Kapat

Komünizm denilince aklınıza ne geliyor?

Evet arkadaşlar ülkemizde hep kötü bir şeymiş gibi anlatılan komünizm hakkında bilginiz var mı? Ve komünizm denilince aklınıza neler geliyor? Türkiye de ki terör gruplarından bazıları komünizm'i savundukları için bir zamanlar dünyayı kavuran SSCB'yi kötülemek doğru mu? Cidden merak ettiğim için soruyorum. Kimseye kötü cevap vermeyeceğim. Siz de küfür etmeden yorum yazın lütfen.. Aklınıza ne geliyorsa yazın.

• Komünizm'i severim.
    A seç
  • Komünizm'i sevmem.
    B seç
  • Bilgim yok.
    C seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Komünizm'i sevmiyorum diyenlerin hepsi aslında Komünizm'i bilmiyor ya da bilmek istiyor. Cahil olmak hoşlarına gidiyor... Eğer fikir değiştirip bilmek isteyen olursa bana mesaj atabilirler... Kitap önerisi, film önerisi ve her türlü öneri yapabilirim. Ve bir önerim daha var TÜRKİYE de ki hiç bir komünist kuruluşa bulaşmayın. Onlar komünizm adı altında bölücülük yapanlar.. Hepsi sahte..
YAŞASIN YÜZDE 53... ÜLKEDE Kİ APTALLARIN AKSİNE BU SİTE DE ÇOĞUNLUK BİZDE!!

0|1
13|24

En İyi Kız Görüşü

• özel mülkiyetin olmadığı, bütün malların, üretim araçlarının topluma ait bulunduğu, bunları herkesin ortaklaşa kullandığı toplum düzeni.
    sosyalizmin bir sonraki aşaması , bir bolluk dönemi. Devletin, paranın olmadığı, müthiş bir eşitlik durumunun olduğu son aşama.
    Marx'a göre sosyalist devletin sonu komünizm'dir ve kapitalizm de sona erip komünizm'e yönelecektir.

0|2
    1|0
    • çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim.. siz sever misiniz peki komünizmi? ya da sosyalizm? gelmesini ister misiniz?

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 23

• İnsanları yönetemeyince aç bırakan keyfine kurşuna dizen en aşağılık yönetimdir. Kendi inanmadığı halde ibadet edenlerin hayatına müdahale ederek bununla kalmayıp tek tip düşünce biçimi oluşsun diye zorlayan korku sistemidir. Sonuna kadar ırkçıdır. Her komunist ülkede kendi kültürü dışında yabancılara kapalıdır. Komunist ülkeler kendi arasında serbest dolaşır geyiği yapsada bunun örneğini macarları polonyalıları arnavutluğu komunist olduğu halde kontrol edemeyince silip yok etmek isteyen ruslardan biliyorum. İnsan olan kominist olamaz örneği pkk gibi hizbullah gibi baas gibi teröristler.

1|0
    0|1
    • bakın siz yine a ülkesinden b ülkesinden bahsediyorsunuz... bakın bastıra bastıra bölücüler komünizm'i kullanıyor onlar şerefsiz dedim!!! komünizm'i stalin'den öğreniyorsanız bu sizin cehaletiniz kusura bakmayın. hele ki terör örgütlerinden öğrenmeye kalkıyorsanız çiftecahilliğiniz. ışıd, el kaide müslüman, o zaman islam terör dinidir!! o zaman... size karşılık en iyi cevap bu. mantık bu mu yani?

• Komünizm dünyanın sadece pislik tarafını görmeyi amaçlayan at gözlüğü takmış saçma sapan barış düşünceleriyle bunun dünyaya yayılması gerektiğini amaçlayan düşünce. Yok üretim araçları kamuya ait olacak falan. Hadi lan ordan madem komünizm bu kadar iyiydi, barış getriecekti neden Sovyetler tarihinde en az 25 milyon insanın kanına girdi? Madem ekonomik açıdan çok güzel bir düşünce, neden sovyetler ekonomik sebeplerden dolayı yıkıldı? Bugün bakın etrafınıza başımıza bela olmuş tüm terör örgütleri marksist leninist. Hdp dahi marksist bir parti. Bunlar yüzünden yıllardır kaç bin şehit verdik, nerde lan sizin barış anlayışınız? Madem çok demokratik bir yönetim vaadediyo komünizm, neden tüm komünist devletler TEK PARTİ rejimi ile yönetiliyor? Salak saçma cevaplar vermeyin, komünizm; milliyetçiliğin sıfır olduğu sözde barışı amaçlayan ama bugün tüm terör örgütlerinin ağzına pelesenk olmuş bir düşüncedir. Siz bunun peşinden gitmeye devam edin, hayal kurmak güzel şeydir!

