Soru basit ve net herkez bildigini yazsın bilmek istiyorum

Dersim katliamı hakkındaki düşünceleriniz ?

Peki neden hak etti onca insan bu katliamı?

Onların dersim katliamında ölen insanların gecmis kökeni Türkiye değil mi?

Peki kökenleri burda olduğu halde neden katliam oldu?

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• ırkçılık yüzünden olduğunu düşünüyorum. ancak kimse öldürülmeyi hak etmez.Canı veren Allah bize düşmez can almak.her şey dünyalık çıkar için..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Vatanın birliğine ve bütünlüğüne karşı yapılan bir eylemi sonlandırma hareketidir

zamanında elimizinden Kerkük ve musul nasıl gittiyse sonu onlar gibi olmasın diye aşiret reislerini ortadan kaldırma hareketidir bu

Tuncelide okuma yazma oranı bu kadar yüksek ise Tunceli Halkı Atatürke minnettar olmalıdır

1|0
    0|0
    • Neyin kafasını yaşıyosun sen :) Okuma Oranının yüksek olması atatürkle değil Alevi kimliğimizle alakalıdır.Dersim katliamı sebeplerini bilmeden yorum yapma olayın aşiretlerle alakası yok.Faşist.

• seyit rıza denen adam kimmiş bana açıkla sonra konuşalım işte bu kadar acizsin başkasına hakaret edecek kadar

• katliamı yapanları kınıyorum düşman bile olsa katliam yapmak Türk ve Müslümanların yapacağı iş değildir...

2|1
    0|0
  • dersim katliam değişldir bir pkkdan farkı yoktur bir alevi olarak söylüyorum bunu dersimliler baş kldırmıştır devlete ve aynı pkk gibi kndi askerlerini yetştirmekteydi şu anki pkk ise dersimin bir ayağıdır iyi araştırın bakın görün dersimdfe ermenide sünnide öldü alevilere mağal edilmesi yanlış

1|1
    1|0
    • kardeşim dersimliler değil sadece dersimde bir aşiret vergi ödemeyi reddetti ve bir aşiret için çoluk çocuk kadın yaşlı herkes bombalandı. rizede şapka kanunu için bombalanmadı mı ? hala ciğerim yanıyor bunları okuyup araştırdıkça :/

• pkk dersimin değil ermeni asala örgütünün devamıdır araştırsan bilirdin.

• Ankaralım senden ALEVİ değil YEZİD olur faşoooo...

• tarafsız bir kaynaktan araştırsan

3|1
    0|0
  • Konuyu Necip Fazıl'ın Son Devrin Din Mazlumları Adlı eserinde etraflıca okumuştum. Orada yaşananlar tam bir katliamdır. Vatanı kurtardı diyenlerin vatana ihanetinin resmidir. CHP nin cumhuriyet döneminde ki sloganı olan Halk için Halka Rağmen'in saçma gövde gösterisidir. Şimdi gelde vatan kurtaranı(!) sev.

1|0
    1|1
  • bunu 3. köprünün ismine karşı çıkıpta Sabiha Gökçen havaalanı ismine karşı çıkmayanlara sor...!

2|1
    4|0
  • Bende bir aleviyim ve Atatürkçüyüm. Eğer o olaylar olmasaydı, savunmasız 36.000 kişi ölecekti. Bunu bilmen yeterli. İki tarafında yaptığı doğru değil. İlk başta sadece 8 kişi asıldı. Ancak o ölen 8 kişi yüzünden diğerleri ölmek zorunda kaldı.

1|1
    0|0
    • :) Alevisin öyle mi ? Dersim de olanları tarafsız biryerden oku.

• farkındaysan tamamen tarafsızım. Atatürk'ün yaptığına hak veriyorum farkındaysan. Doğrular budur..

• Kökeni türkiye ne yaa dersin nere orayı bile bilmiyorum gerçi ama bu konuşmalar çok sıkıcı ve saçma bence..

0|0
    1|2
  • ıyy siyaset :/

0|0
    1|1
  • insanların yaptıgı sacmalıları bır kesimin hepsinin ustun e yıkmakta sacmalık sımdı hıc bırımız boyle bırsey olsun ıstemeız yazık ınsanlara :( kul kula böyle yapmaz yapanlar muslumanız demesın zaten Allah bir insanı ölduren insanlıgı öldurmus sayılır derken asla muslumanım demesınler cunku dın adına yapıyoruz dedıler

0|0
    0|0
  • ankaralim1 doğru söylüyor. Her olayda olduğu gibi, arada bazı masum insanlarda zarar görmüştür. Onlar adına üzülürüm elbette, ama olay öyledir.

0|1
    0|0
  • olay etnık koken fılan degıl toprak butunluguydu sadece carpıtılıyor

1|1
    0|0
    • Nasıl yani ?

• bariz, su an ki pkkden farkı yoktu. bir gurup asıret bız sıze uymuyoruz. ıslamı devlet kurcaz dedı. halkı ankaraya karsı kıskırttı. belgelerı ınceleyebılırsınız. olay kurtluk degıldı. olay mısak-ı mıllıydı

• çok doğru bir tespit

• Bir karikatür vardı :DD konu hakkında hiç bir fikrimiz olmadığı halde sohpet etmeye çalışıyoruz :DDD aynen öyle olmuş :DDD

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kökenin ne önemi var katliam vahşettir gözümde.

2|0
    1|0
  • Dersimliyim.Aslında söylenecek o kadar çok şey var ki ? Nenem anlatırdı da Ormanlarda,mağaralar da saklanmışlar,aç susuz..Her dinlediğimde ağlardım..Korkardı bir de anlatmak istemezdi yaşadıklarını..Ne desem boş..

1|0
    1|0
    • Alevi değilim ama insanıma ciğerim yanar :/

• Keşke herkes sen gibi hümanist yaklaşsa olaylara.

• Aynen canım.Ama biz aslımızı ve insanımıza yapılanları asla unutmadık ve unutmayız..

• bende bügün okuduğum kitapta gördüm ne acaba dedim not ettim araştırmamaıştım iyi oldu valla bakıyım bir been sonra tekrara yazarıım :D olmadısen anlaat :D:D

0|0
    0|0
  • Kokenleri ulkeye ait olmasaydi da katliamin hakli bir sebebi olmazdi.

0|1
    1|0
  • tam tamına birilerinin ama onlarda bunu yaptı diğerlerininde hayır katliam olmadı ki sadece diye açıklama yapacağı bir konu

insanların öldürülmesine her koşulda her kim olursa olsun karşıyım ama olayla ilgili aşırı bilgi sahibi değilim görüşüm sadece budur

1|0
    0|0
Yükleniyor...