Evrim teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz .

Merhabalar. Evrim teorisi hakkında düşünceleriniz neler.

0|0
5|15

En İyi Kız Görüşü

• Çok uzun ama su an elimdeki kitaptan bir bolum yaziyim. (siyasal dusunceler tarihi)

..zamanimizdan 12 milyon yil kadar once,olasilikla yasadigi ormanlari kurutan bir sicak donemde, bu canli (icine goril sempanze gibon ve orangutan da girdigi) primatlar takiminin (iri beyinli) yuksek primatlar dalinin uyesi bir Hominioid (insanimsi canli turleri) olarak ormandan savanaya indiginde sopa sallama tas atma duzeyinde arac kullanma yetenegine sahip bulunuyordu. Shivapithecus (şiva maymunu) adi verilen bu canli afrikadaki besiginden dunyaya yayilirken farkli cevresel kosullarin etkisiyle uc turde farklilasmis bu uc turden ikisi yok olup, ucuncusu homo habilis (eli ise yatkin insan) bir milyon yil once homo erectus (tam dikilen insan) yarim milyon yil once homo sapiens (akilli insan) 50 bin yil oncede cagdas tipte homo sapiens turune dogru evrim gecirmistir.

Bu yazdiklarimin oncesi ve sonrasi da var. Kitabi alip okuyun. Bir evrim olustuguna ben inaniyorum cunku gezegenimizde evrimlesti buna ayak uydurdu canlilar da tabii ama arastiriyorum bende meraktan.

0|0
    0|0
    • Zahmetin için teşekkürler. Tıb ki 100 yıl önce medeniyetin nasıl evrimleşerek bu şartlara geldiği gibi.

Kızlar Ne Diyor 4

• Evrim Teorisini maymundan gelmek değildir.Onlarca farklı görüş vardır.Ototrof hipotezi,heterotrof hipotezi vs. içlerinden en akla yatkını heterotrof hipotezidir.Şimdi uzun uzun yazamicam merak eden araştırır bilim adamları a.asit üretmeyi başardılar

0|0
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum. Araştırdıkca sorguladıkca görüceksiniz.

• burda teori hakkında açıp 2 sayfa bir şey okumayanlar, orda burda duydukları şeylerle yetinip abuk subuk yorum yaparlar ya en komiği de o. sen bu soruyu o yüzden yanlış yere sordun arkadaşım.

0|0
    0|0
    • Genel olarak gelecek cevapları beklyordum. Belki bir sorgulama olurda araştırılar diye herşeyi göze alıp yazdım. :)

• ben inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Mantıklı biraz ama müslüman inanmıyor galiba.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• maymundan insana kadar büyük bir evrim süreci olabilir mi emin olamam ama evrimleşmenin olduğu kesin

en basitinden iklim şartlarına göre hayvanların ve insanların yapısının nasıl değiştiğini gözlemleyin kuzeydeki insanlar ile güneydeki insanların ten rengi farkı gibi

ayrıca o çok meşhur bir soru var ya şimdiki maymunlar neden insan olmuyor diye; bizim evrimleştiğimiz maymun türü kısa kuyruklu maymun denen bir türdü ve onlardan kalmadı zaten :)

0|0
    0|0
    • evrimi iyi araştırsaydınız, insanların ''maymun''dan geldiğini söylemezdiniz. :)

• farkındaysan kesin konuşmadım insanlar maymundan gelmiştir diye ama evrimsel bir gelişme var hatta insanların kıl yapısı giderek de azalıyor şuan :)

• Hiç Bir Şey

0|0
    0|0
  • bir tarhana çorbasıdır gidiyor ... ozamanlarda berber olsaydı kıvanc tatlıtup gibi adam baksana :) link

0|0
    0|1
  • Mantıklı değil.

Yaptığım eleştirilere makul cevap veren çıkmadı henüz.

0|0
    0|0
    • Ama bilmediğin görmediğin anlıyamadın din mezheplerine inanmak daha mı mantıklı.

• Ben senin cevabını değil. Bunu yazacağım en iyi yorum senin olduğu için altına yazdım.

• Propaganda yapmakla bir şeyi izah edemezsin.

Evrim teorisinin cevapsız kaldığı sorular üzerinde kafa yorup bunları çözmek daha yararına olur.

• maymundan geldik , lama'ya döneceğiz..

1|0
    1|0
  • Maymundan gelip zombiye doğru evrimleşeceğimize inanıyorum.

Not: Evrim sadece maymundan ibaret. Darwin'in ispinozları hep kilise lobisinin oyunları.

0|0
    1|0
  • Maymundan mı geldik yeeaaa

0|0
    0|0
  • maymundan gelmek mi :) güldürme beni.

0|0
    1|0
    • Küçücük kızları tecavüz ederken izleyen ve sırf kendi düşüncesi doğrultusunda yaşayan birisini cezalandıran tanrıdan gelmek daha mı mantıklı.

• ikincisi o tanrı,o allah.birisi değil yani.bi insan değil.üçüncüsü ise birisi sana bunu şunu yap bunu yap derse karşılığında bişey sunması gerekir.dünya da buna para diyorlar.allah sana belirttiklerini yapman karşılığında ne veriyor peki ? cenneti vaat ediyor.

• hayatta tartışmamam gereken üç şey öğrendim.siyaseti,işimi ve dinimi.dolayısıyla bu konuşmaya daha da devam etmeyeceğim.fazla bile konuştum zaten.iyi geceler

• Türkiye varoldukça ''Maymun muyuz şimdi''-''Vay dinsiz!''-''Akciğerli balık mı olurmuş?'' üçgeni her zaman varolacak bence.Düşünmekten sıkıldım o yüzden.

0|0
    0|0
  • saçmalık...

0|0
    0|0
  • İnsanlar neden maymun olmuyor ? sorusundan sonra kafam karıştı

0|0
    0|0
  • Peki maymunların suçu nedir ?

0|0
    0|0
  • düşünmeye çalışıyorum ama aklım almıyor, :)

0|0
    0|1
  • Ben şahsen kabul etmiyorum

0|0
    0|0
  • Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu sidasdasda

0|0
    0|0
Yükleniyor...