Kapat

Kitaptan Önce Film?

Kitaptan Önce Film?
Merhaba Arkadaşlar,

Bir konuda desteklerinizi rica ederim.

Sorun: "Harry Potter, The The Hobbit, The Lord Of The Rings" gibi üst düzey güzel ve seri kitapları okumadan önce filmlerini izledim ve bundan dolayı çok pişmanım. Keşke önce kitaplarını okusaydım diye hep bir pişmanlık duyuyorum.

Soru 1: Sizce filmlerini izlemiş olmama rağmen kitaplarını okusam nasıl olur? Şimdi neyin ne olduğunu, nasıl olduğunu bildiğiniz için keyifli olmaz diye düşünüyorum. Çünkü merak olmayacak. Peki ya sizce?

Soru 2: Bildiğiniz, teknolojinin olmadığı zamanlarda geçen, sakin köy hayatını anlatan bir roman var mı? 1700'lü - 1800'lü yıllar da olabilir. Gerilim, gizem türleri de olabilir. Örneğin: 1901 yılında, İsviçre'de bir kasaba da geçen roman. vb.
Bir de The Hobbit tarzı güzel kitaplar varsa onlarda olabilir. :)

Teşekkürler, İyi Forumlar.

1|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• 1. Kitapları okumalısın, filmde atlanan çok detay var.

2. Zaman Çarkı serisi ya da Percy Jackson ve Son Olimposlular serisini öneririm (İkisi de istediğin gibi olmasa da hoş serilerdir).

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ediyorum bilgiler için, sağ ol. :)

İyi Forumlar.

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap ve film arasında benzerlikler olabilir ama aynısı değiller. Ben genelde ilk önce filmini izlerim. Çünkü kitapların başlangıçlarını anlamıyorum. Anlamam için 20-50 sayfa okumam gerek ve istemeyerek okuyorum ve soğuyabilirim kitaptan. Filmini izlesen kitapta anlamadığın yerleri gözünün önünde canlandırma imkanın var.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Filmler kitaptaki olayı karşılamıyo bence dan brown melekler ve şeytanlar kitabı mükemmel olup filmi çok kötüydü

0|1
    0|0
  • ben sihirli annem izliyorum bunlar da neymis

0|1
    0|0
    • :) :) Zamanında ben de çok izliyordum ama artık o zamanları geçtiğimi düşünüyorum. :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Bahsettiğin yılların Rusya'sını anlatan Dostoyevski kitaplarını okuyabilirsin

0|1
    0|0
Yükleniyor...