Mad Max i izlediniz mi?

Yazan , yöneten ve yapımcı George Miller. 2015 yapımı
Çok beğendim. Fantastik ve bilim kurgu tarz filmlerden hoşlanmam ama bu filmi zevkle izledim.

Silahların , savaşların gezegeni çöle döndürmesinden büyük bir haz aldım
Doğa yok olmuş insanlar yeşile ve suya aç kalmışlar;)
Garip bir şekilde mutlu oldum. İnsanlar bunu hakketti
çünkü

Sus pus sesini çıkarmaktan aciz zavallı yaratıklar olmuş insanlar.
Bide diktatörleri vardı. Mükemmel Joe

Fakat esas ilgimi çeken şey dini inanışlarda şekil değiştirmişti;)Mad Max i izlediniz mi?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İzledim ve kesinlikle çok başarılı bir film. Tanrının Kitabı filmini izlemediysen eğer onu da bir izlemeni tavsiye ederim Maysa.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Aslında bu seride çekilmiş 4. filmdir bu. George Miller Happy Feet ve bir iki film daha çekmiştir ama kafası bu Mad Max serisinde kalmış, o yüzden fazla yönetmenlik yapmamış bir adamdır.

Normalde sıradan bir aksiyon filmi sayılabilecek, post-apocolyptic ortamın minimum olduğu bir filmle başlamış, 2. film olan Road Warrior'da türe yepyeni bir kimlik kazandırmış ve zibilyon tanesi çekilmiş post apocolyptic türünü tanımlamıştır.

Soruda bahsi geçen Fury Road ise safi aksiyon olarak çekilmiş en iyi filmlerin başında gelir. Sinemada izlemediğime en çok üzüldüğüm filmdir.

Yönetmen 80'lerde çekmek isteyip de o zamanlar şartlar el vermediği için çekemediği ne kadar aksiyon sekansı varsa filme doldurmuş. Fırtına sahnesi falan da dahil bunlara.

Aslında İngilizce'yi sağlam bilenler, flimde dilin de çeşitli değişimler geçirdiğini falan farkederler, benzine 'Gasoline yerine gazoline' denmesi gibi.

Immortal Joe yerine Immortant Joe denmesi gibi vesaire.

Din konusunda da şaşılacak birşey yok, din toplumları idare etme aracıdır her zaman, ona göre şekillenir, Immortant Joe da etrafındaki genetik hastalıklı gençleri İskandinav Mitolojisi'nin deforme olmuş cahilce bir versiyonuyla kandırıyordu.

Odin'in salonu otobanlarla dolu bir yer olmuştu atıyorum, parlak ve krom rengi olarak içinde gezilecekti vesaire.

Filmin hikayesinde Max değil Furiosa vardı merkezde, Max daha çok 'Nerden düştüm mk bu curcunaya' kafasında kendini urtarırken zararsız, çaresiz gördüğü bir grup kadına tüm filmlerdeki zoraki iyilik severliğiyle yardım ediyordu.

Film zaten son dönemin feminist akımını da taşıyordu üstünde. Bir grup kadının erkeklerin yarattığı Dünya'ya baş kaldırışı teması vardı.

Max'in kafasının gidip gelişi, arada ilk filmde öldürdüğü çete reisinin gözlerini falan görüşü, ilk filmde Dünya'nın içine düştüğü kaos ve yağmacılık durumunun artık zıvanadan çıkmış hale gelmesi falan iyiydi.

Tom Hardy bu rolü uzunca bir süre götürür bu arada, normalde Mel Gibson oynuyordu.

2|1
    0|0
    • Din konusunda senin gibi düşünüyorum. Din insanları idare etme amacı olmuştur.
      Din tarihin her döneminde her şekilde kullanılabilen bir olgu.

Furiosa #adalet arıyordu ve yaşanacak yeşil bir dünya. Kadınlar hassas - duyarlı ve cesur
      Erkekler ger dönem yakan yıkan öküz sürüsü.

