Gitar calarken parmaklarim aciyor

Bu aralar cok gitar calmaya basladim beni rahatlatiyor ama parmaklarim cok acimaya basladi nasil bir cozum getirebilirim onerileriniz nelerdir?

0|0
319

En İyi Erkek Görüşü

• Acısa da çal. O deri sertleşecek zaman geçtikçe...

Davul çalmaya başladığım yıllarda benim de avuçlarım ve parmaklarım çok acıyor ve soyuluyordu. zamanla deri o duruma göre kendini düzeltti. Çal. Güzel bir gitarist ol. Sakın bırakma.

1|0
    0|0
    • Not: 15 yıl oldu, hala fırsat buldukça çalıyorum. Arada hala acı çektiğim zamanlar oluyor. Artık kendi evim ve kendi davulum var. İstediğim kadar gürültü yapabilirim!

• ben davul icin soylememistim bilgim yok o konuda

• Enstrüman öğrenmek yetenek olamaz, öğrenmek için yetenek değil sürekli pratik yapmak, sürekli çalışmak ve muhtemelen uzmanlaşmak için yıllar...

Kullanmasını iyice kavradıktan sonra yapabildikleri (miz) yetenek veya standart düzeyi göstere bilir. Örneğin herkes okuma yazma bilir, fakat bunların kaçı şair, kaçı yazar... mesele bu.

Binlerce bilim adamı gelmiş, geçmiş, var ve olmaya devam ediyor. Peki bunların kaçı bir Tesla, Einstein, Stephen W. Hawking...

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 18

• hiçbir çözümü yok.. daha çok çalmaya devam et.. sol parmak ucların ve sol bileğin özellikle acır (solak değilsen tabi :) ) zamanla parmak uçlarındaki deri kalınlasacak ve sorun ortadan kalkacak ama parmak egzersizleri yaparsan daha az acı çekersin..

1|0
    0|0
  • Evlat affına sığınarak soruna soru ile karşılık vermek istiyorum. Cinsellik ve benzeri konuları anlıyorum. Lakin sosyal içerikler barındıran bir sorunu neden gizli sorma ihtiyacı hissetsin? Saygılar...

1|0
    0|0
  • Acıyacak hatta kanayacak ama sonunda orası sertleşecek ve bir daha çok az acıyacak :)

2|0
    0|0
  • zamanla alışır parmakların böyle devam et

1|0
    0|0
  • öğrenme aşamasında acır.Tahminim farkında olmadan klavye kısmına sert basıyorsun.Yumuşak bas.

0|0
    0|0
  • ilk önceleri parmakların nasır tutacaktır. eğer sürekli akor basıyorsan ve tab çalmıyorsan biraz daha taba ağırlık ver. parmakların alışacaktır.

0|0
    0|0
  • Bant Saramazmısın Parmak uçlarına ? ( saçma olabilir ilk aklıma geleni yazdım)

Not: Bulaşık eldivenide olur bence incelerinden hatta içerden parmak uçların ince bir sıra pamuk da koyabilirsin

0|0
    0|0
  • alışma evresinde olur böyle şeyler normaldir zamanla alışacaksın ağrı sızı kalmayacak...

0|0
    0|0
  • zamanla alışıcaksın

1|0
    0|0
  • Herkes para caliyo sen hala gitar mı

0|0
    0|0
  • sana herkes zamanla nasırlaşır ve alışırsın diyecek ama öyle bir şey yok gitarın dikenide bu

0|0
    0|0
  • ilk bir kaç hafta acır ama sonra alışırsın

0|0
    0|0
  • parmakların nasır tutunca geçer ancak :D

0|0
    0|0
  • yeni olduğunu düşünüyorum.zaman lazım.

0|0
    0|0
  • fazla bastrma parmaklarını

0|0
    0|0
  • zamanla nasır tutar parmak uçların.

0|0
    0|0
  • Öğrenmeyi sürdürdün mü?

0|0
    0|0
  • Egzersiz egzersiz sadece böyle mümkün olan en zor egzersizleri çalış, acı yavaş yavaş diner

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• daha sert tellerle kullan daha çok acıtır daha çabuk alıştırır

0|0
    0|0
  • zamanla hissetmiyosun.

0|0
    0|0
  • Bir müddet sonra alışırsın.

0|0
    0|0