GİTAR ÇALABİLİR MİYİM?

iyi öğlenler herkese :D sorum şu gitar çalmayı düşünüyorum fazlasıyla merak saldım fakat tırnaklarım kısa. Sizce gitarda her şeyi pena yardımıyla yapabilir miyiz?

0|0
28

En İyi Erkek Görüşü

• Gitar calmak icin ne tirnaga ne penaya ihtiyac var parmaklarinin olmasi yeterli. Her seyide yapabilirsin. Uzun tirnaklar ses kalitesini artirir birazda kolaylaştirir.

1|0
    0|0
    • teşekkürler moral verdin :)

En İyi Kız Görüşü

• Benim de kısa hem pena olmadan daha iyi caliyorum

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• Hırsızlık yeteneğine bağlı. Azimle çalışırsan bir gün gitar çalabilirsin. Ama polise enselenmemeye bak.

1|0
    0|0
    • anlamadım

• Konuyla alakası yok ama aklıma geldi. Üniversitede kampüsün içindeyiz. Bütün bölüm inek gibi çimlere yayıldık. Kimimiz yatıyor kimimiz oturuyoruz. Derken klasik ve standart sakallı makallı uzun saçlı, küpeli bir oğlancık almış eline gitarı tıngır tıngır çalıyor. Bir de ses var ki duyanların memleketi terk edip kimlik değiştiresi gelir. Bir iki dakka sabrettik ama olacak gibi değil. Oğlan coştukça coşuyor. Akdeniz akşamları dahil aklına gelen tüm şarkıların ırzına geçti. Derken bir fikir attım. Aramızda bozuk para topladık. On lira kadar oldu. Bir avuç elli kuruş oldu. Çocuğun önüne parayı koydum ''Kardeş bunu aramızda senin için topladık. Parayı al Allah rızası için sus'' dedik. Çocuk çok fena bozuldu kalktı gitti. Ortamdaki her kes bana hayır dua etti :D

• ayy kıyamam ya üzülmüştür çocuk :D

• elin alisin 3 5 akot ogren 2 ayda calarsin cok badit

1|0
    0|0
  • Merhaba :) Tabiki de çalabilirsin, tırnaklarını uzatabilirsin ya da pena kullanarak çalabilirsin. Tek yapman gereken gerçekten istemek :)

1|0
    0|0
  • Parmak tekniklerini bildikten sonra tırnak sadece ekstra kolaylık sağlar. Ama her şeyi penayla çalamazsın. Ancak parmakla çalınabilecek besteler de var. Hatta bazı bestelerde hem parmak hem pena kullanman gerekiyo falan. Klasik gitar çalacaksan parmak daha rahat olur.

0|0
    0|0
    • evet klasik düşünüyorum. Yani ses için parmakların yeterli olduğunumu söylüyorsun

• Parmak tekniklerini bildiğin sürece evet.

• çok zor

1|0
    0|0
  • Gitar çalabilmemek için adanada eğitim alman gerekiyor

0|0
    0|0
  • Güzel hobi :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Benimde tırnaklarım kısa ve ben çalabiliyorum pena kullanmayı da hiç sevmem

0|0
    0|0
    • tırnakların kısaysa nasıl ses çıkarabiliyorsun :/

• Tırnaklarım parmaklarıma gömük değil ya da tırnağım yok değil var ama uzun değil ve gayette ses çıkıyor sadece ilk başlarda zorlanırsın biraz acır ama zamanla alışırsın

• anladım öyleyse sorun olmaz herhalde :)

Yükleniyor...