Yalnız elektrikli ve su olmayan fırtına sahnesi mükemmeldi
      Ve suyun akışı

• Çok olmasa su olmazdı. O yüzden muhteşemdi bence

Ama Joe bencil kan emici bir diktatör. Sonunda o salak topluluk onu parçaladı

• Topluluk onu parçalamadı, zaten filmin olayı oydu, topluluk Joe'dan gayet memundu, o iki gıdım sudan bile minnettardılar. Hatta Joe 'Suya fazla alışmayın, sizi ele geçirir, birbirinize düşürür' gibi söylemlerle onları da kekliyordu.

Furiosa kendi parçaladı, ki o da dışarıdan, ögürlüğün ne olduğunu bilen biri olarak gelmişti.

Ki bir taraf normal, öbürü anormal gibi bir durum yoktu, o düzenin sonunda işleyeceğinin garantisi de yok.

Max filmin başında ne diyordu? 'Kimin daha deli olduğunu kestirmekte zorlanıyordum, ben mi, yoksa benim dışımdaki herkes mi' diye.

Ortam psikopatçaydı. Joe bunun doğal bir sonucuydu. Değişim ve devinim durmadığından, Joe'nun düzeni de kendisine karşı koyan birilerini ortaya çıkarmıştı, aynsı Furiosa ve ekibi için de geçerli.

En sonda Max'in niye bırakıp güzel ortamı gittiğini anlamamış olabilirsin, karısı falan öldükten sonra kendini yollara vurmuştur o manyak, normal bir kafası yoktur ondan bu arada.

• İzledim de mevzu ney=? Yani evet izledim eee?

1|0
    0|0
    • Sohbet
      Mevzu bu
      Film hakkında görüşlerini alalım

• Zamanın iyilerindendi. Kurgu güzeldi. Oyunculuk desen oldukça iyiydi. Ancak günümüzde film çıtaları oldukça yükseldiği için günümüzde pek anılmayan bir film.

• Sinemaya gidiyorum güzel film bulursam izlicem bakalım

• Yılların filmi:) özledim birkaç kez.. bende bilimkurgu çok severim ama bu filmi sevemedim, ne yalan söyleyeyim:)

1|0
    0|0
  • Fantastik, bilim kurgu tarzında en son Arrival'ı izledim, beğendim.

1|0
    0|0
  • İzledim. Ama aynı duygulara kapılmadım. Daha çok bu tarz filmler beni hep hüzünlendirir.
    İnsanoğlu büyük ihtimalle hak ediyor ama hak etmeyenler de var..

1|0
    0|0
    • Sadece yaşamak istiyorlar. Amaç hayatta kalmak
      Kısaca felaketin ortasında bir hayat

• Ekleme: bu tarz filmlere bayılırım. Mel Gibson lu olan üçlemeyi de çok beğenmiştim. 😃

• harika film

1|0
    0|0
  • eski bir film eskielrde yine ayni sekildi.
    ona benze su dubnyasimi oyle vir film vardi
    onuda izle istersen...
    ama bu gidisat gercegi hizlandiracak.

1|0
    0|0
  • İzledim ve beğendim...
    Çok acımasızca bir beğeniş senin ki...

1|0
    0|0
  • İlkini izlemiştim. Yeni yapımını izlemedim.

1|0
    0|0
  • Med max eski bir film biliyorsun dimi bundan önce üçleme var

1|0
    0|0
    • Okudum evet 3 daha çekilmiş.
      Ama onları izlemedim

• @Ragnar_Lodbrok arnold da hayvanat gibi alman aksanı var

• Arnold'un filmlerinde bir Arnold'un hayvanat aksanı var. Arnold'u konuşurken kim dinliyordu ki? Millet 'Biri karısına, kızına yavşasa da tekme tokat dalsa' diye izliyordu mk.

• izlemedim

1|0
    0|0
  • Tom Hardy harika performans sergiledi.

1|0
    0|0
  • izlemeyen 3 5 kişi kalmıştır herhalde

1|0
    0|0
  • Yuk bea

0|0
    0|0
  • bu karı için izlerim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• O değil de bu kadın çok güzel yav :)))

1|0
    0|0
  • huff beni sıktı ya ama iyiydi

1|0
    0|0
    • Motorsikletliler müthişti

• evet de hiçbir yerde su olmaması ve çevrenin görüntüsü içimi daralttı çaresizmiş gibi hissettim 😂

• yeapp

1|0
    0|0
  • Evet güzel film

1|0
    0|0
Yükleniyor...