Gitar tercihi konusunda çok kararsizim. Yardım?

Arkadaşlar kafam epey karışık. Sebebine gelirsek..

Akustik gitari öğrenmek istiyorum. Daha çok rock ağırlıklı dinlediğimden. Tınısı hoşuma gidiyor. Estetik bir görüntüsü var. Dinlediğim bircok yabancı sanatçinin canlı performansinda adeta mest oluyorum. Yalnız tellerine alışmak zor deniliyor.

Klasik gitara gelirsek sesi çok yumuşak olduğu için itici geliyor. Yalniz telleri plastik kaplama oldugu icin daha çabuk ögrenebilirim diye dusunuyorum. Ve Türk musikisinde daha çok klasik gitar tercih ediliyor. Calinabilecek parca sayisi bir hayli fazla.

Klasik gitarla çalinan pop tarzı bir parçayı akustik gitarla çalabilir miyim? Aynı derecede tat verir mi? İki gitarı da kullanmış biri beni bu çıkmazdan kurtarabilir mi? Hangisi ile bu yola başlamaliyim?

0|0
11

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Hangisini istersen onunla basla akustik çalan klasik, klasik çalan akustik gitar çalabilir elektro gitar da çalabilir. Akustik baya acıtıyor parmak uçlarını, klasik de acıtıyor biraz daha az ama alışana kadar. tınıları farklı evet ama akustikle başla derim onu seviyorsan teknik sadece bas gitarda değişiyor.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...