Kapat

Sizin için sanat nedir, neyi ifade eder?

Sanata ve sanatçıya değer verirmisiniz?

Güncellemeler:
Mesela benim için görsel sanatlar ön planda. Ve Picasso benim için önemli bir sanatçı.

1|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Oooo sıkı soru. Sanat, sanaa kökünden gelir yani yapay yani insan üretimi demektir. Bir estetik nesnenin Sanat eseri olması bazı özellikleri olması lazım: Biricik olmalı, gayesi estetik haz olmalı, kendi gerçekliğini kurmalı, özgün olmalı, tekrarlamaz olmalı, estetik sujenin hislerini hareke geçirmeli, bla bla. Sanatçı ise gerçek dünyayı olduğu gibi yansıtan değil, gerçek dünyadan veri alıp, onu yeniden üretip Farklı bir gerçeklik boyutunda yeni ve yaşadığımız dünyadan bambaşka bir dünya üreten kişidir. Sanatçının en belirgin özelliği fenomenler dünyasını aşıp özgün nomen dünyasını kurmasıdır. Sanat eseri, günlük hayatta bir fonksiyon icra etsin diye yapılmaz. Ticaret ve siyaset için yapılmaz. Ancak bir iç yolculuğun yansımadır.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• hayallerin yansıma turudur

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Sanatçı olan kişi kutsaldır. Ama her şarkı söyleyen bel kıvıran da sanatçı değil. Sözüm meclisten dışarı.

1|0
    0|0
    • kesinlikle. sanatında bir çizgisi vardır şuankiler sanatçı değil şarkıcı

• Ahmet kayanın sesi güzeldir fakat vatan hainidir benim gözümde. Haklısı bu devirdekiler kıvırıp para kazanıyorlar. Yazık üzülüyorum

• yaptıkları işte bir emek yok şuankilerin maalesef

• görsel sanatlar ilgimi çekiyo birde müziğe sanat öyle bir şeydirki eğer bir insan sanatla uğraşıyorsa ruhu daha mutlu oluyor

1|0
    0|0
  • sanat her kitleye aynı dilden hitap eden evrensel bir güzelliktir ama aynı sanattan bahsediyoruzdur umarım

1|0
    0|0
  • sanata ve sanatçıya değer veririm fakat icra edilen sanata göre değişebilir

1|0
    0|0
  • dışa vurum

1|0
    0|0
  • vermem gereksiz seyler yarari yok

1|0
    0|0
  • sanat toplum içindir azizim bir mesaji olmayan anlaşılmayan sanat pek işlevsel değildir.

1|0
    0|0
  • Sanat güzeldir ya, sanat için soyunurum, ne tarafa doğru olsun

1|0
    0|0
  • sanat sensin sanatçı ben😎😉

1|0
    0|0
  • sanat sanattır. görecelidir. herkese göre değişir. herkesten sanat çıkar herkes sanatçıdır.

1|0
    0|0
  • sanada saygım vardır herzaman.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Her konuda sanat ve sanatçılar özeldir çünkü yaratıcı olmak üretken olmak zor bir meziyettir

1|0
    0|0
  • Elbetteki..

1|0
    0|0
  • Ressamın iç dünyasını dışarı vurulduğunda ne kadar berbat birşey olduğunu.

0|0
    1|0
  • seks bir sanattır.

1|0
    0|0
Yükleniyor...