Kitap okumak mı? Film izlemek mi?

Kitap okumayı mı seviyorsunuz yoksa film izlemeyi mi?

Kitap okumak daha zevkli geliyor bana çünkü kendi hayal dünyamda canlandırıyorum karakterleri senaryo var ama filmi ben çekiyorum hayal dünyamda...

Film sana sunulmus bir şey sadece yorum yapabiliyorsun gözlemliyorsun..

Hayal gücümü kullanmayı seviyorum ve sınır koyamıyorum kitap okurken.

0|0
39|15

En İyi Erkek Görüşü

• ... Kitap anlatır,hayal gücünle anlatılanı görüntülemek sana kalıyor.Film hayal gücünü engelliyor,verileni seyret ve çık.Kitabın esrarengiz tarafını daha çok seviyorum.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 39

• Kitap... çünkü kitapta dediğin gibi herşeyi hayal dünyanda canlandırıyorsun. Kitabı otobüste, serviste, birini beklerken her an okumaya devam ediyorsun. Okuduğun kitap başucunda duruyor, suyun gibi... Çantana koyuyorsun... Mutfakta verdiğin sigara molasında bile yanında... En iyi arkadaşın gibi...

Filmi yapılan bir kitabın sahneleri, karakterleri, mekanı tam hayalimde canlandırdığım gibi oluyorsa o kitabı ve yazarını daha bi başka beğeniyorum...

Bir filmi bitirip 5 dakika sonra başka bir filme başlayabilirsin. Fakat bir kitabı bitirip hemen arkasından başka bir kitaba başlayamazsın. Önce kitabı sindirmeye çalışırsın, herbir karakteri ve yaşadıklarını tekrar gösden geçirirsin. Belki herbiri yerine kendini koyarsın. Ya da başka bir son yazarsın kafanda... Kısacası kitap seni tamamen hayal gücünün en derin noktalarına sürükler...

1|1
    0|0
  • evet doğru diyorsun filmde sadece bize sunulan üzerinden yorum yapabiliyoruz. ama kitap da tamamen kendimiz okuduklarımız doğrultusunda mekanı ve karakterleri kurguluyoruz. yalnız başıma film izlemekten nefret ederim zaten o nedenle kitap tercih ederim.

0|0
    0|0
  • Ikisinin de yeri ayri. Ama bir kitabin filmini izlemekten hic hoslanmiyorum, genelde uyarlamalar pek iyi olmuyor. Sanirim ben de kitap okumak diyecegim, seninle ayni nedenlerden dolayi.

0|0
    0|0
  • ikisinide severim ama film izlemeden yaşarım galiba ama kitap okumadan asla eksik hissederim kendimi.

0|0
    0|0
  • kitaptan uyarlanmış bir filmi izlemeyi açıkçası sevmiyorum .. ikisi de farklıdır ama film izlemek bence

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kitap okumayı seçiyorum

0|0
    0|0
  • Müzik eşliğinde kitap okumak ve okumayı bıraktıktan sonra kendimi kitaptaki kahramanın yerine koyarak canlandırmak.

0|0
    0|0
  • benim tanıdığım silent nightta böyle olmalı zaten :)

0|0
    0|0
  • Kitap okumak

0|0
    0|0
    • Okudugum kitabın filmini izlemem ben :) Cünkü benim kadar güzel çekemiyorlar :))

• Kitap okumayı tercih ediyorum...

0|0
    0|0
  • Bu nasıl soru arkadaşlar.. ikisi arasında nasıl karşılaştırma yapabiliyorsunuz anlamadım..her ikiside insanın kişisel gelişimi için önemlidir. ve gereklidir...ekmek kadar su kadar önemlidir...

