Gitar calarken parmaklarim aciyor

Bu aralar cok gitar calmaya basladim beni rahatlatiyor ama parmaklarim cok acimaya basladi nasil bir cozum getirebilirim onerileriniz nelerdir?

0|0
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• Acısa da çal. O deri sertleşecek zaman geçtikçe...

Davul çalmaya başladığım yıllarda benim de avuçlarım ve parmaklarım çok acıyor ve soyuluyordu. zamanla deri o duruma göre kendini düzeltti. Çal. Güzel bir gitarist ol. Sakın bırakma.

1|0
    0|0
    • Not: 15 yıl oldu, hala fırsat buldukça çalıyorum. Arada hala acı çektiğim zamanlar oluyor. Artık kendi evim ve kendi davulum var. İstediğim kadar gürültü yapabilirim!

• Noldu davul çalmaya mı çalıştın? :) sol ayağınla daire çizerken sağ ayağınla ritm tut, sağ elinle aşağı yukarı yaparken sol elinle sağ sol yap. Hepsini aynı anda. :)

• ben davul icin soylememistim bilgim yok o konuda

Erkekler Ne Diyor 17

• hiçbir çözümü yok.. daha çok çalmaya devam et.. sol parmak ucların ve sol bileğin özellikle acır (solak değilsen tabi :) ) zamanla parmak uçlarındaki deri kalınlasacak ve sorun ortadan kalkacak ama parmak egzersizleri yaparsan daha az acı çekersin..

1|0
    0|0
  • Evlat affına sığınarak soruna soru ile karşılık vermek istiyorum. Cinsellik ve benzeri konuları anlıyorum. Lakin sosyal içerikler barındıran bir sorunu neden gizli sorma ihtiyacı hissetsin? Saygılar...

1|0
    0|0
  • Acıyacak hatta kanayacak ama sonunda orası sertleşecek ve bir daha çok az acıyacak :)

2|0
    0|0
  • zamanla alışır parmakların böyle devam et

1|0
    0|0
  • öğrenme aşamasında acır.Tahminim farkında olmadan klavye kısmına sert basıyorsun.Yumuşak bas.

0|0
    0|0
  • ilk önceleri parmakların nasır tutacaktır. eğer sürekli akor basıyorsan ve tab çalmıyorsan biraz daha taba ağırlık ver. parmakların alışacaktır.

0|0
    0|0
  • Bant Saramazmısın Parmak uçlarına ? ( saçma olabilir ilk aklıma geleni yazdım)

Not: Bulaşık eldivenide olur bence incelerinden hatta içerden parmak uçların ince bir sıra pamuk da koyabilirsin

0|0
    0|0
  • alışma evresinde olur böyle şeyler normaldir zamanla alışacaksın ağrı sızı kalmayacak...

0|0
    0|0
  • zamanla alışıcaksın

1|0
    0|0
  • Herkes para caliyo sen hala gitar mı

0|0
    0|0
  • sana herkes zamanla nasırlaşır ve alışırsın diyecek ama öyle bir şey yok gitarın dikenide bu

0|0
    0|0
  • ilk bir kaç hafta acır ama sonra alışırsın

0|0
    0|0
  • yeni olduğunu düşünüyorum.zaman lazım.

0|0
    0|0
  • fazla bastrma parmaklarını

0|0
    0|0
  • parmakların nasır tutunca geçer ancak :D

0|0
    0|0
  • zamanla nasır tutar parmak uçların.

0|0
    0|0
  • Egzersiz egzersiz sadece böyle mümkün olan en zor egzersizleri çalış, acı yavaş yavaş diner

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• daha sert tellerle kullan daha çok acıtır daha çabuk alıştırır

0|0
    0|0
  • zamanla hissetmiyosun.

0|0
    0|0
  • Bir müddet sonra alışırsın.

0|0
    0|0