Türkiye'de sizce sanata ve sanatciya bakis acisi nedir?

Türkiye'de sanatin ilerledigini dusunuyormusunuz?

"Evet" ise neden?

"Hayir" ise de neden?

Güncellemeler:
elestiri ve gecmise dair ornekler vererek konuyu dagitmayalim,amacimiz klavye ile memleket kurtarmak degil:D

sadece guzel fikirler ve cozumler uretelim arkadaslar

0|0
6|15

En İyi Kız Görüşü

• Bir sanatçı olarak ülkemizde maalesef sanatın hiç ilerlemediğini düşünüyorum. Keşke toplulumuz sanatın hem insanlar, hem bir ülke için önemini anlayabilse. Tabii ki sanata önem veren insanlar var ama sayıları çok değil. Güzel müziklere ve konserlere, sergilere vb. şeylere halkın ilgilisini yönlendirmek lazım ve bunların sayısı arttırılmalı, halka açık olanların da mutlaka olması lazım. Tabii ki ben hiç kimsenin müzik zevkine karışamam, ancak klasik müzik, caz vb. kaliteli müzikler mutlaka insanlara dinletilmeli, sevdirilmeli. Sanatın her dalı da topluma tanıtılmalı. Tabii ki bunların olması için en önemli şey, iyi bir temel ve eğitim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Hayır biz cahil bir toplumuz bizde herşeyden önce etiket önemlidir yağlı boya tabloları hala pelikan sulu boyaları ile yarım saatte yapıldıgını dusunen insanlar olduguna eminim ayrıca 2 saatte ogrenilecek birşey olduğunu düşünen birsürü insanda vardır

1|0
    0|0
  • 1 karakalem calismam icin 6saat ugrastim

Bunu duyan tanidiklarim dalga gectiler

Anlamadiklari icin boyle düşünüyorlar

Fakat insanlara saygilari yok turk toplumunda

1|0
    0|0
  • Böyle sanatın icine tukururum diyen bir belediye baskani,

3. Selim'in tahtini lojmanina götüren bir muze müdürü,

Da Vinci'nin meshur resmi Vitrivius adamini sansurleyen Ntv diye bir haber kanali,

Kars'ta bulunan insanlik anitini begenmedigi icin yiktirmaya calisan bir basbakani

Dünyaca ünlü piyanisti hakkinda bir rubai paylastigi icin dava acan insanlari

Olan memlekette hangi sanattan konusabiliriz?

2|1
    0|0
    • 300 yıllık barok bir mimari eseri halkıma kazandıracağım. böyle avm gibi ama bir şehir müzesi, avlusunda ağaçlar var ama cami veya park değil. rölaveleri var ben de, şahane bir yapı. tarihe, sanata, yeşile böyle sahip çıkılır.

• Türkiye de sanat ve sanatçıya genel manada ses yönünden bakılıyor ki ipini koparan sahneye atlamış durumda. Halbuki o kadar değerli sanat türleri var ki... Yazı, resim vb. bu tür sanat dallarına yönelmek çok iyi olurdu.

1|0
    0|0
  • eğer hiç düşünmeden 3 heykeltraş, 3 orkestra şefi, 3 fotoğraf sanatçısı, 3 ressam, filmleri dünya çağpında gösterilen 3 sinemacı, 3 yazar vs... sayabiliyorsan ilerlemiştir. eğer aklına bir isim bile gelmiyorsa memleket hala aynı memlekettir.

1|0
    0|0
  • Sanatın sömürüldüğünü düşünüyorum...

Cut.

1|0
    0|0
  • hayır cunku sanatla ugrasanların sadece %5 lik kısmı sanatcı gerisi şartlatan.

0|1
    0|0
  • Aç bir insana bir portre ne kadar anlam ifade ediyorsa o... Ne yazık ki

2|0
    0|0
    • Türkiye'deki insanlarin 95% fubol ile yatip kalkiyor...bunun icin adam olduruluyor,kavga ediliyor,iddalara paralar yatiriliyor...isteseler sanati/sanatciyi destekleyebilirler

not:ac olan bir kitlenin oldugu bir gercek ve o konuda yapilacak birsey yok ne yazik ki

• Demek istediğim de tam olarak bu. Açız dolabımız dolu oldu halde

• boş işler

ve hayır

1|0
    0|0
  • Sanat ilerliyor fakat ... Geri kafalılarda artıyor ...

1|0
    0|0
  • gençler ne düşünüyosa o diyebiliriz gençler de zevk alıyorsa sorun yok seviyor ama sanatçıya sanatçı diyen çok az kişi var

0|0
    0|0
  • #SanatLazımsaBizDaniskasınıYaparız

#KSye hashtag gelsin

0|1
    0|0
  • Çözüm dedınde karnım acıktı bak dostum sanatcı dedıklerın heykel tras,ressam vs. basımın ustunde erı var ha gıder bana sarkıcıyı savunursan evet çok deger verılıyo :D

0|0
    0|0
  • O kadar fakir fukara varken dunyanın parasını goturen sanatcııdan banane o senı benı dusunuyomu?

1|0
    0|0
    • ozaman net de kullanma,sarki da dinleme ...hic birsey yapma:)

• Sanat islero bana gore degil daha cok teknolojiyi seven biriyim kendi muzigimide kendim yapiyorum bu arada beni dedim cunku sen dusunmesen bu konuyu acmazsin tiyatro falan mi ugrasiyosun

• yo hayir aklima geldi sordum

• Türkiyede gerçek sanat gittikçe ölüyor maalesef.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• hayır. çünkü birleri sanat ve sanatçı dediğinde herkesin aklına dizi-film oyuncuları geliyor kimsenin aklına bir şair, bir opera sanatçısı falan gelmiyor. bunun temel nedeni ekonomik olarak doyuma ulaşmamış bir toplumuz ve kazandıklarımızı fuzuli lüks şeylere harcıyoruz, yetiştirilirken paran varsa çok iyi giyinir, çok iyi yer içersin paran yoksa bunları yapamazsın kültürüyle yetiştik. hiçibrimizin annesi babası biz bugün boğaz tokluğuna çalışırız ama sen iyi bir ressam ol yavrum diye nesihatta bulunmaz, hiçbirimiz bu gün parasızım ama çok param olunca tiyatroyada giderim diye düşünmez.böyle bir kültürde yetişen topluluğa sanatı ve sanatçıyı sorasan muhteşem yüzyıl ve Meryem uzerli yanıtını almamız çok doğal:)

1|0
    0|0
  • ilerlemiyor geriliyor.sanat ilerdeki nesillere değerli yapıtlar bırakılınca sanat olur,ama maalesef ülkemizde artık günlük projeler rağbet görüyor ve sanata önem verimiyor.

1|0
    0|0
  • Sanat bitiyor, sanatçılar fakirleşiyor, karşısında artistler zenginleşiyor, korsan ceplerin şişiriyor, yabancı sermayalı cinemalar artıyor köylere bile kurulacak, ama tiyatrolar kapanıyor.

Ozan Arif der ki: Uyan Türk Evladı Uyuma UYAN Otuz Kopuna Alınmadı Bu VATAN

1|0
    0|0
  • her gün bir tiyatro kapatılıyor. heykeller çıplak olduğu için şeytan işi deniliyor. ya bu ülke ne zaman günlük gülistanlık olacak. ben neden burada doğdum. hep mi mal şeylerle uğraşacağız

1|0
    0|0
  • İlerlemiyor..

Millette iş yok o yüzden. Düşünen insan bulmak çok zor. Bu ülkeden cacık olmaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...