0|0
    0|0
  • Kitap okumak vazgeçilmezim

0|0
    0|0
  • ikisinide

0|0
    0|0
  • Tabiki kitap

0|0
    0|0
  • bu konuda kendimden nefret ediyorum :( iyi bir okuyucu değilim yeteri kadar kitap okuduğumu düşünmüyorum

sana aferin :))

0|0
    0|0
    • Herşeyin başlangıcı var ben 4 yıldır falan okumaya başladım

• kaçtım bile ohooo simdiye kadar durur mu ögrenci :D

• ne hatıraltıyosun yaa şimdi öğrenciliği off moralimi bozdun

ayyy finaller daraldım birden

• kitap okurken ;kendi stüdyonda ,kendi kararkterlerinle oluşturduğun filmi izlemek.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kitap okumak daha zevkli, ufkumu genişletiyorum. Hayalimde o kitabın filmini çekiyorum. Başrol, yönetmen, yapımcı benim.

Ama okuduğum bir kitabın filmi çekilmişse, mutlaka izlerim dayanamam ve her seferinde pişman olurum:D

0|0
    0|0
  • 2side...

0|0
    0|0
  • film ağırlıklı kitap

0|0
    0|0
  • ikisinin yeri ayrı

0|0
    0|0
  • müzik dinleyerek kitap okurum ve filmi varsa kitabın izlerim.

0|0
    0|0
  • Sessiz ortamda kitap okumak

0|0
    0|0
  • Kitaplarımmmmmmm :)

0|0
    0|0
  • aibicm valla ben kitap okumayı filme tercih ederm :)

0|0
    0|0
  • Kitap yazmak

0|0
    0|0
    • işteeee... cok az kaldı ... cokk...

Yazıyor musun?

• ilhamiye gelmeli

• çok boşladı beni çok :)))

• Ikiside..

0|0
    0|0
  • Film izlemek..

0|0
    0|0
  • Tabiiki kitap :)) özellikle ben müzik eşliğinde çok okuyorum:)

0|0
    0|0
  • tabiki okumak

0|0
    0|0
  • kitap diyorum

okudugmda resmen yaşıyorum :)karakterler yüzleri bile tahmn eder gibi oluyorm

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 14

• Hadi le herkez kitap demiş , otobüste okulda evde sokakda 1 kişinin elinde kitap görmüyorum ne kadar aval var hepsi kitapsız geziyor burada herkez kitao demiş :D Yemeyin bizi sizi gidi Pinokyo kılıklılar..

Bende kitap okurum ama en arkasındaki özetini 300 syf lık kitapı 1 syf ya sığdırıyor..Ana fikri yazmış temasını yazmış yeter.300 sfy da okusan alacağın şey aynı temassı ana fikri :D 2dk da okuyorum zamandan tasarruf akıl derler buna :D

Bide atıyorum harry potter kitaplarını 2-3 günde sürekli okuayarak bitirecekken film inde 2 saatte içinde kaybolarak kendini unutarak izliyorsun ve etkiliyor..Görsel her şey daha çok etki bırakır.

0|0
    0|0
    • görsel etki bırakır ama benim hayal gücümde bir görseldir gözlerimin önünde

• Birileri varken film, yalnızken kitap

0|0
    0|0
  • ikiside, fakat %75 film genelde =)...

0|0
    0|0
  • İkisini bence aynı sınıftaymış gibi değerlendirmek yanlış sonuçta biri edebiyata ve hayal gücüne bağlı diğeri ise görselliğe yani bu daha iyi şu daha iyi dememeliyiz ve her ikisine de yeteri kadar zaman ayırmalıyız. Şahsi görüşürüm :D

0|0
    0|0
  • ''Kitap okumak daha zevkli geliyor bana çünkü kendi hayal dünyamda canlandırıyorum karakterleri senaryo var ama filmi ben çekiyorum hayal dünyamda...''

bu yorumuna katılıyorum..

0|0
    0|0
  • Film izlemek.özellikle müzikleri güzel olan bir film beni etkiler kitap okurken o kadar etkilenmiyorum

0|0
    0|0
  • İkisinin de yeri farklı, ikisi de olmadan olmaz...

0|0
    0|0
  • Film izlemek!

0|0
    0|0
  • film izlemek

0|0
    0|0
  • kitap okumakdan nefret ederim.

0|0
    0|0
  • Ben ikisini aynı anda yapabilirim