Türkiye'yi başka bir ülkeye benzetsek hangisine benzetirdiniz?Sebep?

Türkiye'yi başka bir ülkeye benzetsek hangisine benzetirdiniz?Sebep?

0|0
12|12

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine.

0|1
    0|1
  • benzemez kiiimse saana

0|1
    0|0
  • biraz meksikaya biraz uzakdoğu ülkelerine(birkaçı). meksika ağız tadı, insanları vs. uzakdoğu ise bazı adet ve gelenekleri yine insanları.

0|1
    0|0
  • ben hiçbir yere benzetemiyorum

0|1
    0|0
  • Benzemez kimse ona

0|1
    0|0
  • ben benzetemedim hiç bir ülkeye

0|1
    0|0
  • bütün ülkelere benziyor. tüketim kültürü içinde batan ülkeler arasında

0|1
    0|0
  • hiçbir ülkleye benzemiyor

0|1
    0|0
  • hiçbir ülkeye benzemiyor

0|1
    0|0
  • ben türkiyeyi japonyaya benzetiyorum

0|1
    0|0
    • Alakası yok Japonya' da felaket ahlak çöküntüsü var.Sokağa mıçıyorlar.

• başka bişeye benzemiyoruz

belki meksika olabilir

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Türkiye'yi olukça kendine has bir ülkedir. Mozaik yapısından ötürü yakın coğrafyasından fazlasıyla etkilenmiştir. Göçebe kültürümüz nedeniyle farklı kıtalardan farklı sentezler edinmiştir. Ayrıca Osmanlının son döneminde fransız kültüründen, 1900'lü yılların büyük bölümünde Alman kültüründen ve son dönemde de İngiliz ve Amerikan kültüründen etkilenmiştir.

Türkiye farklı coğrafi özellikleri nedeniyle bir ülkeye benzetmek çok zor. Aynı anda hem denize girip hem de kış sporları yapılabilir. Tarihi birikimin yanında modern çağın teknolojik gelişmeleri de ilgiyle takip edilir.

Türkiye doğal güzellikleriyle ön plana çıkarken bizzat kendi vatandaşları tarafından çirkinleştirilmek ve zarar görmesi için yoğun bir çaba gösterilen farklı bir portre çizer.

Çok yakın mesafeler içinde en yüksek kaliteden en düşük kaliteye geçişin mümkün olduğu garip bir ülkedir.

Bence bu soruya yanıt verecek bir cevap olmamalı. Bu soru ösym'nin yaptığı hataı sorular gibi birden çok yanıtı olan sorulardan. Belki soruyu daraltarak belli kriterler ekleyerek sorulursa daha net yanıtlar verilebilir.

0|1
    0|0
  • Latin Amerika ülkeleri tabii ki. Brezilya ile hemen hemen aynı. Sebebine girmeyelim, çok siyaset olur :)

0|1
    0|0
  • oncesi su andaki durumu ve gidisati goz onunde bulundurursak ben iran`a benzetiyorum

0|1
    0|0
  • hiç bir ülkeye böyle hem kültürüne sahip hem demokratik hemde bölücülerin hala bukadar cok oldugu bir ülke yok

0|1
    0|0
  • Fatih Çarşambaya git.İran mübarek.

0|2
    0|0
  • Eşi benzeri yok..

0|1
    0|0
  • malzeya, mısır, ırak ve afganistana benzetiyorum farkımız yok

0|2
    0|1
  • Müslüman ve demokratik tek ülke

0|1
    0|0
  • adım adım san marinoya benziyoruz fifanın gözünde

0|1
    0|0
  • Amerika ya benzetiyorum.

Yeterince kapitalist,insan olarak Tür zengini bir ülke ikiside.

0|1
    0|0
  • bugünlerde Kübaya benziyor :D herkes her boku yiyor

0|1
    0|1
  • mısıra benzerdi suriyede olabilir bop olan bütün ülkeler

0|1
    0|0
Yükleniyor...