1|0
    1|2
    • BAKIN SORUDA DA YAZMIŞIM. TÜRKİYE DE KOMÜNİZM DİYENN ÇAMURLAR ile Komünizm'i bağdaştıramazsınız. Bizim çamur herifler onu kullanmak istiyo... Komünizm diyip en büyük faşistliği yapan kendileri.. Soyvetlere gelince orada komünizm uygulanamadı... Denendi. Olmadı... denenen şey komünizm değil sosyalizmdi. EN ÇOK YAKLAŞAN ÜLKE KÜBADIR belki de.. bakınız herkes mutlu ve eşit.. fakir oldukları halde mutlular. neden? çünkü eşitlik var!!! siz anlamazsınız bunları.. HAYAL değil, 50 yıl sonra her ülke buna geçecek.. KÖLELİK nereye kadar*? insanlığı büyük bir uyanış bekliyor. Ama tabi ortaasya çamuruna nolur bilemem. Ya da daha güzel bir rejim gelir mi? onu da bilemem.

• Hahzhajhzjajz gülmekten yarıldım a. k
      Tam bir faşist düşüncedir bu. Boş yapma uza hadi verecek cevabın yok boş konuşuyosun

• adem olan anlar!! yürü taş arabası..

• Sevmem ama fasist degilim.

0|2
    0|0
  • Mahir Çayan!

2|2
    1|0
  • Komünizm tasarlanış olarak bir ütopya. Şu an dünya için en ideal sistem liberalizm ve komünizmin sentezi olan sosyal demokrasidir.

0|1
    1|0
    • komünizm hayalimiz, sosyalizm uygulamak istediğimiz... ama sosyal demokrasi bile uygulanamıyor bizim gibi çamurlaşmış ülkelerde.. osmanlının çamurunu hala atamadık.

• Doğru. Toplumsal sınıfları ve tabakalaşmayı kaldıran ama özgürlüklere dokunmayan her sistem güzeldir.

• Kimisine göre utopyadir ama ekim devrimini, Küba devrimini gördü bu dünya. Başka devrimler neden olmasın? Dünya komunistlerle, sosyalistlerle, ilericilerle çok daha guzel bence. İyi ki varlar.

0|1
    1|0
  • kominizm araştırması yaptım ne olduğunu öğrendim sevin kötü bişey değil panslavizm yok katologizm hristiyan gibi bişey değil

1|1
    0|0
  • yesil mont :)

1|2
    1|0
  • Vay anasını satayım KS nin çoğu kominist çıktı. Ben sosyalistim. Ancak komünizmi tek parti açısından desteklemiyorum. Tek adam ve tek parti düzen ne olursa olsun tehlikelidir çünkü. Ancak yaşasın sosyalizm!

1|1
    1|0
    • yani haklısın.. düzgün işlemeli ve düzgün biri uygulamalı.. askerler değil, düşünce adamları gelmeli başa.

• Distopyadır, mümkün değildir.

0|1
    1|0
    • bence bir şeylerin mümkün olmaması mümkün değil. istenilirse her şey olur.

• Evet biliyorum ve mantikli gelmiyor

0|1
    1|0
  • herşey yerinde ve dozunda güzel severim dedim ama bokunu çıkaranlar var maalesef

1|0
    0|1
  • Ne komünizm ne de faşizm, sadece birazcık hümanizm...

0|1
    0|0
    • aslında ben insan da sevmiyorum, hümanizm bana ters. herkes kötü gözümde iyi insanlar bir elin parmağını geçmiyor. ben büyük bir hayvanseverim. ama yine de her insanın eşit olmasından yanayım. o yüzden komünist yapıya soğuk bakmıyorum.

