Kahve kültürümüz neden zayıf?

Dünyaya kahve kültürünü Osmanlı yaymış olmasına rağmen. Günümüzde kahve kültürü bakımından çoğu avrupa ülkesinden çok daha gerilerdeyiz.

Peki Kahve Kültürümüzün Olmamasının Nedenleri Sizce Nelerdir?Kahve Kültürümüz Neden Zayıf ??

Güncellemeler:
Dünyada Ülkelere göre kişi başına düşen kahve tüketim miktarında 107. Sıradayız
tr.wikipedia.org/.../%C3%9Clkelere_g%C3%B6re_ki%C5%9Fi_ba%C5%9F%C4%B1na_d%C3%BC%C5%9Fen_kahve_t%C3%BCketimi

4|1

En İyi Kız Görüşü

• Çok tüketmediğimizden dolayı düşünüyorum. Kime misafir olarak gidersek normalde çay ikram ederler kahve yerine.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• kültürümüz var ki. hepsini denedik en iyisinin Türk kahvesi olduğuna kanaat getirdik. diğerlerini tekrar tekrar denemeye gerek yok

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 79

• Çünkü kahve Türkiye'de yetişen bir ürün değil.
    Buna rağmen Türk kahvesi diye bilinen dünyaya ün yapmış bir kahvemiz var.
    Ayrıca kahve bir çok insanın içmemesi gereken bir içecektir.
    Çarpıntı yapar. Veya benim gibi insanlara bulantı yapar.

0|1
    0|0
  • "Çayın kalabalikla arasi iyidir, Kahve yalnızlık ister. "diye bir söz vardır. Burda da herkes "yalniziz... yalnızlıktan öldüm.. yalnizim dostlarim yalnizim yalnız.." deyip duruyor. Ama Çay tuketiminde 1. siradayiz, kahvede ise 107.. Demekki neymiş yalniz falan değilmişsiniz dimi...

0|1
    0|0
  • Biz muhabbeti seven milletiz konu konuyu açar sohbetlerimiz uzar gider.. Çay öyle kolay biten bir şey değildir:) Aa vah vah, hadi canım derken bir yandan da çay doldururuz. Ee hal böyle olunca kahve bize göre olmuyor sevgili dostlar.
    Kahve ya yalnızlık ister ya da sevgili demişler. Henüz Avrupa kadar yalnızlaşmadığımızı ve aynı zamanda da çoğumuzun yalnız/bekar olduğunu da hesaba katarsak bu sözün haklılığını ortaya da koymuş olmaktayız aynı zamanda.
    Diğer bi' konu da pişirme tekniği; Türk Kahvesi bir kahve çeşidi değil pişirme tekniğidir. Ve bundan başka teknik uygulanmıyor. Ekspresso falan yaygınlaşmadı henüz. Teknik olarak da gerideyiz belki ama artı yönlerimiz de var. Kahveye osmanlı usulü çeşitli aromalar eklemişiz farklı tatlar ortaya çıkmış tabi yeni nesil tembel olunca 3ü bir arada, ıvır zıvırı tercih ediyor (ben de sanki eski toprak) sınava hazırlanırken, o kahveleri dayadıkça bıkıyoruz da kahveden. İşte bana göre hep bunlar neden tabi daha çoğaltılabilir de.

0|1
    0|0
  • biz çayı seven milletiz sohbetle çay güzel oluyor :)

0|1
    0|0
  • Ben çaykoliğim kahveleri de bilirim ama nadir içerim :)) konuya hakimim yani

0|1
    0|0
  • Kahve kültürümüzün zayıf olduğunu düşünmüyorum.

0|1
    0|0
  • Severim ve içerim
    Zayıf değil

0|1
    0|0
  • Yurt dışında açayip tüketiliyor en geride türkiye ama yavaş yavaş artıyormuş.
    Ve kahve yapımın da mükenmeller.
    Biz çaycıyız 😊

0|1
    0|0
  • Tadını beğenmiyorum ben

0|1
    0|1
  • Kahve onceden beri türkiye de uretilmedigi yurt disindan getirildigi icin (cunku sicak ulkelerde üretiliyor) ve onceden de bu getirilme surecleri nakliyat surecleri zor oldugu icin ve dolayisiyla pahalida oldugu icin turkiye de cok gelismedi o yuzden bir insana kahve ikram etmek onemli birseydi bu yuzden de bir kahvenin 40 yil hatri olur denildi bence. Ayrica kahvenin hem uretimi hem nakliyesi avrupa taraflarının zengisleme donemine senk geldiği icin onlarda daha cabuk yayıldi diye dusunuyorum.

