Türkçe müzik dinlememem çoğu kez iğnelenmeme neden oluyor.

Çok nadir olarak Türkçe müzik dinlerim. Onlarda sadece Duman ve Sıla olur. Bu ikisi dışında bütün listem İngilizce. Bu durum yüzünden çoğu zaman arkadaşlar arasında dalga konusu oluyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Var mı başka kişiler de böyle, siz ya da tanıdığınız?

Not: Bu arada Türkçe müzik bana hitap etmediği için dinlemiyorum. Başka bir sebebi yok.

Güncellemeler:
Bi bunlara bakın:

link

link

link

Bi de bunlara:

link

link

link

0|0
10|7

En İyi Kız Görüşü

• Eskiden bende öyleydim ama insan ister istemez ağlamak için yabancı şarkı açamıyor ağlayasım varsada kaçıyor. O zamanlar benlede dalga geçenler olmuştu. Senin tercihin kimseye yargılamak düşmez. Bırak ne derlerse desin milletin istediği kişi olmaya çalışırken kendini öldürme.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• şarkı güzelse kimi dinlediğim önemli olmaz,yani yabancılardan şunu Türklerden şunu dinliyorum diye ayrım yapmam.

0|0
    0|0
  • Bende oyleyimdir turkce olarak dinlediklerim 'Duman,sila,teoman' var, bunlar disinda hep ingilizce.Utanilicak degil de onlar gibi turkce pop dinlemedigimiz icin taktir edilicek bir durum bu.

0|1
    0|0
  • bana kalırsa arkadaşlarının tavırları son derece saçma

0|0
    0|0
  • ben de sevmiyorum genelde zevk yahu bu müzik dinlerken bile eglenip dinleyemeyeceken ne anlamı var dinleme o zaman buna da mı karısacaklar bosver

0|0
    0|0
  • bende oyleym turkce pop hayatta dinlemem bitane istsna vaq oda kutsal toprak soyleyen adam.favorim gerisi inglzce ya da ibo:)))

0|0
    0|0
  • Duman öeh.

0|0
    0|0
  • ya insan kendi kültürüne diline ait şarkılar dinlemeli kusura bakma ama ben özentilik olarak algılıyorum annen de mi yabancı dinliyordu önce bir kendi diline sahip çık kendi müziğine daha sonra yabancı yine dinle... bu benim düşüncem

0|0
    0|3
    • Üstteki soruda bir tane imla hatası bul, elinden öpeyim. Dilime senden iyi sahip çıkıyorum. Sadece müzik türü bana hitap etmiyor. Umarım anlarsın.

• Benim kültürümün müziği Barış Manço, Cem Karaca'dır. Soner Sarıkabadayı, Murat Boz değil. Ezme çabasına da girmedim. Diline sahip çık demişsin, sahip çıktığımı söyledim.

• o zaman sadece sıla ve duman demesen farklı bir cevap verebilirdim hatta tebrik bile ederdim.. agresif bir şekilde söyledin ama her neyse uzatmaya gerek yok iyi geceler

• ben turkce dinlerm ama daha cok inglzce ve babam kizio bu yuzden :S

0|0
    0|0
  • ben nedense türkçe dinleyince alay ediliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ben de genelde Türkçe dinlerim.. Biraz eğitimsizlik, biraz da mahalle baskısı ve sığ kalmaktan olsa gerek.

Ama genelde kendi dilinden veya müziğinden utanan, baba parasıyla orası burası oynayan özenti ve sömürge valisi tipler hariç kimse de eleştirmiyor.

Çok şanssızım çok!

0|0
    0|0
  • Bak kardeşim benimde bir arkadaım vardı bunlarla kafayı bozmuştu çocuk yabancı şarkıdan başka bişey dinlemiodu çok can sıkıcı gıcık bir durum bende dalga geçiodum bence biraz türkçe şarkıları dinlemeye çalış tabi sana hande yener-gülşen falan dinle demioyrum onlar daha beter ama türkçede 4 - 4lük çok güzel şarkılar var onlardan başla bence ama yine dinle yabancı müzik :D

0|0
    0|0
  • Sıla,Mustafa Ceceli,Hande Yener,Fettah Can dinlerim.Bu türkçe müzik dinlenmez yargısını oluşturan Sinan Akçıl,Demet Akalın,Gülşen(Parayı basıp sözü alıyorlar rezil edip atıyorlar ortaya)ve bunlar gibilerinin bırakması lazımki hem Türkiyede hem de Avrupada daha rağbet görsün Türkçemiz,Türkçe müziğimiz.

0|0
    0|0
  • dalga konusu mu oluyosun ? ne alaka bende türkçe dinlemiyorum kimse dalga geçmedi.

0|0
    0|0
  • Ben söz olayına toptan karşıyım. Dinle bir Ady Mckee... Onun anlattığını bütün dillerle konuşsan anlatamıyosun ki... Hunters Moon'u da acayip bir besteymiş bu arada...

0|0
    0|0
  • Ben müzikte ayrım yapmam

0|0
    0|0
  • Arkadaşlarının seni yadırgaması çok saçma zevkler degişkendir kimene ne dinliyorsan öz güvenli ol direk söyle pat pat diye..

0|0
    0|0
Yükleniyor...