Hayatin adil olmadigi kesin ama boyle çocuklar gorunce içiniz aciyor mu?

Ne kadar guzel çocuklar ama bakimsizlik ve ailelerinin cahillikleri(ailede suç yok cahil olduklari için) bu çocuklarin gelecekte ziyan olacagi dusuncesini veriyor bana.

link

0|0
10|20

En İyi Erkek Görüşü

• Kim bilir..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• onların adına seviniyorum baksana yuzlerindeki mutluluga ayrıca ne malum ziyan olacakları hayatın kimi nereye goturecegi belli değil o resme baktıgımda hissettigim teksey mutluluk ve o cocuklarında mutlu oldugu

0|1
    0|0
  • Bu çocuklara bakma, daha yakınına bak bu çocuklar tahminimce köy yerinde yetişen ve bize göre hayat, besleme standartları normalin çok üstünde çocuklar.

1|0
    0|0
  • Farkındayım ama bu çark böyle dödüyor.

0|0
    0|0
  • Ünlü sanayici raci varyemezin torunları olmadıkları ne malum belki annesi babası zevk için öyle çıkartmıştır kapının önüne oynasınlar diye...

1|0
    0|0
  • Kim bakımsız ne bakımsız? Benim çocukluğumun bir numara üstü. Bana illa bişey giydiriyorlardı. Bunlar tarzan gibiler maşallah. Ben yılda 1 defa hasta olurum. 2 gün yattım mı 39 derecen döner iyileşirim. Daha burnum akmaz. Bunlar benden sağlıklı olur. Bu sefer balta taşta Bellaza.

0|0
    0|0
    • Ben neyden bahsediyorum sen neyden, of siz sitedekilere birsey anlatirken çok açik ve net olmak gerek.

• İşte kız kafası. Kendi kabul etti çok açık ve net anlatmadığını. Hep de bilerek yapmış baksana. Olmak gerek ama ben bu seferlik inisiyatif kullandım demek istiyor. Bu ne yaaa? Ayıp bee! Skype'ımda sus pus oturan arkadaşıma buradan selam göndermek istiyorum. Eğer okuyorsa selam versin bişey yapsın öyle kös kös küsmesin. Zaten sorun da bu ya arkadaşım! Paso küsüşüyoz, çocuk muyuz biz? Tamam küfrettim ama çok sinirlenmiştim. Bi daha etmem diye de söz vermiyom çok çakalım ya :D

• Adsdfadfasdgsdfghdfjhfgfsghfcjhgfhgdgfscdsrfsxsdxsdfxsxsfdqxsfxsfcfcxfcxfcxfscxfxcxfscxfqscxfsqcxqfscxqcxfsxcsqfxcsqfxcsqfxcfscxfgscxfcsfcsd

• bu çocuklarda ne varki allah aşkına bunlar evinin kapısının önünde oyun oynayan çocuklar. sen hiç ısıklarda bekleyip cam silen çocuk görmedin ya da yagmurlu havada ıslanarak şemsiye satan çocuk görmedin sanırım

1|0
    0|0
  • herkes ufak şeylerden mutlu olma pesınde ama emın olun kı sımdı zengın olan bır ınsan halınden mutsuz degıl zengın olucaksın ve sukur edıceksın bu belkı suanda afrıkada kı bır cocuk olabılırdık onlarada acıyorum zıyan perısan oluyorlar ee nerde ozaman adalet bu dunyada degıl otekı dunyada mutlu olucaklarmıs o zaman nıye acı cekıyorlar bu dunyada pekı bu dunyada mutlu olup otekı dunyadada mutlu olucak ınsanlarda vardır elbet yanı cok karısık anlamak zor ya da yalan

0|0
    0|0
  • bende fazlasıyla etkileniyorum...her karşılaştığımda imkan olsa ne cevherler çıkar bu çocuklardan diyorum...ancak yapabildiğim tek şey durup başlarını okşayıp sohbet etmek oluyor ne yazık ki...

0|0
    0|0
  • Peki sen bunlar için elinden geleni yapıyor musun?

1|0
    0|0
  • Karanliga kufredecegine bir mumda sen yak !

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Ne kadar güzel ve masumlar... Dilerim kaderleri güzel olur.

0|0
    0|0
  • Bu soruyu, her şeye seyirci kalan Yaratıcı'ya sormak lazım. Kendisine teessüflerimi gönderiyorum buradan.

