Neden entel filmler izlersiniz?

merak ediyorum bir insan neden boyle filmler izler.yoksa bak ne kadar entelim demek icin olmasin.entel dantel listeler yapanlar belki de entel gorunmek icin o listeleri numaradan yapiyorlardir .eminim onlarda sectikleri filmleri 2. kez izlemezler de karizma gitmesin diye iste entel film seven elit ayagina yatiyorlar.bir insan su filmi neden izler link sonuna kadar sabır edip izledim belki bisi cikar diye ama adam uzayi cekmis arkadanda muzigi vermis bu mudur yani simdi :/

0|0
10|9

En İyi Erkek Görüşü

• en sevmediğim tarz filmler böyle entel dantel filmler:D

1|0
    1|0
    • bnce izliyenler de bisi anlamiyor o filmlerden cogunlukla ama karizma sarsilmasin diye iste eskilerden duyduklari entel filmleri yazip yazip duruyorlar :/

Erkekler Ne Diyor 8

• Ama çok şey anlatıyor o film aslında. Biraz sabır, biraz ilgi yeterli. Biraz da merak, genel kültür, bilgi falan. Yoksa kahvehanede pişti oynayan ilkokul mezunu bir adamın anlayacağı bir film değil. Aşağılamak gibi olmasın ama öyle.

"Entel" görünmek, "entel" sıfatı yüklenmek için değil, sahiden de beğenilerimize hitap ettiği için seviyor olamaz mıyız?

Nuri Bilge Ceylan'ın filmlerine de "entel filmi" "ağır çekim bayıklık" deyip küçümsüyorsunuz ama sakin kafayla bir izleyin bakalım. Şu sahnelerin estetiğine, doğallığına, güzelliğine bakalım:

link

link

Siz film gümbür gümbür ilerlesin, üzerinize gelsin, bir saniye bile "tempo" düşmesin, iyi adam, onun sevgilisi güzel kadın, kötü adam gibi şablon karakterlerle açılsın diyorsunuz da asıl o filmler sıkıcı. Michael Bay ya da Roland Emmerich filmi izlemek işkence gibi mesela :)

0|1
    0|0
  • oha, Kubrick çıktı bir de iyi mi..

1|0
    0|0
  • bu filmin entellikle ne alakası var anlamadı :D enteller genelde festival filmleri izleyenlerdir bende izlerim ama entel filan olduğumu sanmıyorum izlersin izlersin hiçbirşey anlamazsın o tarz filmleri seviyorum sadece :D

0|0
    0|0
    • ben eski film sevenleri kastettim bence samimi degiller elit gorunmek icin yapiyorlar

• geçen biriyle muhabbet ederken denk geldi yanında kız arkadaşı var şunu izledim bunu izledim bana sayıyor bende izledim onları dedim :) sonra pi diye bir film var onu izledinmi dedi hava atarak evet dedim sustu sanki o filmi izlemek çok önemli birşeymiş gibi ayrıca filmde çok kötüydü yani zor dayandım sonuna kadar.yani öyle tipler vardır belkide sadece isimlerini bilip hava atmaya çalışıyordu saf çocuk bilmiyorum :D sadede gelirsek dediğin doğru olabilir ama öyle tipler vardır ama çok değildir.

• bence cok.baskasindan duyduklari eski filmleri yazip yazip durur bunlar ama acikla desen bisi diyemezler.dikkat et yazdiklarida hep ayni filmler eminim cogu aciklamasini yapamaz bile

• mecaz, metafor, analoji, sembol, simge kelimelerinin anlamlarını yazıp, kelimeleri cümle içinde kullanınız.

1|0
    0|0
  • bende elitim al izle

link

Film kültürün Yıkıma uğramasın dikkat et.

Ayrıca o filmi 5 yaşında ki kardeşim izlemez saçma diye.

Ve haklısın.

0|1
    0|0
  • aslında bende sevmem ama bazıları çok iyi oluyor önerim (körlük) filmini izlemen bunu bir seyret daha sonra başkalarınıda öneririm

0|0
    0|0
  • entel film seven elit cidden merak ettim nedemek istedin bunda

0|0
    0|0
  • Farkettin mi bilmiyorum ama... Director: Stanley Kubrick

Birisi suna "Celal ile Ceren Full HD 1080p" falan link'i versin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Yapım dört bölümden oluşuyor. İlk bölümde, ilk insanın yaşadığı dönem gösteriliyor. Evrimleşmemiş ilk insanlar gruplar halinde yaşamakta, henüz herhangi bir alet yapma ve kullanma becerilerine sahip değillerdir. Bir gün nereden geldiği meçhul olan pürüzsüz, siyah bir dikilitaşın bize gösterilen ilkel insanların yaşadıkları yere aniden dikilmesi, bu insanların evrimleri açısından bir kırılma yaratacaktır. Gördükleri meçhul Dikilitaş karşısında dehşete düşen ilk insan, bu olay neticesinde sanki ilham alarak alet kullanmayı öğrenecektir. Bir gün,iki farklı gurubun çevrelerindeki gölet için yapacakları su kavgasında bulduğu hayvan kemiği ile karşı guruptan birini öldüren ilk insan hem ilk silahı hem de bu alet vasıtası ile avlanmayı ve farklı amaçlarda işine yarayacağını keşfedecektir. Fakat Kubrick’in, yaşanan bu ilk silahlı cinayet sonucunda o an ilk defa guruptaki birinin lider konumuna düşmesine vurgu eder. Liderlik peşinden saygıyı getirecektir. Yaşanan bu olay, ilkel insanın sanki o an hayvanlıktan çıkıp, gerçek anlamda insanlığa geçişidir.

