Bir konuda fikir verebilir misiniz?

Bir masal denemesi için bir ada ismi lazım ama karar veremiyoruz hani bu zümrüdü anka veya kaf dağı gibi gerçekte olmayan güzel bir ada ismi lazım bu konuda öneriler bekliyorum sizden arkadaşlar :D

Güncellemeler:
konusu super natural tarzı daha çok doğa üstü olaylarla alakalı bir roman olacak ancak bu kadar açıklama yapabilirim k.bakmayın :)

0|1
6|12

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle naturel tarzı ya da naturel roman diye bir edebiyat tarzını ilk kez duyuyorum.Kulağa yanlış bir tabir gibi geliyor ya neyse konumuz bu değil.

Birde ben şu, lebi derya güzelim türkçemizin yerine ingilizce kelimeleri her halta getirip yapıştırmamıza ifrit oluyorum o da 2.

Sorulara verdiğiniz cevaplara baktım da, bir nevi büyüklere masallar kitabı gibi olacak ve doğaüstü olaylar geçiyor bu adada,Öyleyse, aklıma ilk gelenler;

KARADÜŞ ADASI ( karanlık düşler, hayaller anlamında)

VARSAY ADASI ( hani bu masal ama sen yine de varmış gibi say anlamında)

diye düşünebilirdim ismini, ben yazmış olsam şahsen:)

Zira bu ismin, çoğunluk tarafından anlaşılır, akılda kalıcı / unutulmazlık ve kolay telaffuz edilebilirlik özelliklerine sahip olmasını önemserdim.

Bu arada zaten bende bir gün mutlaka bir roman yazacağım:) Hikayesi hazır bile...

0|0
    0|0
    • bir güncelleme daha yapmak istemediğim için yazmadım. romanı ben değil arkadaşım yazıyor ve benden fikir istedi bende burdaki arkadaşlara sormak istedim. yoksa ben yazmıyorum. Ayrıca tabiki super natural tarzı roman veya edebiyat yoktur. ben yalnızca daha kolay anlaşılsın diye supernatural tarzı dedim. ayrıca önerileni için teşekkürler varsay özellikle gayet hoş. ura adası diye düşündüm ben anlamsız ama kulağıma hoş geldi bunu da diğerleriyle beraber söyliycem :D

• Beğenmenize sevindim..Ura da bence ses anlamında güçlü bir kelime.Kısa ve akılda kalıcı ama içinde bir anlam bütünlüğü barındırmıyor sadece.Ama karar elbette yazarının tasarrufundadır.Bizler öneri de bulunuyoruz sadece.

Diğer konuya gelince, elbette bende sizin yazmadığınızı okumuştum yorum altlarınızda..

Ancak sadece bu yazım tarzını bize aktarırken kendi cümlelerinizi kullandığınız için o eleştiriyi de size hitaben yaptım, naçizane..

Arkadaşınızın kitabı hayırlı olsun bu arada..

• teşekkürler. Daha dikkat ederim bundan sonra mutlaka ki.

Erkekler Ne Diyor 12

• mayanolya dagı

0|0
    0|0
  • konusunu soylesen not olarak belirtsen daha yaratıcı fikirler cıkabilir.

0|0
    0|0
    • konusunu belirtmemin doğru olacağını düşünmüyorum ama uygun bir güncelleme yapıyorum hemen :D

• adanalay .. (yalan adanın tersi) :)

0|0
    0|0
  • soruların güzel.Edebi ve psikoloji sorularını ceveplarım sordukça.Soruların boş değil kaliteli hoşuma gitti.Hikayede başarılar dilerimm

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Hikayeyi ben değil yakın bir arkadaşım yazıyor benden fikir sordu bende buraya sormak istedim.

• vaaayyy yaratıcı fikirler.çok tutum bu soruyu...İlk aklıma gelen çocukları pozitif etkilemek ve sevimli gelmesi için TATİLANYA adası:)

hikayende başarılar

0|0
    0|0
  • Ah guncellemeler vah guncellemeler yaktı canımızı bu guncellemeler :D

0|0
    0|0
  • Galatasaray adası :D

0|0
    0|0
  • Zebaniler adası olsun :))

0|0
    0|0
  • kokomia, bambu, ünlüler adası, gönülllüler adası ne diyorum ben ya :D

0|0
    0|0
  • izlandadaki "Eyjafjallajokull" yanardağının ismini ver adaya bu ismi telaffuz eden bir bebe çıkarsa zekidir onu al gerisini ver sanayiye

0|0
    0|0
    • hahayt ben telaffuz edememişken böyle bir ada ismini yazmak ne kadar doğru olur ki :D hemde hiç olmayan bir ada olması lazım veya kullanılmayan bir yer bir isim :D

• elma gibi kızdı zaten demekki 3 aydaha çıksam filipinceyi çözecekmişim :)))

• ÇALMAYIZ YA TELİFİNİ KORKMA DOĞA ÜSTÜYSE ADI " LULLABY" OLSUN :))

• Bu Lost dizisindeki ada gibi mi ?

0|0
    0|0
  • paradiserose:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• peki bu ada da yasayanlar kötü mü iyi mi ada güzel mi yoksa karanlık şatolarla mı dolu böyle bilgileride verirsen isim bulmak kolaylaşır birde isim türkçeden mi türeyecek yoksa ingilizceden ya da başka dillerden olabilir mi bence adanın en belirgin özelliği neyse onun farklı bir dilde karşılığını bulup isim türetebilirsin böylece uydurmada olmaz bir kökü olmuş olur.

0|0
    0|0
  • chapulling hill.

0|0
    0|0
  • Masal ne üzerine?

0|0
    0|0
  • lordan,ama lordın diye okuyacaksın:)

0|0
    0|0
  • Mirayanova,mercimek,şekil,veganiva