0|1
    0|0
  • Çünkü çay kültürümüz sağlam aslında kahve de Osmanlı döneminden beri Türk kültürünün önemli bir parçası yani bizim farklı bir hazırlama ve sunum şeklimiz var bence çok önem verdiğimiz için kahveye sadece özel an ve zamanları beklediğimiz için bizde kırk yıl hatırı olduğu için

0|1
    0|0
  • Bu kadar geride olduğumuzu hiç tahmin etmemiştim. Çok kahve tüketen birisi olarak şaşırdım cidden...
    o kadar çok çay tüketiliyor ki muhtemelen o nedenle örf olarak kahve yerine çay yerleşti.

0|1
    0|0
  • Az önce türk kahvesi yapacaktım vazgectimmm çay doldurdum kendime aslında kahve daha basit ama bir kere içildiği için ben fazla icemiyorum

0|1
    0|0
  • Kahve vazgecilmezim... Seviyorumm :)

0|1
    0|0
  • kahve pek içmem.

0|1
    0|0
  • Kahvesiz bı sabah dusunemem😒😒
    Uyanamam zaten sonra gun boyu kahveyle geçer...

0|1
    0|0
  • bence güzel bir yeri var ben aksi görüşteyim

0|1
    0|0
  • çünkü ülkemizde gelişmeye çalişmayip birde üstüne üstlük yabancı markaları sokuyoruz oda yetmez gibi 7 24 oralardan kahve zıkkımlaniyoruz.

0|1
    0|0
  • Bilmem

0|1
    0|1
  • Kızlar Devam
    59

Erkekler Ne Diyor 24

• Kahve kültürümüzün zayıf değil; emsal olabilecek kaliteli iyi olduğunu düşünenlerdenim.
    Bir kere yoğun şekilde Türk kahvesi tüketiliyor, bunun yanında dibek, mırra vs gibi özel kahvelere de ilgi var, onun dışında nescafe türünden de inanılmaz bir tüketim var ülkede; neden zayıf olsun ki?
    Kişiye özel kahve makinası satışları da ortada, demekki insanlar ilgilenip özel türde kahveleri içiyorlar.

1|1
    0|0
    • Yabanci ulkelerdeki tuketimin %10 u kadar bile tuketim yok. Kahvaltida oglen kahve molasi ve gece devamli kahve tuketiyorlar.

• Çünkü çay yok onlarda; bizde çay olduğundan yoğun tüketim çay üzerine, ama mevzu "kahve kültürü" ise elimize su dökemezler. Onların filtre kahvesi var ün yapmış; hepsi bu...

• Kahve yapmayı gerçekten bilmediğimi gibi.

Nasıl ve neden tüketileceği konusunda da bir bilgimiz yok.

Uzun uzadıya buraya sığdırmayı bırakın, özet bile geçemeyiz bu bilgisizliğimiz konusunda gerçekten çok ciddiyim.

.

0|1
    0|0
  • pazarlamayı bilmiyoruz da ondan.
    Türk kahvesi bile Greek Kahvesi olarak biliniyor.

0|1
    0|0
  • Yapımı zor, bol bol içilemiyor, çaya göre daha pahalı. Bardağı en az 5 tl olunca çay daha çok tercih ediliyor.

0|0
    0|0
  • Bu tarz alanlarda çok tüketmek yerine özgün şeyler üretmek daha doğru. Çay tüketiminde zirvedeyiz ama hiçbir şeye katkısı yok.

0|1
    0|0
  • millet evine 3 ekmeği zor alacak durumda yani gidip kafelerde mekânlarda kahve alışkanlığı kazanamamış evinede almamış alışkanlıkta kazanılmamıs doğal olarak.. çay ayran şalgam ve alkol varken kahve umrumda bile değil zaten

0|0
    0|1
  • Caramel Mochiato severim. 👍

0|1
    0|0
  • Benim var şahsen

0|1
    0|0
  • Ülkemizde çay yaygındır.

0|1
    0|0
  • yurtta kalan öğrenciyiz

0|2
    0|1
  • çay kültürümüzün daha gelişmiş olması 😃

0|1
    0|0
  • Malesef hazır içecekler ve çay önüne geçti

0|1
    0|0
  • Çaya göre ağır bir içecek.

0|1
    0|0
  • Çünkü çayı daha çok seviyoruz 😄

0|1
    0|0
  • Her haftasonu içerim

0|1
    0|0
  • Bence çayy

0|1
    0|0
  • nescafe yüzünden

0|1
    0|0
  • Tek basina

0|1
    0|0
  • kahve kültürümüzün enresi zayıf ? türk kahvesi denen özel bir kahve var ayrıca bir mekana bile yani kahvehanelere adını vermiş daha ne olsun her dakika kahve mi içsin insanlar

0|0
    0|0
  • Asıl senin genel kültürün zayıf kardeşim. TÜRK KAHVESİ diye özel bir kahve ve tat vardır. Sen nerede yaşıyorsun himalayaların tepesinde falanmı?

0|0
    0|0
    • Türk Kahvesi özel bir kahve biçimi değildir, Türk kahvesi bir pişiliş yöntemidir. Edirnede yaşıyorum Buyur gel beklerim..

• Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...