Kapat

Şarkıları kimler yazmış merak ediyor musunuz?

En sevilen parçalardan, Murat Boz ve Ebru Gündeşin beraber seslendirdiği "Gün ağardı" parçasını kim yazdı, kim besteledi merak ettiniz mi hiç? Eskiden kliplerin başında ve sonunda söz-müzik kime ait yazardı. Şimdilerde seslendiren sanatçı söylemezse kimse bilmiyor. Bence haksızlık bu.

0|0
16|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Sözleri düşündürücü ve anlamlı olan şarkıların sözlerini araştırırım. İthaf sezersem konuya bir göz atarım sağdan soldan. Klipteki adamın ceketini beğenirsem onu araştırırım. Çekilen mekanı sevip de öğrenemezsem gözüme uyku girmez. Şarkı sözleri haricinde zaman zaman alakasız detaylara da göz attığım oluyor. Gerçek hayatta ne işime yarayacak bu bilgiler demem, hunharca sorgularım.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Hoşuma giden her şeyi merak ederim. O bilgi ne işime yarayacak bir fikrim olmasa dahi araştırırım. Söz yazarları, klipteki giyim tarzı, her şey aklıma takılabilir
    Sırf biri sordu ve bende anlamını merak ettim diye çevirisi olmayan bir Fransızca şarkıyı çevirmiştim :D

0|1
    0|0
  • Ben ederim hatta şarkı beni etkilediyse bir hikayesi varsa onu bile araştırırım. Daha fazla duygu yüklüyorum böyle anlam kazanıyor gözümde :)

0|1
    0|0
  • Sözleri Leyla Öksüz'e ait. Bestecisi Öz Öksüz

0|1
    0|0
  • Evet, onlar da görünürde olmalı. Geçen gün bir şarkı dinliyordum, Sezen'in şarkılarını çok anımsattı. Dedim Sezen'in erkek versiyonu gibi.
    Zaten ona aitmiş. Sonradan öğrendim.😂😂

0|1
    0|0
  • Hic merak etmiyorum vallahi Murat bozun sarkisi tarkanin sarkisi derim sürekli ama aslen kim bestelemis arastirmam :D Bu parca ayrica cok güzel :)

0|1
    0|0
  • Aaaa bence de emege yazik, ben okuyordum sevdigim parcalari kim yazmis bestelemis. Olmamis bu

0|1
    0|0
  • Umrumda değil 😒

0|1
    0|0
  • Etmirəm mənənə

0|1
    0|0
  • Merak ederim genelde kralpop ta gösteriyor

0|1
    0|0
  • Bazen bakıyorum bu şarkıda güzel...

0|1
    0|0
  • Etmiyorum dinliyorum sadece😐

0|1
    0|0
  • Pek merak etmem

0|1
    0|0
  • Hiç merak etmedim pek. sarki dinlemediğim için

0|1
    0|0
  • şarkıda ne yazildigini bile merak etmiyorum

0|1
    0|0
  • Çok etkilersem merak eder araştırırım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bence de yazması güzel olurdu eskisi gibi. Dikkat ederdim o yazılanlara. Gerçi piyasada yer alan popüler müziği sevmem ama gördükçe bakardım eskiden çünkü bir akrabam piyasadaki çoğu şarkıcıya parça veriyor, onlarla çalışıyor, gördükçe yazmış saçma sapan bir şeyler bizimki yine diye söylenirdim...

0|2
    0|0
    • Mesela Ümit Sayın'ı klip çekmeden önce besteci olarak bilirdim. Ayla Çelik'ten haberimiz bile yoktu ama bayağı bir bestesi varmış

• Umarım ulaşırsın hedeflerine :)

• Umarım, sağ olasın...

• Bencede haksizlik abi gereğini yapmaliyiz

0|1
    0|0
  • katılıyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...