2 yıllık bölüm okuyarak iş sahibi olan varmı?

iki yıllık bölüm okusam iş sahibi olabilir miyim? Sizce 4 yıllık işletme,iktisat,kamu yönetimi ya da maliye mi okumalıyım yoksa iki yıllık bölümlere mi gitmeliyim?

1|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• İki yıllık bölümlere giren insanlar tekniker olarak çıkarlar. Tabi ki iş sahibi olurlar, milletin küçümsemelerine aldanma. İnternetteki iş ilanlarına bakarsan yüksekokul mezunlarını da tercihlerine ekleyen iş sahipleri var. Bir işyerindeki her eleman lisans mezunu olacak diye bir kaide yok.

Eğer puanın yeterliyse lisans bölümlerine yerleşmen senin yararına olacaktır. Geleceği olan bir meslek seçmeni öneririm eğer lisanstan tercih yapacaksan.

Yolun açık olsun rakip :)

0|0
    0|0
    • 4 yıllık iibf ye mi gitsem yoksa 2 yıllık bölüme mi? Çevremdekiler hiç boşuna işletme, maliye vb iibf den bölüm okuma boşta kalırsın diyor..kafam çok karışık

• saglıkla ilgili bölümler, ama ben tm ciyim okuyabilir miyim bilmiyorum

• istiyorsan oku, istemiyorsan neden okuyacakmışsın ki? 4 senelik oku o zaman sağlıktan 2 senelik okunmaz, değmez.

Kızlar Ne Diyor 6

• Mesleğini bilirsen, iyi yaparsan olursun tabii

0|0
    0|0
  • Zahmet etme, 2 yılda notlarını çok yüksek tut, DGS ile 4 yıla geç. Ya da 4 senelik bölüm tuttur.

0|0
    0|0
  • Öyle önlisans mezunları var ki lisans mezunlarına göre daha kolay atanabiliyorlar. Gelceke va'd eden meslekleri iyice araştırmalısın.

0|0
    0|0
  • 2 yıl büro yönetimi oku KPSS 85 al atan..

çok alım var bu bölümden araştırabılırsın..

0|0
    0|0
  • okumadan iş sahibi olan da var

0|0
    0|0
  • olursun.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bilgisayar programcılığı okuyarak eşek yüküyle para kazanan arkadaşlarım var.

1|0
    0|0
  • birden 4 yıllık okumak zor olur.Tabi kişiden kişiye değişir kendine güveniyorsan bilemem.Fakat başlangıç olarak 2 yıllık yazabilirsin.Onu bitirirsin üzerine eklersin 2 yıl daha okursun lisans mezunu olmuş olursun.Yani parçalı bir şekilde.

0|0
    0|0
    • ona da dgs sınavıyla giriyorsun fakat onunla 4 yıllık her bölüme giremezsin. Her 2 yıllık bölümün girebileceği belirli 4 yıllık bölümler var.

• arkadaş açık öğretimin ağırlıklı bölümlerini yazmış sanki açıköğretim okuyacakmış gibi.Ayrıca o eskiden di açık öğretim için dgs diye bişey kalmadı.Aof te hemen hemen her bölümle lisanstaki bir her bölüme geçiş yapabiliyorsun.

• açıköğretim okuyacağım diye bir şey yazmamış ki nerden anladın :D

• Sektöre bağlı

Babam denizci. 2 yıllık elektrik mezunlarından ve şuan 4,5bin TL maaşı var.

Ben ise şuan 4 yıllık Gemi Makine Mühendisliği okuyorum Uzakyol 3.Carkcı olup 6 bin liradan başlayacağım. 2 yıllık okusaydım 3,5bin TL den başlayacaktım. Dediğim gibi,sektöre bağlı.

4 yıllık oku. Eğer 2 yıllık okursan çalışıp mutlaka 4 yıllığa yükselt.

0|0
    0|0
  • 2 yıllk sağlıkla ilgili bir bölüm okursan olur tabi 4 yılktan bile garanti işin:D

0|0
    0|0
  • benim kuzen mobilya okumuştu 2 yıl, dükkan açtı kazancı kendine yetiyor.kişiye özel mobilya yapıyor, ticaretini değil.

0|0
    0|0
  • Maddi durumun iyi değilse Kamu yönetimi tercih etmelisin.2 yıllık bölümlerdede garanti meslekler var

0|0
    0|0
    • o garanti meslekler hangileri?

• ben tm ciyim, bu bölümlerde yapabilir miyim?

• tam bilmiyorum kardeşim onu araştır link veremiyorum gogle a 2 yıllık bölümler yaz çıkar

Yükleniyor...