Kısa hikaye denememi değerlendirir misiniz?

ara ara kafam esince yazıyorum böyle şeyler pek iddiam yok , içimi döküyorum. bir sözlükte yazmıştım bir de burda paylaşayım dedim.

hiç ot içtin mi?

-evet bu yaz başladım ve yazın sonunda bıraktım.
-kısa sürmüş genelde başlayanlar uzun süre içiyor , bırakmak isteselerde bırakamıyor. sen nasıl bıraktın ki?
-ot o kadarda anlatıldığı gibi değil beni kendine çekmedi ama yinede yoksunluk çektim asıl bırakma sebebim ise memleketime ziyaretimde başlamış olmam ve oradan ayrılmış olmamla bidaha ulaşamamam. sonrada aramadım zaten.
-memleketin nere ki?
-memleketim küçük bir yer , kasaba bile denilebilir.
-aaa ne zaman geldinn
-5 yıl oldu.
-nasıl alışabildin mi bizim şehrimize
-bu konu hakkında kesin bir şey söyleyemem.
-nasıl yani?
-aslında buraya gelmem ve insanlarını tanımam. büyük şehirde olmam garip. yani anlatmak istediğim bu yaz memlekete gittiğimde onları bazı hareketlerinden dolayı küçümsüyor ve cahil görüyordum. bende ordayken öyleydim. cahillikten kastım bir insanın düşünebildiklerinin , hayal edebildiklerinin ve yaptıklarının sınırı. soruna dönücek olursam senin memleketinde insanlar bana yabancı , hepsi kurt hepsi çakal. benide kendilerine benzetmeye başladılar. ama biliyor musun ben buralı değilim ve olmayacağım. artık o küçük kasabamdaki insanlar gibide değilim. bu şehir beni vatansız , topraksız yaptı. bu şehir beni ben yapan değerleri çaldı ve yok etti.

Güncellemeler:
güncellesem ana sayfada çıkar mı acaba tam sakin saatler

0|0
10

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Cümleler fazla kurallı ciddi olmuş bence ama güzel

0|0
    0|0
    • banada öyle geldi ama tam olarak anlayamadım. senin bahsettiğin cümle kurarken dikkat edilmesi gereken temel kurallar mı , yoksa ek olarak ayrıntı verip özgür bir konuyu resmi bir tartışma gibi anlatmış olmam mı?

sen bu yorumu yapınca bunları fark ettim

• Ek ayrıntı olarak konuyu resmi bir tartişma gibi açman . Yani temel kurallara tabi dikat edilir ama çok ciddiyet olunca sürükleyici olmaz aralara espiri kat mesela ilk hikayenmiş tabi digerlerini dahada gelistirirsin

• espri mi? ne için

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...