Zıt insanlar neden daha iyi anlaşır ?

Geçmişten günümüze dek ulaşan, Bu zıtların uyumunun sebebi nedir sizce ? Böyle bir şeyin varlığına inanıyormusunuz ? İnanıyorsanız Sebebi nedir Sizce ?

Not : Zıtlar çeker gibi temel fizik kurallarını yok sayalım.

Güncellemeler:
"Evrenin var oluşundan itibaren iki temele dayandığını düşünürüm. Bunlar her yerde vazgeçilmezlerimiz olmuştur. Birisi olmazsa diğerinin varlığı anlaşılmaz olur. Anlamsızlaşır, her şey tekdüze monoton bir hal alır. Ki yaşamımızı şekillendiren şeylerdir bunlar. Bu iki temel zıtlıklardır. Evren inşa edilirken ortaya çıkan zıtlıklar. Ve bu zıtlıkların harikulade uyumu…"

Özgür Özer kardeşimden.

0|0
24|10

En İyi Kız Görüşü

• çünkü birbirini tamamlıyorsun.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• bence zıt insanlar anlaşamaz

0|1
    0|0
  • mesela iki kişide baskın karakterli olursa anlaşamazlar. ya da ikiside inatçıysa sonu gelmez bunun anlaşamazlar. ayrıca her konuda fikir birliği tekdüzeliğe sevkeder sıkıcılaşır bir yerden sonra heyecan kalmaz. bazı konularda zıt olmak daha da yakınlaştırabilir bu yüzden insanları.

0|1
    0|0
  • Birbirlerinin eksik yanlarını tamamlarlar :)

0|1
    0|0
  • yok öyle birşey.

0|1
    0|0
  • Zıt kutuplar daima birbirini çeker :)

Mıknatıs gibi ap ayrı parçalardır ama tek bir parça gibi.

Birbirini tamamlanmak deniyor buna tam anlamıyla.

0|1
    0|0
  • Zıt kişiler anlaşırlar çünkü zıt olmayan kişiler birbirlerini aynı görürler. Zıt kişilerin ise düşünceleri falan farklıdır. Zıt olmazsak ise aynı aynı nereye kadar. :D Biraz değişim olsun isteriz. Mesela ben İkizler burcuyum. En yakın arkadaşım Oğlak burcu. İkilzer ve Oğlar burçları kavga ederek anlaşırlar.. bunun gibi bir şey..

0|1
    0|0
  • Birbirlerini tamamlarlar.

0|1
    0|0
  • Ben kendi icimde bile bir zitliklar butunuyum..buna ragmen ortaya iyi bir sentez cikiyor.kendi icinde bir denge sagliyorum.farkli kisiliklerde boyle aslunda. Tipki birbiri uzerinde donen disliler gibi.her bir hamle ya da davranis bir butunu saglamak icin.

0|1
    0|0
  • Kesinlikleee zıtlaşdığım insanlaraa çok değer veririm vee o yüzden inanıyorum

0|1
    0|0
  • çünkü benimle aynı şeyi söyleyen biriyle anlaşırım ben tartışma istiyorum ben yumruk istiyorum ben tekme istiyorum.

1|1
    0|0
  • son gunlerde bende zıt oldum baktım daha cok sevılıyorum

0|1
    0|0
  • Birbirini tamamladıkları için gece ve gündüz gibi.

0|1
    0|0
  • kısa vadede cazip gelebilir belki kendinde tamamen zıt birisi ama uzun vadede ortak nokta olmadığı için ilişki bir yerde tıkanır

0|1
    0|0
  • yok oyle bir sey aksine benzer karakterler birbirleriyle anlasır ama özgüvensiz insanlar da senin dedigin daha gecerli olur yani biri elma ister biri armut isterse olmaz hayyattan beklentiler de benzer olmalı

0|1
    0|0
  • Bende anlamadım..

Nedense insan acı çektirene ilgi duyuyor..

Hayatın bize atmış olduğu nadide kazıklardan birisi sanırım bu his..

0|1
    0|0
  • güldüüm :)

0|2
    0|0
  • saçmalık öyle bişey yok.

0|1
    0|0
  • biri diğerinin zıtlığını dolduruyor konu kapanıyor

0|1
    0|0
  • bilmem hiç sormadım.

0|1
    0|0
  • ortak bulmak icin...

