  • Senin yazında da yahu ve be kelimeleri cümlenin içine ediyor açıkçası

0|0
    0|1
    • Onlar literatürde ünlem diye geçiyor güzel kardeşim yani herhangi bir yanlışlık yok

• tamam güzel diyorsun kardesimde zevk meselesi bende dikkat etmem itici neden geldi anlamadım ifade özgürlüğü kutsaldır noktalama işaretleri kullanıp kullanmamak kisinin kendi eline olab birsey değilmidir?

0|0
    0|0
    • Tamam da ben noktalama demedim ki? Ayrıca o noktalamalar yüzünden yanlış anlaşılmalar çok oluyor

• ''Yanlız'' ve yalnış'' yazmasınlar yeter. Çıldırıyorum öyle yazdıklarını görünce

0|1
    0|0
Yükleniyor...