0|0
    0|0
  • Nesi var be bizde boyle buyduuk simdiki pc basinda oturan nesildende cok cokmutluyduk

0|0
    0|0
  • Düzeliriz zamanla

1|0
    0|0
  • gelecek açıklamalar: onlarda öyle imtihan ediliyor

0|0
    0|0
  • Cidden kafanmi iyi nesi var be bunlarin çocuklar eğleniyorlar ne alaka şimdi?

0|0
    0|0
  • Çoğu cahillikten değil bunların hayat şartları imkansızlıklar. Ben çok görüyorum bunlardan.

0|0
    0|0
  • acıyor. en kötüsü de birşey yapamamak. en azından şimdilik

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• gercekten hic bakim vermiyolar dogurup dogurup sokaga atiyorlar :(

Söyle bif laf varrdir : Allah ekmegi dissiz olanlara verirmis

simdi onlar öyle yilda bir cocuk getirip sokaga atiyorlar ama ya cocuklari olmasaydi ya 1 taneden sonra asla olmiycak deselerdi görurduk ozaman böyle sokagami atarllardi yoksa diz ustundemi tutarlarrdi :(

birde cocuk özlemi cekenler var keske olsada uyutmasa aglasa surekli aciksa hamileligim boyunca yataktan cikamasam iskencee ceksemydim ama keske olsaydi diyen okadar cok kisi taniyorum ki :((

0|0
    0|0
    • Bu tamamen farkli bir konu, dogurup sokaga atma cumlesini dogru bulmuyorum..

• malesef öyle yapanlar cok var mersine tatile gitmistik orda bir kac aile vardi 2 hafta boyunca kaldik orada cocuklari ufak ufak belki 8-10 cocuk vardi anneleri sormuyordu bile nerdeler yemek hazirliyim surekli disari cikin temizlik yapicam veya ev tmeiz gelmeyin kirletiyorsunuz diyordu tabi herkes böyle degil aklima o kisiler geldi bu resimi görunce herkes icin kastedemem cunki cogu anne bukadar dusuncesiz olamaz

• linkteki resimde sefalet içinde yaşayan değil mutlu çocuklar var

1|1
    0|0
    • Cunku herseyden habersizler.

• Elbette ama her ulkeye doktorda lazim çiftçide yani bu sorumdaki amaç meslekleri kuçup gormem degildi..

• Bakış önemli belki, ben ayakkabıları olmadığını sonradan fark ettim ilk bakışta gördüğüm yüzleri gülen sağlıklı çocuklardı

• Sanırım soru sorma şeklin ve resimde bir gariplik var

Bence biz kendi halimize yanalım onlar bizden çok daha masum ve kirlenmemiş.

yardım yapıcaz derneklerle vakıflarla destekleyeceğiz onları böyle klavyede üzülmekle olmuyor maalesef.

0|0
    0|0
    • ki bunlar mutlu mutlu köpekleriyle oynuyor her çocuk biraz pasaklıdır .sen bunlara üzülüyorsan filistindeki arakandaki çocukları görme hiç kalpten gidersin.

• Ne biliyorsun birsey yapmadigimi. İlla hersey gosterismi.

• bisey yapmıyorsun demedim kabalasma.

• Sen bakımsız çocuk görmemişsin ayrıca cahil aile yoktur üşengeç ve ihmalkar aile vardır umursamaz aile vardır

0|0
    0|0
  • ne bakimsizligi ? bunlar basbaya oyun oynamak icin toplanmis bucurler :)

0|2
    0|0
    • Oyun oynamak istedikleri kesin ama ayakkabisiz toprak bir alanda ve o toprakta neler neler varsigara izmariti cam vs...

• Iste sorun burda sen benim bakis açimi anlayamiyorsun aslinda ayni seyleri dusunuyoruz ama farkli yollardan.

• ana temalar : yuzeysel, egitim, mutluluk, huzur, medya, seçim, zorunluluk, tercih

• Yine de pozitif yönden şöyle düşünülebilir ; onların mutlulukları da kendilerine göre değerli..

0|0
    0|0
  • bu çocuklar hiçte bakımsız durmuyor

1|1
    0|0
    • Bakimsiz durmuyor mu? Toprak bir alanda ayakkabisizlar bu yeterli sanirim. Ayrica toprakta hersey var gibi yani tamamçocuklar mikropla içiçe olmalidirlar ama boyle bir toprakta degil.

• Nasillar?

• yalın ayak üstü başı pasak içinde sokakta oynayıp duruyolar çöplerde ilgi alanları

• link peki bunlar?

0|0
    0|0
  • o değil de çocuklar çok tatlı maşallah :)

0|0
    0|0
  • Hele o Roman çocukları yok mu... Ne tatlı şey onlar, çakır çukur. Maviş maviş :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...