Kapat

Ne okuyacagimi bilmiyorum?

Ne tür kitaplar okumam gerektiğini bilmiyorum. 19 yaşındayim ama adam akıllı 2 kitap okumamışimdir. Bir kitap kültürüm yok. Ne okumam gerektiğini bilmiyorum. Nereden başlayacağımi da bilmiyorum. Önerisi olan var mı

0|0
9|10

En İyi Erkek Görüşü

• Yunan filozoflardan basla derim, Aristoteles, Platon vs... Ordanda tarih, politika, din hakkinda istedigin her kitabi okursun. Eger ki bu tür kitaplar hosuna gitmiyorsa, genel kültür'ün varsa Voltaire - Candide gibi kitaplari tavsiye ederim. Bu tür seylerde hosuna gitmiyorsa, Paulo Coelho'dan kimyaci kitabini tavsiye ederim artik...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ilgini ne cekiyorsa o mesela ben bilimle ilgileniyorum ve tarih ilgimi cekiyor en cok bu konulari okuyorum ama sürükleyici roman buldummu obuda okuyorum.. piskoloji ve felsefede enteresan bence bu konularda en iyi kitaplari yazan yazarlari bul internetten ve onlari oku.. ben mesela Şu an tolstoi dan anne kareninayi okuyorum cok güzel bir kitap

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 9

• Tarzın neyse onu okuyacaksın başkasının tavsiyesi onun ilgi alanıdır kendin bul

0|0
    0|0
    • Tamam da bunu nasıl anlayacağım. ? Yani ne tarz kitaplardan hoslandigimi nasıl anlarım

• Ne bileyim MK yazmissin ama koca bir paragraf yazmışsın hahah tesekku😄

• Öncelikle normal hayatında yapmaktan hoşlandığın neler var? Yaparken sıkılmadığın ve seni mutlu eden şeyleri düşün. Sonra bunlarla alakalı kitaplar bulmaya çalış. Zaten okudukça okuma isteğin artar ve farklı konulara yönelebilirsin.

0|0
    0|0
  • Yabancı diyorsan Franz Kafka - Dava.. türk diyorsan Cahit Zarifoğlu - Yaşamak

0|0
    0|0
  • Kitap tercihine karismam ama gazete olarak Cumhuriyet oku..

0|0
    0|0
  • Bak bu arkadaş sever kitap okumayı yardımcı olur şimdi sana @Histoire_Naturelle

0|0
    0|0
  • Kafka milenaya mektuplar

0|0
    0|0
  • NUTUK Oku

0|0
    0|0
  • Bulursan benide bilgilendir😊

0|0
    0|0
  • Önerim ben kitap gbi adamım syfalarımı yırt benim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Türk klasikleri ya da yabancı klasikleri tavsiye ederim dostoveyski ahmet mithat recaizade mahmut ekrem vs yani bunlardan baslav

0|0
    0|0
    • Bir çok kitap okudum ama şu adamın kitapları çok tutkulu geçiyor ADAM FAWER ayrıca cengizhan ve ben 4 numara da çok güzeldir ama filmleri tam bir hayal kırıklıgı olasılıksız okumadıysam şiddetle tavsiye ederim ha ufaktan başlamak gerek kaldıramam şimdi diyosan keloglan masallarıda iyidir☺️

• banada tavsiye oldu konusu ne bu kitapların okumadım bende kafama göre önüme ne gelirse okuyorum

• Ya ben üyeye yazmıştım aslında 😂 fakat herkese tavsiye ederim okumak çok güzelde bu aralar vakit bulamıyorum bende

• cin aliyle basla. saka. intertten cesitli turlerle ilgili kisa ozetleri oku once. hangi tur hosuna giderse onu al. ya da diret kitapciya gidip kitaplarin arkasina bakarak da secebilirsin hosuna gideni.

0|0
    0|0
    • ama klasiklerden ilgini ceken turde olanlari mutlaka al klasikleri oku derim

• İlgini çeken tarzdan başla, yoksa sıkıcı bir hale gelir

0|0
    0|0
  • Önce neye ilgin olduğunu sapta. Tarih mi seversin? Bilim kurgu mu? Şiir mi? Psikoloji mi? Felsefe mi yoksa mitoloji mi? Ben lisede ingiliz tarihine merak salıp okumaya baslamıstım sonrasında mitoloji tarih karışık gitti. Arada şiir deneme... Bence ilgi alanını belirlemen cok önemli.

0|0
    0|0
  • Bence yeni başlayacaksan basit romanlardan başla ama eğer okuyamazsan hemen pes etme çünkü bazı insanlar roman sevmezler o zaman kendi tarzında kitaplar bulmaya başlarsın zaten. Ama tavsiyem hemen ağır dildeki kitaplardan yani klasiklerden başlama okuma şevkin kırılır zaten biraz okumaya başlayınca anlayacaksın sonra yavaş yavaş klasiklere geçersin.

0|0
    0|0
  • Canım ne tür filmler ilgini çekiyor hani bir de nasıl bir kitap arıyorsun öğrenebilir miyim?

0|0
    0|0
    • Aksiyon bilim kurgu dram filmleri falan

• Ona göre kitap önerecektim de bütün hepsini saydin 😄 en cok hangisi ilgini cekiyor?

• ilgin olan konulardan alışkanlık kazanmaya bak

0|0
    0|0
  • Dünya klasiklerinden başla 👍

0|0
    0|0
Yükleniyor...