0|1
    0|0
    • ortak noktayi ... noktayi unuttum

• Oldu o zaman kadın erkeğin omurga kemiğinden yaratıldı diye kadına da erkek deselerdi. Neden ayrı bir cinsiyet verilmiş. Bunu elma ve elma suyu olarak düşünme. :D kadın ve erkek olarak düşün. Bütün dünya kadınla erkeğin zıt cinsiyet olduğunu söyler ve kabul ederken senin bütün dünyaya tek başına ters düşmen de ayrıca düşündürdü beni :D

• Dün gece profilinde bir sarki ile tanistim, gercekten cok hos, ilk defa mabel matiz dinledim :) tskkurler paylasim icin, profilinde guzel bir surpriz oldu bu :) iyi gunler dilerim ;) not: duvarim ve mesaj kutup hep acik, hosgeldin sefa geldin :)

• inanmıyorum

0|1
    0|0
  • bılmem ben farketmedım

0|1
    0|0
  • Öylemiymiş ben kendimle aynı olan bir insan isterim.

0|1
    0|0
    • belirli bir zaman sonra bu rutinliğin seni iteceğinden korkmazmısın ?

• Hayır tam tersim zıttımla nasıl anlasayım.Mesela dindar bir ülkücüyle asla anlasamam sdfdsgsd Sürekli kavga eder dururuz.

• :) ortak nokta ağır basmalı yani anladım teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 10

• yokk beee alakası yok birbirlerinden ilk görüşte hoşlanmışlardır hepsi bu beraber olacaklar diye bir kaide yok...

0|2
    0|0
    • Bakış açısı saolasın

• yaniii hesapla kitapla ben buna zıt davranayım dur bu benim peşimi bırakmaz diyerek olacak iş değildir diye düşünüyorum hiç belli olmaz yanii belki kaçar belki gelir ...

• bencede sonra zaten ayrılık oluyor öyle ilişkiler 1 aydan fazla yürümüyor yürüse bile ciddi olmuyor.

• Nasıl zıt insanlar dahi iyi anlaşıyor anlamadım biri A der biri Z. Biri evcildir biri dışarıya dönük biri sinirlidir biri sakin. Biri aksiyon sever biri romantik duygusal sence nasıl daha iyi anlaşırlar ikisini koy eve 1 seneye kalmaz o ev ikisinden birine fazla olur D: soruyu yanlış sormusun zıt insanlar neden anlaşamaz olsaydı bir nebze olabilirdi.

0|1
    1|0
    • çoğu kişi hemfikir :) hatta arayışlar bu yönde dostum oku bir bbaştan sona :)

• kavgaya bağlama farklı zevklerde olabilir dostum pozitif ol :)

• Yav yörü git adamım koca kıcını tekmeliyecem şimdi D: :D (espiri yapıyım dedim dostum felan diyon diye ) :) nasıl bir piskopatsınız anlamadım gitti ne zevki olacak adam Avrupa sen asya ya da sen Avrupa adam Asya. Asya ile Avrupa ne kadar anlaşır dost olursa sizde o kadar anlaşır zevk alırsınız D: Ya da müslüman hristiyan örnegi de olur

• çünkü insanlar yapmadıkları ya da yapamadıkları şeyleri karşısındakinin yaptığını görünce ilgisini çeker...

1|1
    0|0
  • Bu bir denge kuralıdır.

link

0|1
    0|0
    • üstad renk kattın :)

• Teşekkür ederim abicim :)

• yanlis terimlerin kullanilmasi yeni birsey degil, ... feminizmin yarattigi sacmalik gibi... ben daha fazla tartismiyacam bu konuyu zaten anliyacagimi anladim :) sen kabul etmiyorsun sadece bu resme aldandigini, bir resim uzerine kuruyorsun konusmani... hm... ekmek aldin mi yanina birkac biseyler atistirmayi dusunuyordum aciktim

• Mıknatısın + ve - kutupları birbirini neden çeker işte o yüzden :D

0|1
    0|1
  • birbirlerine saygı duydukları için

0|1
    0|1
    • herşeyin başı saygı yani

• bir de kendimle konuşmanın ne anlamı var ki _? benimle aynı düşüncelere sahip , her dediğime onay verecek bir insana ihtiyacım yok . yer yer fikir paylaşımında bulunup tartışmak gerekir , farklı aktivitelerde bulunmak gerekir karşı tarafın istediklerine göre , uyum sağlanabilir. bunlar da saygıya dayanıyor.

• olabilir mantıklı teşekkürler kardeşim

• o anlaşmada bir yere kadar

0|0
    0|0
  • rakı iter nane ceker :P

0|1
    0|0
  • mıknatıs...++++++tamamlayan - - - - - - - - - - -dir

0|1
    0|0
  • kimya. bazı insanlarda var diye duymuştum. ölçülemez ve açıklanamayan bir çekim gücü.

0|1
    0|0
Yükleniyor...