Ikinci bahar yaşamalı mıyım?

21 yaşındayım bu sene ünv yi yeni bitirdim işletme mezunuyum ama hukuk okumak istedim hep :( yeniden denesem mi şimdi de işim yok gücüm yok yoksa girsem sınavlara ya da bankalara iş mi arasam ya da her ikisini de aynı anda yürütebilir mim?

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• önce bitirdiğin okulun mürvetini gör.. ve kpss'ye girmediysen muhakkak gir seneye olacak galiba.. ama bu zaman zarfında muhasebeci, hukuk bürolarında iş bulabilirsin.. yani gayret et.. ve iş bilma konusunda şu ayetide okumanı salık veririm... YUSUF SURESİ 54-55-56 ayetler

Ve kâlel meliku’tûnî bihî estahlishu li nefsî, fe lemmâ kellemehu kâle innekel yevme ledeynâ mekînun emîn(emînun). Kâlec’alnî alâ hazâinil ard(ardı), innî hafîzun alîm(alîmun). Ve kezâlike mekkennâ li yûsufe fîl ard(ardı), yetebevveu minhâ haysu yeşâ’(yeşâu), nusîbu bir rahmetinâ men neşâu ve lâ nudîu ecrel muhsinîn(muhsinîne). fırsatını bulduğun an tekrar sınavada gir... Allah kolaylık versin..

0|0
    0|0
    • mühasebe burolarında ne iş yapacağım ki? tesekkür ederim bu arada cevap için de

• ysk cevapplar için :)

• rica ederim.. :)

Erkekler Ne Diyor 8

• 21 çok erken

eğer hukuk istiyorsan oku bence, tabi maddi durumuna bağlı

0|0
    0|0
    • maddi durum olarak ailem yanımda değil zaten yanlızım

• o zaman uyduruk da olsa bir yere gir, bir yandan hukuk oku madem

• uyduuklar bile 90 la alıyor kiii

• Çalışma zorunluluğun var mı? Varsa boşver ikinci baharı...

0|0
    0|0
    • çalışmak zorundayım da böyle de mutlu değilim hayatımda bşyler eksik

• Hukuğu çalışırken okuyamazsın. Zor bir bölüm. Okurum diyorsan da inşallah başarırsın.

• çok sağol

• 24 25'e kadar istediğini yap. Ondan sonra inan çok geç oluyor.

0|0
    0|0
  • önce iş bul sonra da üniyi kazan ve oku

0|0
    0|0
  • eger durumun ıyı ve rahatsa hukuk ... ama degılse calıs ... hallederım dıyosan ıkısıde

0|0
    0|0
  • bn kaçıncı baharı yaşıyorum bir bilsem. silbaştan silbaştan hep siliyorum baştan :)

0|0
    0|1
  • yaşa tabi insanın ömründen baharlar hiç eksik olmamalı:))

0|1
    0|1
    • sağolansın :)

• hıhı öyle oldu

• içinden çıkarmayı düşünmüyormusun?:))

• iki yıllık mı bitirdin ?. Biliyorsun hukuk kazanmak kolay değil başarabilirsen eğer oku bence

0|0
    0|0
    • 4 yıllık bitirdim

• ins :) yaşadığın şehir büyük şehir ise bulursun. Tabi ki istiyorsan :)

• inşş hayrlsıı olur hersey :)

Kızlar Ne Diyor 5

• kaymakamlık sınavlarını dene,işletme mezunları özelde de kurs hocası olabiliyor

0|0
    0|0
  • Savcı kaymakamlık sınavları var onları dene

0|0
    0|0
    • onlar ölüm gibi sınavlar benim için

• 2sini de yürütmeye çalışarak başla. baktın olmuyor tercih yaparsın. bir de ailenin madii durumu da önemli tabii. eğer izin verebilecek durumları varsa hukuk okunabilir. ben de 25im de mezun olacağımm ;))

0|0
    0|0
  • hukuk kazanabilir misin ? kolay değil öyle

ah ayrıca okdr çok işletme mezunu işsiz ki bankada iş bulabilmen bile mucize olur

0|0
    0|0
  • işletme mezunusun... iyi bir hukuk kazanabileceğine emin misin?

0|0
    1|0
    • sen ne mezunusun merak ettim şimdi

• daha mezun olamadım ya.

Yükleniyor...