Dünyanın yuvarlak olduğu Ne zaman ıspatlandı?

“Dünya tepsi gibi düzdür” sözü özünde doğrudur ve kaynağı ilahi kitaplardır. Fakat ya zaman içinde unutulmasından dolayı ya da din bilginlerinin dikkatsizliğinden dolayı, bilimle dini karşı karşıya getiren bir argüman olarak tarihe geçmiştir.

Doğrusu şudur: dünya ilk yaratılışını takiben içi dışarı boşaltılarak yer yüzü dümdüz hale getirildi. Bu işlem, demir zengini mağmanın dışarı atılarak, yer kabuğunun verimli topraklara ve yağmura kavuşmasına yol açtı. İlahi kitaplar bu ilk oluşu anlatmasına rağmen, insanlar sanki hali hazırda da aynen böyle imiş gibi algılamışlar ve dünyanın tepsi gibi dümdüz olduğu fikrini yaymışlardır. Bilim ilerleyip dünyanın yuvarlak olduğu tezi güçlenince, dinler yoğun eleştiri bombardımanına tutulmuştur.
Kuran’a göre, ilk başlangıçta dünya düzdü, sonra tabir caizse balon gibi şişti. Kıyametle tekrar eski haline dönecek ve yeniden dümdüz bir dünyadan farklı bir hayat başlayacak.
Dünyanın yuvarlak olduğu Ne zaman ıspatlandı ?

Güncellemeler:
Arkadaşlar alttaki alıntı paylaşımı dikkate almayın lütfen hatalı kaynak özür dilerim

1|2
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Kuran aç ve oku orda sana dünya tepsi gibi düzdür demiyo. Sonra burda kesin konuş ilahi kitaplar diyosunda hangi kitapları okudun sen aptal mısın. Dünyanın yuvarlak olduğunu etrafına bakarakta anlayabilirsin

0|0
    0|0
    • Kuran okuyormusun cidden

• Otomatik düzelme olmuş kusura bakma salak olcaktı orası ve kuran okuyorum tabi niye okumayayım ben sen miyim

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Bilmiyorum canım

0|0
    0|0
  • 1402'de

0|0
    0|0
    • 1402de resmedildiyse muhtemelen daha öncedir ama demek ki ecnebi keşfetmemiş o kaynakları da satmasalar ortaya çıkardı

Erkekler Ne Diyor 2

• Yanlışın var
    Taaaa Lut kavminde anlamışlardı yuvarlak olduğunu 👌

0|0
    1|1
    • Kuran'da yazıyor diyoruz Lut kavmi diyor 😊

• Ya çok bildiğinden ay dedin daha senin dediğini dikkate alamam selametle..

• şems 6 da yere ve onu döşeyene yemin ederim diyo dünyanın içinin dışarı çıkarılıp dümdüz edildiğini nasıl tahayyül edebiliyorsunuz nasıl bir tasviri canlandıryorsunuz aklınızda

0|0
    0|0
Yükleniyor...