Kapat

Okuduğunuz kitaplar hayatınızı ve düşüncelerinizi iyi yönde mi kötü yönde mi değiştirdi bugüne kadar?

Düşüncelerin değişmesi hayatı uzun vadede zaten değiştiriyor olsa da bazı nadir kitaplar hayatınızı doğrudan değiştirir. Yine de bunların iyi ya da kötü olacağının bir garantisi yoktur. Düşüncelerinizi değiştiren kitaplar hayata daha umutlu bakmanızı mı sağlıyor yoksa umutsuzluğun içinde boğuluyor musunuz?
Okuduğunuz kitaplar hayatınızı ve düşüncelerinizi iyi yönde mi kötü yönde mi değiştirdi bugüne kadar?

1|1
27|7

En İyi Kız Görüşü

• Iyi yönde bana kattığı cok sey var. Her bir kitap ; bir başka dünya. Bir başka bakış açısı. Bir başka insan... hepsi birbirinden farklı bambaşka hikayeler. Hani her kitap hayata bakacagin bir başka penceredir benim icin. Sukretmeyi de sana öğretir hayatın gerçek yüzünü de. Saklanan gerçekleri de. Insanlari da. Birçok sey katti bana. Kitaplar iyiki var 📚

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Okuduklarım beni insanlardan ve çevreden ve geri kalan tüm yapay ve samimiyetsiz şeylerden uzaklaştırıp bağımsız kalmayı bir nevi benliğimi beni rahatsız eden (farkında olmama yarayan) başka şeylerden yalıtmayı öğretti. Fakat şu da var ki, insanlardan uzaklaşmanın iyi mi yoksa kötü mü olduğunu bilemiyorum.

Hiçbir gelişme için, herhangi bir şey için gülümseyecek değilim, varlığım aynı ciddi ve kasvetli ifadesini koruyor. Kendi açımızdan iyi ve kötünün ne olduğuyla ilgili hakkında karar veremeyiz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 26

• Sorgulatıyor, öğretiyor ve tekrar sorgulatıyor. Bana çok şey kattıklarına inanıyorum. Genelde olumlu yönde bir şeyler katıyorlar.

0|1
    0|0
  • İnsanlar da kalıcılık yapan kitaplar sorularının cevaplarını barındıran kitaplardir Çoğu sorunun cevabını kitaplar vermiştir
    Deneyim ve kitaplar en büyük tecrübe

0|1
    0|0
  • Iyi yonde sanirim. Hayat da daha optimist olmayi ogrendigimi dusunuyorum.

0|1
    0|0
  • Hiçbir yönde değiştirmedi

0|1
    0|0
  • Tabi ki iyi yonde etkiliyor her zaman☺

0|1
    0|0
  • Özellikle düşünmeye sevk eden kitaplar derin bir rahatsızlık hissi veriyor bana, hani bazı şeyleri düşünmek ve gerçekleri bilmek rahatsız eder ya insanı.. Öyle işte.
    Ama bu benim için iyi bir şey tabii ki.

1|1
    0|0
    • o tarz kitaplar okuyorsun galiba. en beğendiklerini yazabilir misin? kitap listeme ekleyeyim :)

• bunu yaşamadan bilemezsin... bir kitap okursun dediklerini araştırırsın doğru mu diye mantığına yatarsa kabul edersin bilgiyi... zamanla doğru mu yanlış mı olduğunu anlarsın...

0|1
    0|0
    • herkesin bir mantık süzgeci olacak diye bir kaide yok :D

• yani herkes bir mantık süzgeci edinse iyi olacak :D yoksa şimdiki gibi saçma sapan şeylere inanan bir toplum oluruz...

• İyi yönde e

0|1
    0|0
  • okuduğun kitap konusu ne ise öyle etkilenmen normal olanı.
    çünkü zihnen ona odaklanırsın. ben genelde kişisel gelişim ve tasavvufi yazılar okumaya çalışırım ve olumlu sonuçlar alırım

0|1
    0|0
  • Çoğunlukla umutlu bakmamı sağlıyor ama bu kitaptan kitaba değişiklik gösterebiliyor o yüzden kesin bir şey söyleyemem. Yine de ben hayatımda kitaplar sayesinde hayatı değişen birini neredeyse hiç görmedim. Daha çok tüm hayatı değiştirmek değil de ufak tefek alışkanlıkları veya kendilerine uygun görmedikleri huyları değiştiriyorlar.

0|1
    0|0
  • watpad kitaplarini okuyoken baya beynim kötü etkileniyodu Allaha sükür kurtuldum bir sene oldu fkfjkdjdhshgsgsgd

0|1
    0|0
  • Daha geniş bakış açısıyla bakmayı öğrendim

0|1
    0|0
  • Ben genel de siyasi kitaplar okurum özellikle sağ veya sol görüşteki insanların yazdigi kitapları ve anlatılanlar da kaynağa dikkat ederim elbette bana birşeyler katıyor düşğnce olarak

0|1
    0|0
  • şahsen izledgim filmlerde kitaplarda beni kötü etkilio özellikle içinde aşk geçenler heyecanla okuyup izleyip mutlu olurken bitince koca bir boşluğa düşüyorum çünkü ne kitaptaki ne de filmdeki gbi bisi yok hayatmda.

0|1
    0|0
  • Başka hayatları görüp halime şükrediyorum bazen

0|1
    0|0
  • Genelde felsefe kitabı okuyorum değiştiriyor. Amacım da o zaten fikrimi değiştirmesi.

0|1
    0|0
  • Dostoyevski okuduğum için göremediklerimi görmeye başladım diyebilirim, öyle bir zeka cidden böyle bir dünyada mı yaşadı diye düşünmeden edemiyorum, adam resmen Allah'ın bir mucizesi

1|1
    0|0
  • Bana tek kitaplardan kötülük gelmedi (iyi kitaplardan) 😅

0|1
    0|0
  • bazen kötü etkiledi ama bana hep bir şeyler kattı bu yüzden ben kötü olarak bakmıyorum

0|1
    0|0
  • her kitap bir etki bırakır bence ve bazı kitaplar beni insanlardan soyutlaştırırken bazıları da cesaretlendirdi yani

0|1
    0|0
  • Daha umutlu olmamı sağlıyor

0|1
    0|0
  • hayir cunku eninde sonunda donecegim hayat o

0|1
    0|0
  • Okuduğum her kitap hayatımda yeni kapılar açmıştır

0|1
    0|0
  • olumlu yonde

0|1
    0|0
  • Umut veriyor

0|1
    0|0
  • Iyi yönde

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kitaplar bende hiç bir işe yaramıyor nedense. Sadece bilgi alıyorum. Roman vs okuyamadığımdandır belki.

0|1
    0|0
  • Kitap seçtiğim için devamlı iyi yönde etkiledi. Özellikle Şu kitap ;
    i.idefix.com/.../0000000620369-1.jpg

1|1
    0|0
  • Okuduğum kitaplar veya makaleler, yazılar beni hiç etkilemez. Sadece gerçeği bulmam için karşılaştırma yapmamı sağlar.

0|1
    0|0
  • Hayata daha sıkı tutunmamı sağladılar.
    Daha iyi bir insan olmamı sağladılar.
    Empati yeteneğimi geliştirdiler. vs.

0|1
    0|0
  • Valla bir yönde değiştirdi ama bilmiyorum artık, nasıldır iyi midir kötü müdür

0|1
    0|0
  • Haçı ben kitap okuyunca sanki icindeymişim gibi yaşıyorum zihnimde

0|1
    0|0
Yükleniyor...