TÜRK lerin gerçek inancı GÖKTANRI !!! ?

TÜRK TÜRK lerin gerçek inancı GÖKTANRI !!! ?

lerin gerçek inancı GÖKTANRI iken neden yobaz arap kültürünü kabul ediyorsunuz? Üstelik bir çoğunuz kuranı bir kez bile türkçe okumadan müslüman olurken neden... ?

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Türklerin_İslam'a_geçişi

700'lü yılların başında cihat ilan ederek[1] Türklerin yaşadığı şehirlere giren Arap-İslam devleti Emevilerin komutanlarından olan Kuteybe bin Müslim, saldırı düzenlediği yerlerde Müslüman olmayan Türklere karşı oldukça sert mücadelelere girişti. Çok sayıda insanı öldürerek, şehirleri yağmalayarak ve ganimetler elde ederek[2] ilerleyen Kuteybe bin Müslim, her ne kadar ölümüne değin faaliyetlerini sürdürmüş ve İslam'ı tanıtmış olsa da onun yaptıkları Türklerin topluca İslam'a geçmeleriyle sonuçlanmadı.[3]

0|0
28

En İyi Kız Görüşü

• Kabul etmiyorum ben müslümanlığı. Kabul edene de pek bir şey söylemeye hakkımız yok. Tercih meselesi

0|0
    0|0
    • Doğduğu gün kulağına ezan okunan milletin tercih yapma şansının olduğunu pek sanmıyorum.

En İyi Erkek Görüşü

• bu seref yoksunu arapIar fiIistinde bizi arkamizdan vurup pusuya dusurmusIerdi ve ingiIizIere yaranmisIardi sonuc oIarak israiIoguIIari geIdi suanki durumu biIiyorsunuz acımıyorum bunIara

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Goktanrı ınancı zaten yaratıcının gökte oldugunu ve tek olduguna inanmaktır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Allahdan gelen bir din nasil Arap kulturu oluyorki? Sen kafir olmak istiyorsan buyur ol.

0|0
    0|1
    • allahtan ne geliyor? kuran
      kuran kime geliyor? muhammete
      bunu nerden biliyosun? muhammetten !

• Kitap yazılmamıştır çünkü yazılan kitaplar tamamen insan kıçından çıkma. Göktengricilik diye bir din yok. Onu bir kültür olarak ele alabilirsiniz. Bırak kutsal kitap okumayı daha kendi milletinizin kültürünü okumaktan acizsiniz burada laklak yapıyorsunuz.

0|0
    0|0
  • bir türkün inancını zorla değiştiremezsin, bana kalırsa islam ve göktanrı dininin benzerlikleri islama yakınlaşmamıza neden oldu ama bizim saflığımız sadece islamı almamak oldu gittik arap kültürünü de aldık araplaştık kısacası müslüman türkten korkma araplaşmış türkten kork derim kardeşim

0|0
    0|0
  • *Türklerin eski inancı

0|0
    0|0
  • Peki siz şu an Doğu Türkistan da Türk leri katleden Çin'le değilde 1000 yıl önceki bir savaşla mücadele etmeye çalışıyorsunuz

0|1
    0|0
  • eeee yani?

0|0
    0|0
  • Türküm elhamdülillah Müslümanım

0|1
    0|1
Yükleniyor...