Yapım, ikinci bölümünde sinema tarihini en unutulmaz sıçrama planlarından birine ev sahipliği yapar. Alet kullanması ile statü elde eden ilk insan, gücünün de farkına varmıştır. Güç, kibiri doğurur. Gücünü sembolize eden, kemikten olan aletini büyük bir coşku ile havaya fırlatıp, kameranın havaya fırlayan bu kemik parçasına odaklanıp o kemiğin birden uzay gemisine dönüşmesi ile kendimizi birden gelecekte buluruz. ”Büyük şeyleri, küçük şeyler yaratır”. Bir kemik parçası ile Kubrick, insanlığın gelişme sürecinde küçük bir şeyin geleceğimiz acısından ne kadar önemli olduğuna dair önemli bir vurguda bulunmuş.Bu sırçama sahnesi ile ünlü klasik müzik bestecisi Johan Strauss’un bestesi eşliğinde etkileyici bir uzay portresi ile karşılaşırız. Dünya’dan havalanmış olan ticari uzay mekiği, yörüngedeki üsse kenetlenmek için yaklaşmaktadır. Müzik eşliğinde araçların senkronize hareket edercesine yaklaşan görüntüleri sanki bize uzay balesi sunar. Bilim adamları, ayda daha önce ilk insanın gördüğü dikili taşı gömülü olarak keşfederler. İnsanlığın kökenine dair bir keşif olduğunu düşünürler. Araştırma ekibinin taşa yaklaştığı esnada Ay’ın, Güneş ve Dünya ile aynı hizada konumlanması ile keşfedilen Dikilitaş reaksiyona geçmesi ile Kubrick, sahneyi kesip üçüncü bölüme geçiş yapar.Stanley Kubrick ,ikinci bölümde hayli gerçekçi bir gelecek portresi sunuyor. Tasarımlar fütüristik olmayıp bilimsel temellere dayandırılmış. Yapımın gerçekleştirilmiş yılı olan 1968 senesinde, insanoğlunu henüz aya gitmemiş ve uluslar arası uzay istasyonu inşa edilmemiş ve günümüz uçaklarındaki kabin içi eğlence sistemi ve benzeri teknolojik icatlar henüz yapılmamıştı. Yapımdaki teknolojik öngörülerinin çoğunun günümüzde gerçekleşmiş olduğu gözüküyor. Uçakların koltuklarında olan Lcd ekranlar, filmdeki ticari uzay mekiğinde mevcut, şu an Skype benzeri görüntülü iletişim olanağı yapımda gene mevcut.

0|2
    0|0
  • bunun entellikle alakası oldugunu dusunmuyorum.biraz düşündürsün,beyni yorsun,burda ne anlatmak istemiş,bu heykelin anlamı ne,bu adam neler yaşamış da boyle fılmler cekıyor.tum fılmlerınde özellikle kullandıgı nesneler,çekim açıları var mı diye bakarım.bulmaca gibi yani

kolay filmleri sevmiyorum.

bütün bu düşüncelere radyo tv okumaya baslayınca sahip oldum,eskıden ben de tıpkı senın gıbı dusunuyordum.

ama işte derslerde çekim açıları,renklerin anlamları,müziğin etkileyiciliği,senaryo yazma,sanat fılmlerıydı,festival filmleriydi,beden diliydi vs vs derken fena kaptırıyoruz...

1|1
    0|0
    • o zaman bir zahmet linkini attigim filmide acikla :/

• Ben yine bu durumda sakin olamayacağım ne yazık ki! Sen şimdi merak ettin entel olayım diye Sranley Kubrick in uzay yolu macerası adlı filmini syrettin ama hiçbirşey anlamadın. Anlamadığın içinde bunu okadar basite indirgedin ki uzayı çekmiş arkadan müziği vermiş bu mudur diyorsun. Senin beyninin reseptörleri demekki o kadarını alabiliyor bebeğim sen kendini zorlama olur mu? En güzeli sen git hep aşk filmleri izle aldatma ihanet kim kimi naapıyor dizileri seyret.yada sus otur oturduğun yerde.

• Entel görünmek için seyredenler dediğin kişiler anlamasa zamanlarını ayırıpta o filmelri evlerinde kimsenin görmeyeceği şekilde seyretmezlerdi. Sokağa perde açar öyler seyreder senin tabirinle hava atarlardı. Bence o minicik beynini sen bunlara yorma git modayı takip et magazini takip et sen onlardan daha iyi anlarsın.

• İzlediği filmi anlamayıp sağa sola sataşan bir Recep İvedik izleyicisi hissiyatı uyandırdın.

1|1
    0|0
  • Tüm entel guruh bu filmle nirvana mı yapmış şimdi. Olay nedir?

0|0
    0|0
  • Entel film ne ya ? Daha doğrusu ''entel'' sandığın gibi marjinal olmak falan değildir , entellektüel olmayan kişidir , yani kavramları bilmeden konuşmasak bari ..

0|0
    0|0
  • herkesin film anlayışı farklıdır. ayrıca filmin elitlik ile alaksı nedir?

0|0
    0|0
  • senin kafana sahip olmamak için.

0|0
    0|0
  • Entel film? hıa?

0|0
    0|0
  • stanley kubrick tam bir embesil.çağan ırmak ve incir reçeli çok güzel bence.

0|0
    1|0
  • film zevkiyle ilgili birşey gayette normal zevk meselesi

0|0
    0|0
Yükleniyor...