12 YAŞINDAKİ KUZENİM PİYANO ÇALABİLİR Mİ?

12 yaşında bir kuzenim var. Şarkı dinlemeyi ve söylemeyi aşırı seviyor ve büyüdüğünde şarkıcı olmak istiyor. Maalesef ki sesi şarkıcı olacak kadar güçlü değil ama o pes etmiyor nedense. Şimdi de piyano çalmak istiyormuş. Fakat acaba biraz geç mi kaldık yoksa çalabilir mi?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Bir arkadaşım var, 5 yaşından beri piyano çalıyormuş, şimdi konservatuvarda birinci, hem de açık ara önde.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yoo bence piyano her yaşta çalınabilecek bir şey ki bana göre her enstrüman her yaşta sıkı çalışıldığı takdirde çalınabilir.
    -Gecen bol olsun.-

1|0
    0|0
    • Herkes küçük yaşta (12 yaşından bile küçükken) öğrenilmesi gerektiğini, aksi takdirde çok zor çalınabildiğini söylüyor da. Benim de içime kuşku düştü.

• Zor öğrenilmesi, öğrenilemeyeceği anlamına gelmez sonuçta ki bu, hemen hemen her şey için böyledir. Yani küçükken daha kolay öğrenilir. Önemli olan senin çalışman ki yeteneğin varsa kolay kaparsın zaten.

Erkekler Ne Diyor 8

• Çalışabilir.

Hiç bir şey için geç değil.
    Senin yaş kaç?

1|0
    0|0
    • 26 yaşındayım. Ben de müziğe çok tutkuluyum. Sanırım bu genetik bir hobi. Birkaç enstrüman çalabiliyorum.

• bana kalırsa öğrenmenin yaşı yoktur ne isterse onu yapsın hem daha 12 yaşındaymış sesinin güçsüz olması anormal bir durum değil

1|0
    0|0
    • Büyüyünce parmaklar eski esnekliğini ve hızını kaybettiği için sorma gereği duydum.

• çalıştıkça yeniden esneklik kazanır benim de arkadaşım -16 yaşında- gitar kursuna gidiyordu parmakları ilk zamanlar üst tellere yetişmiyordu 1 veya 1,5 sene sonra gayet yetişiyordu parmakları

• Bu yaşında sen bile çalarsın. Daha geç değil

1|0
    0|0
    • Ben zaten çalıyorum ama ben çok küçükken öğrenmiştim.

• Daha gelişim aşamasında zorlanmaz. Sende yardımcı olursun.

• Teşekkürler.

• Calabilir

1|0
    0|0
  • Bilmem çalabılır mı

1|0
    0|0
  • Yok rahat rahat çalar

1|0
    0|0
  • öğrenirse yapar

1|0
    0|0
  • Çalar o yaşta.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hayır çalabilir

1|0
    0|0
  • 9 yaşında piyano çalan biliyorum

1|0
    0|0
    • İşte ben de o yüzden sordum bu soruyu. Bu zamanlarda herkes küçük yaşta öğreniyor piyanoyu. Biraz geç mi kaldık diye sordum.

Yükleniyor...