Kapat

Meslek Yüksek Okuluna Meslek Lisesi Okuyanlar mı Tercih Yapabiliyor?

Soru belki saçma gelebilir ama yarın tercih yapıcam ve tercih kılavuzunda nerdeyse hepsinde meslek yüksek okulu yazıyor.

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• 2 yıllıklara bakıyorsan eğer hepsi meslek yüksek okuludur meslek liseli çıkışlıysan eğer sınavsız geçiş yapabiliyorsun düz lise ise eğer ygs puanınla girebiliyorsun ama öncelik meslek liselilerin.

0|1
    0|0
    • ygs puanıyla mı yoksa tercih puanı eklenmiş y-ygs puanı ile mi?

• yerleştirme puanı eklenmiş ygs puanı var y-ygs diyo lys nin puanıda eklenmiş obp de

• valla onu bilemiyeceğim çünkü ben meslek lisesi çıkışlı oldugmdan pek araştırmıyorum.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 6

• Saçma değil hayır, ilk önce meslek lisesi mezunlarını alıyorlar, boş kontenjan olursa sizi..

0|1
    0|0
  • Ben sağlık meslek lisesi çıkışlıyım örnek verecek olursak sağlıkunda hizmetleri meslek yüksek okulunda meslek lisesi çıkışlı olmayan tek bo öğrenci bulamazsın

0|1
    0|0
  • Öncelik meslek liselerine.

0|1
    0|0
  • açıklamaları vardır. öncelik olarak meslek liseli çıkışlılar alınacaktır diye.

0|1
    0|0
  • hayır 4yıllık barajını geçemeyen ve 2yıllık okumk isteyenler meslek yüksek okulu tercih ediyor

0|1
    0|0
  • puanın iyise ve boş kontenjan kalıyorsa gelir. sana bir tavsiye kontenjanı yüksek olan yerlerin ikinci öğretimlerini yaz. gelme ihtimali daha yüksek

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Meslek lisesi okuyanlar daha düşük puanlar Yüksek okula girerken normal lise mezunları ise daha yüksek puanla girebiliyor . Örneğin endüstri mezunu birisi direk geçişle girerken öbürü 350 ile bilgisayar bölümüne giriyor . Ama illa meslek lisesi mezunu olmana gerek yok .

0|1
    0|0
  • Meslek yüksek okulu belki adındaki kelimeden ötürü öyle anlaşılabilir ama önlisans diye tabir ettiğimiz iki yıllık okullar olup bazılarında dediğin gibi direk geçişler olduğu gibi bir çoğunda ise sınavla alım yapılmaktadır.

0|1
    0|0
    • hım :) teşekkürler sınavla alım yapıyor yani.

• :) hım ygsden %40 lysden %60 + obp yapıyolar işte bende anlamıyorum. ilk

• Yok önlisans için dedim sistem değişti epey eskiye göre...

• Hayır puanı tutan herkes girebilir

0|1
    0|0
Yükleniyor...