Kitap alırken nelere dikkat edersiniz?

Yayınevi?
Kitap ismi?
Kitabın kapağı?
Kitaptan alıntılar?
Kitap alırken nelere dikkat edersiniz? #Raskølnikov

0|3
18|7

En İyi Kız Görüşü

• Sürekli takip ettiğim bir yazarsa ekstra bir şeylere dikkat etmem hemen alırım.
    Bunun dışında kitap almaya gitmeden önce daha önceden ilgimi çeken kitapları yazdığım listeme göre hareket ederim. O an görüp almam için de konusu önemli, kapak ilk etapta ilgi çekici olabilir ama önemli olan iç güzelliği. :)

0|1
    0|0
    • Sevgili seçmeye de benziyor:)

• Evet doğru, mutlu sonu olanı da var olmayanı da, okumaya başlayıp ara verdiklerimiz de terk edilen oluyor sanırım. :)

• Terk edilmiyor aslında. Yeni sevgililer ediniliyor ve kimse bu durumdan rahatsız olmuyor :)

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap almadan önce çok araştırıyorum , internet üzerinden özellikle. İlgimi çeken konuları işleyen kitapları bulmak için çaba sarfediyorum.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Söz konusu kitap tarihi/siyasi bir şey ise yayinevine kesinlikle bakarım. Bilmem ne gül, nur yayınlarından kurtuluş savaşı okunmaz mesela. Adamlar böyle bir milli olayda bile geçirme derdinde...
    Yazar da önemli. Geçmişine bakarım.

Güncel roman okumuyorum. Klasik roman okurum. Ama güncel bir şey alacaksam da konusuna ve hakkında yapılmış yorumlara göre alabilirim.

1|2
    0|0
  • Eskiden yazara dikkat ederdim ancak Adam Fawer'ın son kitabı Oz'u okuduktan sonra hislerime güveniyorum :)

0|1
    0|0
  • Yayınevine çok dikat ederim birde konusuna.

0|1
    0|0
  • kitap yorumları internetten çok okuyorum izliyorum insanlar genel olarak bu kitabı oneriyorsa ve begeniyorsa alıp okuyorum genelde almadan önce ön bilgim oluyo zaten. arkasinida okurum tabi hiç bilmediğim bir kitapsa yayın evi falan da önemli öyle yani karışık biraz 😂

0|1
    0|0
  • Sevdiğim bir yazarsa sorgulamadan alırım. İlgimi çeken türlerde de kitabın arkasından çıkarım yapmaya çalışırım, genelde de pişman olmam.

0|1
    0|0
  • Kitap kapağına çok önem veriyorum nedense. Sonra ismine ve en arka sayfasında yazılanlara bakıyorum.

0|1
    0|0
  • Aradığım kitabı bulup alıyorum.

0|1
    0|0
  • baslıkları hosuma gitmesi lazım cok merak ediyom içini :D

0|1
    0|0
  • Kitabın kapağına bakardım önceden ama artık öyle yapmıyorum. Arkasını okuyorum.

0|1
    0|0
  • Konusu ve kalınlığına dikkat ederim

0|1
    0|0
  • romantik okuyorum genelde yayınevine sonra da konusuna bakarım

0|1
    0|0
  • İsmi yayınevi yazarı hiç bilmiyorsam baştaki yazarın hayatını okurum

0|1
    0|0
  • Genelde kapak ilgimi çekerse alırım 😄

0|1
    0|0
  • Hepsine dikkat ederim.

0|1
    0|0
  • icerige

0|1
    0|0
  • Yazarı ve konusuna bakarım ben genelde

0|1
    0|0
  • kitap kapağı ve kesinlikle ilk sayfası ilgimi çekerse alırım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Arka kapağındaki açıklamalar ve önsözüne.

0|1
    0|0
  • Ne anlatmaya çalıştığını bilmediğim bir kitabı almam. Ne anlattığını bildiğim her kitabı da almam. Nitelikli bilgi diye birşey var.

0|1
    0|0
  • Okuduğum türler belli ve az çok yazarlarda

0|1
    0|0
  • kitap ismi ve kapağı

0|1
    0|0
  • vala kitabın içindeki güzeliklere dikkat ederim

0|1
    0|0
  • İnce mi kalın mı olduğuna