• Aslında kötü bişe değil senin nasıl anladığına bağlı

0|1
    0|0
  • Güzel kardeşim gibin puşt gibin birşey (Replik Kemal Sunal)

0|1
    1|0
  • orusbu çocuklarının savunduğu fikirdir kısaca

1|0
    3|2
    • sizin terbiyeniz maşallah çatılardan akıyor.. biz kimin o dediğinden olduğunu gayet iyi biliyoruz. sana fazla uzak değil. ayrıca beyni olmayan birinin bunları anlaması da mümkün değil.

• vataaansever urtlert

0|0
    1|1
  • Nasyonal sosyalistim sevmem

0|0
    0|0
    • yani sosyalizm adı altında faşistlik yapıyorsunuz :) hitler'i de sever misiniz?

• osman paşayı tanır severim. duymasın hitler'i desteklediğinizi.

• Doğru. İnsan doğasına aykırı bir rejim. Saçmalıktan ibaret ve asla tam anlamıyla uygulanmayacak.

1|0
    0|1
    • zaman neler gösterirr belli olmaz canısı... size göre ne doğru?

• Ne oldu cahil? Söyleyecek bir şey bulamayınca he he dersin :) Küba'da kadınların ikinci mesleği hayat kadınlığı. Orada yaşasaydın annen kendini pazarlardı. Çok sevdiğin komünist rejimde annen oros... olurdu :)))

• Aile kavramına karşı oluşu beni soğutuyor bu kavramdan.

Bir de atalarımı Stalin'in sürgün etmesi geliyor aklıma. Acaba Kırım'da veya Ukrayna'da yaşasam daha güzel bir hayatım olur muydu diye düşünmeden edemiyorum. Oradaki savaş haline rağmen...

0|0
    0|0
    • Friedrich Engels: “Kadınların müşterekliği sadece burjuva toplumuna ait olan ve bugün fuhuşla gerçekleşen bir olgudur. Fakat fuhuş özel mülkiyete dayanır ve onunla birlikte kaybolur. Böylece komünist rejim kadının müşterek kullanımını getirmek şöyle dursun, aksine onu ortadan kaldırır.”

Karl Marx: “Kadınlar, kız kardeşlerim, hazırlanan savaşta uyuşuk kalmayın, çünkü kazanan en fazla seven olacaktır! Kız kardeşlerim, vücudu satılıp kalbi boğulan kişiler olmayın artık. Olmazsa benim gibi yapın, protesto edin ve ölün!”

• Burada yazmak istemiyorum ama size mesaj da atamıyorum. Uygun bir zamanda anlatırım sanırım.

• :) peki beklerim

• Kan koksun buram buram kan kan kan
    Nasıl gelecek turan kan kan kan

1|0
    2|1
    • ALLAH akıl ihsan eylesin..

• Kardeşim köylü işçi dediğimiz adam tahsil almadan aynı parayı alsın benle oluyo mu bu o zaman ben de okumam ki niye 4 yıl okuyorum giderim köylü olurum aynı parayı alırım komunizm hayattan hiçbir beklentisi olmayan hep küçük hayallerle kalan ve tüm insanların da hayallerini küçültmeye zorlayan bir sistemdir

• okuma zorla mı okutuyorlar komünizm de? herkes istediği ve gerekli olan işi yapar.. ve sana gereken parayı verir fazlasını vermez. elbette çiftçiden fazla alıyorsun ama arada dağlar kadar fark yok.. ayrıca toprakla ilgilenen az kazanıyor diye bir kaide mi var? adnan menderes de bir çiftçiydi.

• reisin fotorafını görnce okumadan oy verdim direk

0|0
    1|0
    • telefonları kontrol edin beyler hırsız geldi... ya da hırsızcı mı demeliyim. her görüşe saygım var size yok be bilader... neden akeepe

• biz 15 temmuzda fetöye karşı kendimizi gösterdik daha yzma fetöcülerle konuşmuyorum ;)

• biz de çıktık darbeye karşı sokaklara.. ama sonrası bunu akepe mitingine cevirmedik.. biz gerçek darbe ve feto karsıtıyız...

• vergi geliyor 0qqqqq

0|0
    2|1
Yükleniyor...